TOP 10 książek dla dziecka na prezent na Mikołaja lub Gwiazdkę

Już niedługo Mikołajki. Wielkimi krokami zbliża się też Boże Narodzenie. Coraz więcej osób zastanawia się nad prezentami dla dzieci – czy to swoich własnych, kogoś z rodziny, czy też przyjaciół. Będąc osobą, która od najmłodszych lat kocha książki, uważam, że stanowią one najlepszy prezent, czy to do mikołajowego buta, czy też pod choinkę. Dlatego też dziś chciałabym Wam pokazać kilka książek, które idealnie nadają się na tę okazję.


Jak pies z owieczką (1)

„Jak pies z owieczką” Hanny Łąckiej to książka o małej, ciekawej świata owieczce Hali skierowana do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. To pięknie zilustrowana książka, która nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale też w sposób prosty i zrozumiały tłumaczy mu wiele interesujących zagadnień dotyczących naszego życia. Do książki dołączono kukiełki, które w aktywny sposób urozmaicą dziecku obcowanie z książką. Więcej o książce dowiecie się z mojej recenzji.

Niezwykłe projekty plastyczne (1)

„Mister Maker. Niezwykłe projekty plastyczne” to propozycja dla dzieci powyżej 3 roku życia, które w lubią w sposób kreatywny spędzać czas wolny. Książka zawiera aż 35 projektów plastycznych, które pozwolą Waszym dzieciom stworzyć przeróżne małe cuda. Fantastycznym dodatkiem są super kolorowe naklejki, których jest aż 200! A wszyscy wiemy, jak dzieci je lubią. Więcej o książce – recenzja.

Niezwykłe przygody latającej myszy (1)

„Niezwykłe przygody latającej myszy” Torbena Kuhlmanna to książka, która przede wszystkim zachwyca zamieszczonymi w niej ilustracjami. Jest doprawdy przepięknie wydana. Opowiada o habsburskiej myszce, której historia udowadnia, że warto marzyć oraz że jeśli czegoś naprawdę chcemy i bardzo się postaramy, to nic nie stanie na przeszkodzie w realizacji naszych pragnień. Cudowna książka. Więcej o niej – recenzja.

Trio Czarnej Damy

„Sherlock, Lupin i Ja. Trio Czarnej Damy” to świetna propozycja dla dzieci lubiących książki przygodowe i detektywistyczne. Napisana w ciekawy sposób wciąga młodego czytelnika w prawdziwy wir przygód i niebezpiecznych intryg. I co ważne – wszystko opowiedziane jest tu w taki sposób, bez drastycznych szczegółów, że po książkę tę z powodzeniem sięgnąć mogą nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Więcej – recenzja.

Rok w mieście (1)

„Rok w mieście” Katarzyny Boguckiej to książka, która nie tylko dostarcza dziecku mnóstwa frajdy, ale też pozwala ćwiczyć spostrzegawczość i pobudza wyobraźnię. Bardzo starannie wydana, zawierająca szczegółowe, barwne ilustracje pozwala dziecku prześledzić, jak zmienia się życie w mieście w ciągu roku, miesiąc po miesiącu. Dziecko za każdym razem może snuć własne opowieści na temat tego, co w danej chwili robią mieszkańcy miasteczka. Więcej – w recenzji.

Rok w lesie (1)

A tu druga książka z serii, czyli „Rok w lesie” Emilii Dziubak. Zasada ta sama, co powyżej, tyle że zamiast życia mieszkańców miasteczka, dziecko ma możliwość podglądać zachowania zwierząt w lesie, w ich naturalnym środowisku. Wiele godzin dobrej zabawy zagwarantowane. Więcej – recenzja.

Opowieści Wigilijnej Gwiazdki

Świąteczne dni są szczególnym okresem dla każdego z nas i właśnie o tym opowiada książka pt „Opowieści Wigilijnej Gwiazdki”. Książka została przepięknie wydana. Duży format, puchata okładka, cudowne ilustracje. Wszystkie opowiadania znajdujące się w książce traktują o Świętach Bożego Narodzenia i w każdym z nich to dziecko odgrywa główną rolę. Więcej – w recenzji.

Dwa miśki na wynos (1)

„Dwa miśki na wynos!” Marcina Przewoźniaka to książka, która pozwala zajrzeć nam do fabryki Świętego Mikołaja. Jest to historia, dzięki której poczujecie ducha Świąt Bożego Narodzenia. Do tego jest ona tak ciekawa, że czyta się ją jednym tchem. Bije z niej radość, humor, ciepło i pozytywne wibracje. To historia o prawdziwej przyjaźni i lojalności, z której przebija czysta miłość. Do tego książka jest tak pięknie wydana, że nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. Więcej – w recenzji.

Wiersze dla dzieci (1)

Wiersze Tuwima należą do klasyki poezji dziecięcej i choćby z tego względu warto sięgnąć po „Wiersze dla dzieci”. Należy zapoznawać dzieci z naszą kulturą. Wiersze Tuwima są tym bardziej niezwykłe, gdyż nie moralizują, nie krytykują, a jedynie dostarczają dzieciom czystej rozrywki oraz przemycają wiele praktycznych rad, które mogą im się przydać w życiu. W środku znajdziecie 19 wierszy oraz naprawdę piękne ilustracje. Więcej – w recenzji.

Święty Mikołaj wchodzi kominem

I jeszcze jedna propozycja – typowo świąteczna – skierowana do dzieci od 3 roku życia. „Święty Mikołaj wchodzi kominem” Mariusza Niemyckiego to pięknie wydana, w twardej oprawie, z cudownymi kolorowymi ilustracjami zawiera cztery interesujące historyjki o przygodach Świętego Mikołaja. Jestem pewna, że spodoba się nie jednemu dziecku. Więcej – w recenzji.


Mam nadzieję, że moje propozycje pomogą Wam w wyborze prezentów na zbliżające się Mikołajki lub Gwiazdkę. Dajcie znać, która z powyższych propozycji Was zainteresowała 😀

11Shares