Zapowiedzi/premiery wydawnicze: lipiec 2018 dla dzieci

Zapoznaliśmy się już z propozycjami lipcowymi dla starszych czytelników, to teraz zobaczmy, co ciekawego szykują wydawcy dla nieco młodszych miłośników literatury 🙂

„Akademia Pana Kleksa” – Jan Brzechwa, wyd. Wilga

Jedna z najwspanialszych książek dla dzieci kochających magię!
„Akademia Pana Kleksa” to ponadczasowa opowieść o pokonywaniu własnych słabości, sile przyjaźni, ale przede wszystkim jest to wyprawa w świat fantazji, w którym wszystko jest możliwe. Atrakcyjna zarówno dla tych, którzy dopiero uczą się czytać, jak i tych, którzy posiedli tę umiejętność w stopniu doskonałym. Książka łączy pokolenia, bawiąc zabawnymi perypetiami Adasia Niezgódki i przy okazji ucząc, że pozory mogą mylić. Niezmiennie od lat, jedna z najpopularniejszych lektur szkolnych.

Inne książki autora:

„Barbarzyńcy w Krainie Fetoru” – Juan Soto Ivars, wyd. Prószyński i S-ka

Jaka może być alternatywa dla nudnych wakacji? Kraina mlekiem i brudem płynąca!

Edward Lacoste był bardzo pracowitym wynalazcą, tak zajętym, że nie chciał, żeby ktokolwiek mu przeszkadzał z powodu takich bzdur jak jedzenie czy prysznic. Właśnie dlatego stworzył równoległy świat – Krainę Fetoru, gdzie nikt się nie przejmował brudem – nawet jeśli mieszkańcy nie kąpali się od dziesięcioleci.

Problem polega na tym, że jego laboratorium pozostało niedostatecznie zabezpieczone. Wałęsająca się w jego okolicach grupa przyjaciół, prowadzona przez braci Paco i Juana, wślizgnęła się do niego i niespodziewanie znaleźli się w Krainie Fetoru. Są wakacje, nikt z ekipy nie ma planów co do spędzania czasu, aż tu taka gratka – opuszczone laboratorium!

Ponieważ Kraina nie jest być może zbyt rozległa, ale za to jest dosyć zróżnicowana, przyjaciele, lekko rozproszeni, będą musieli znowu się spotkać i znaleźć sposób na powrót do świata, z którego pochodzą. Bo pomimo tego, że mogą tam robić, co tylko chcą, a chodzenie spać z brudnymi zębami jest wręcz w dobrym tonie, nie wszystko układa się po ich myśli.

Dzieciom z pewnością spodobają się miejsca tak malownicze jak wioska Świnoburg czy też Żabi Las. Dorośli z pewnością docenią miasto Nowy Olejszlam, które słynie z niezbyt grzecznego zachowania oraz koncertów jazzowych i bluesowych.
Podsumowując: ta książka to próba odkłamania obiegowej prawdy, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Bo dziecko szczęśliwe jest naprawdę tam, gdzie czuje się dobrze. Zanim jednak poczuje, że miło być czystym, powinno poznać, co znaczy być brudnym w świecie, w którym nie ma miejsca na czystość.
Zachęcamy: tę książkę można czytać, nie myjąc przedtem rąk!

„Bodzio i Pulpet” – Grzegorz Kasdepke, wyd. Nasza Księgarnia

Bodzio spotkał kosmitę. Niemożliwe? Możliwe, możliwe, Bodziowi takie historie przydarzają się non stop. Na szczęście razem z Pulpetem, swoim najlepszym przyjacielem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Czy chodzi o akcję Sprzątanie Świata, nieujeżdżony rower, opiekę nad klasowymi roślinkami, czy o organizację meczu ZIEMIANIE – OBCY. Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!

Seria „Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!

Inne książki autora:

„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting, wyd. Wilga

Prawdziwa gratka dla wszystkich kochających zwierzęta!
Jan Dolittle to niezwykły lekarz. Nauczył się porozumiewać ze zwierzętami, dzięki czemu zyskał ich zaufanie i dozgonną miłość. W zwierzęcym świecie stał się tak sławny, że o pomoc poprosiły go nawet małpy z dalekiej Afryki. Dobry doktor nie mógł zostawić stworzeń w kłopocie, dlatego wyruszył w podróż, podczas której spotkało go wiele – niekiedy niezbyt miłych – przygód…
Nowe, ilustrowane wydanie klasyki lektur szkolnych przeniesienie czytelników w świat nieprawdopodobnych przygód i wspaniałej rozrywki.
Doskonale sprawdza się jako książka do wspólnego, rodzinnego czytania.

„Lessie, wróć!” – Eric Knight, wyd. Belona

Lassie to piękny owczarek szkocki. Najbardziej kocha Joego, dwunastoletniego chłopca. Pewnego dnia Joe dowiaduje się, że jego ojciec stracił pracę i rodzina musi sprzedać ukochanego owczarka. Trudne realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły wielu ludzi do dramatycznych decyzji. Psu jednak trudno zrozumieć, czemu musi opuścić ukochany dom, dlatego postanawia wrócić do swojego przyjaciela, Joego. Długa i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie.
„Lassie, wróć!”to nie tylko opowieść o wiernej miłości psa do człowieka. To też opowieść o przywiązaniu człowieka do zwierzęcia, o uczuciu, które nie przemija.

„Podróże Guliwera” – Jonathan Swift, wyd. Siedmioróg

Podróże Guliwera są oświeceniową powieścią satyryczną należącą do ścisłego kanonu literatury angielskiej i światowej. W powieści opisane są cztery fantastyczne podróże Lemuela Guliwera, doktora marynarki. Pierwsza prowadzi Guliwera do krainy Liliputów, w drugiej, bohater trafi a do Brobdingnag, krainy gigantów, gdzie sam znajduje się na trudnej pozycji liliputa. Trzecia podróż wiedzie Guliwera na latającą wyspę Laputa, królestwa muzyków i matematyków. Czwarta prowadzi do kraju rządzonego nie przez ludzi – którzy zachowują się tam jak dzikie i trudne do poskromienia zwierzęta, lecz przez mądre konie Houyhnhnmy. Choć barwne przygody Guliwera czyta się jak pasjonującą powieść podróżniczą, dzieło Jonathana Swift a jest w istocie głęboko filozoficzne. Podróże Guliwera uważane są za pierwszą w historii krytykę czasów nowożytnych, arcydzieło satyry społecznej i politycznej poddające krytyce obyczajowość społeczeństwa, którego jedynym drogowskazem stała się chytrość i pogoń za zyskiem. Od swojego wydania po dzień dzisiejszy książka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród czytelników na całym świecie.

Podróże Guliwera doczekały się wielu sławnych ekranizacji i adaptacji filmowych.

Inne wydanie tej powieści 

„Szkoła rysunku” – Vivienne Coleman, wyd. Buchmann

Stwórz wspaniałe dzieła sztuki krok po kroku.
Doskonała propozycja zarówno dla dopiero rozpoczynających przygodę z rysunkiem, jak i dla doświadczonych artystów. Od podstawowych ćwiczeń kreski i stylu przez szkice martwej natury i pejzaże do rysunków zwierząt i portretów – na każdym etapie otrzymasz szczegółowe wskazówki, dzięki którym nie będziesz mógł się doczekać, aż weźmiesz do ręki ołówek.
Nie musisz mieć opanowanych podstaw ani być ekspertem z zakresu historii sztuki. Wystarczy, że chcesz się uczyć i lubisz obserwować świat, a przede wszystkim – dobrze się bawić!

„Warszawiacy” – Małgorzata Ruszkowska, wyd. Dwie Siostry

Lekkie, dowcipne i wzruszające literackie portrety sławnych warszawiaków: od Władysława z Gielniowa po Janusza Stannego!

Jakie rośliny hodowała w swoim ogródku królowa Bona? Co jadało się u Jana III Sobieskiego? Jak udał się pierwszy publiczny występ Chopina? Komu Warszawa zawdzięcza kanalizację, kto użyczył twarzy warszawskiej Syrence i kto poprowadził pierwszy w Polsce program radiowy? Kim byli, co robili i gdzie bywali Władysław z Gielniowa, Anna Jagiellonka, Sokrates Starynkiewicz, Helena Rzeszotarska, Bolesław Prus, Franciszek Fiszer, Hanka Ordonówna, Julian Tuwim, Janusz Stanny? Tego wszystkiego – i wielu innych rzeczy! – dowiecie się z „Warszawiaków”.

Wybierzecie coś dla swoich pociech/rodzeństwa? 🙂

1Shares