Zapowiedź: „Na białym koniu” – Adam Dzierżek – PATRONAT MEDIALNY

Już 25 października nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafi najnowsza powieść Adama Dzierżka pt. „Na białym koniu” będąca niepokojącym thrillerem psychologicznym z elementami gore, który przeniesie czytelników w gęstą atmosferę zagrożenia i niepewności, gdzie zacierać się będą granice moralności, a psychika pogrąży się w nieludzkim szaleństwie.

„Wiję się jak robal, próbując wyślizgnąć się spod góry spoconego, nagiego, przepasanego jedynie fartuchem mięsa nade mną. Jestem śliski od krwi. Udaje mi się wyrwać. Przygniecione zostają tylko nogi, które świńska maska obejmuje teraz i zgniata jak imadło. Robię, co mogę, uderzam na oślep tym, co zostało mi z dłoni, w ogóle nie czując, że rozbijam nimi głowę oprawcy. Świńska skóra, którą nosi na twarzy, faluje jak guma przy każdym uderzeniu. Wciskam palce w te dwie czarne otchłanie, którymi na mnie patrzy, licząc na to, że choć trochę poluzuje uścisk i uda mi się wyciągnąć nogi.
Ale nie odpuszcza.”

Świat Karola, z pozoru spokojny i poukładany, zmienia się w ponury koszmar, gdy pewnej nocy odwiedza go ojciec przyjaciółki z dawnych lat z nietypową prośbą. Miałby pomóc mu odszukać córkę. Problem w tym, że dziewczyna opuściła dom rodzinny lata temu, a jej jedyny trop stanowi krążący po sieci film… Film, w którym Natalia gra główną rolę.

Czy Karol odważy się zagłębić w mroczne, skrywane zakamarki internetu, aby odkryć prawdę? Czy ryzyko, jakie niesie ze sobą ta misja, warte jest odnalezienia dawnej przyjaciółki i naprawienia jej rozbitego życia?

ADAM DZIERŻEK – urodzony w 1993 roku w Gołdapi; zawodowo związany z branżą bezpieczeństwa i ochrony. Pasjonat literatury kryminalnej, a w szczególności szeroko pojętego nurtu Noir. Jako pisarz zadebiutował w 2022 roku powieścią „Nieco bliżej piekła” – wyjątkowo intensywnym i mocnym kryminałem, pełnym zaskakujących zwrotów akcji, który czytało się jednym tchem. Na początku 2023 autor oddał w ręce czytelników powieść pt. „Padlina” – trzymający w napięciu i stawiający bohaterów przed wyzwaniami, w których nie ma dobrych decyzji, thriller, który zabrał czytelników w szaleńczą ucieczkę przed przeznaczeniem. Pod koniec lipca do księgarń trafiło „Spóźnione pożegnanie”, które zabrało czytelników w emocjonującą podróż po najciemniejszych zakamarkach ludzkiego umysłu.

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares