Zapowiedź: „Uśpiona” – Alicja Sinicka

Kiedy ona zasypia, ktoś ją odwiedza i powoli niszczy jej życie.

Najnowsza książka autorki bestsellerowych thrillerów „Stażystka”, „Obserwatorka” i „Służąca”, które sprzedały się w blisko 100 000 egzemplarzy!

Porywający, klaustrofobiczny thriller z ważnymi tematami w tle. Nie oderwiesz się od lektury, dopóki nie poznasz zakończenia! Czekam na więcej! – Marcel Moss

Weronika Krzycka ma narkolepsję. Każdego dnia musi zrobić sobie dwie godzinne drzemki, żeby normalnie funkcjonować. Nie zdaje sobie sprawy, że kiedy zasypia, ktoś wchodzi do jej domu. Ktoś, kto ma na jej punkcie niebezpieczną obsesję.

Krzycką zaczyna prześladować nieuzasadniony lęk. Pewnego dnia, tuż po przebudzeniu, widzi coś, co wywraca jej życie do góry nogami. Na podłodze w salonie leży martwy człowiek.

Rozpoczyna się drobiazgowe policyjne śledztwo. Weronika stara się pozbierać, ale sprawa zagadkowej śmierci nie daje jej spokoju. Nie wie, że to dopiero początek koszmaru.

Alicja Sinicka (ur. 1987) – niekwestionowana królowa polskiego domestic noir, serca czytelników podbiła m.in. jej bestsellerowa trylogia oławska: Stażystka, Obserwatorka i Służąca. Autorka świetnie przyjętych thrillerów psychologicznych, które wyróżniają się misternie skonstruowanymi intrygami i ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Z wykształcenia jest ekonomistką, przez kilka lat pracowała jako analityczka finansowa. Mieszka w Oławie na Dolnym Śląsku. Uśpiona to pierwszy tom jej nowej powieściowej serii.

Fragment:

Promienie słońca przesączają się przez szpary w roletach, grzeją mi ramiona i kark. Wciąż patrzę na duży ekran budzika, gdy nagle zauważam ruch w jego prawym górnym rogu. Coś się w nim odbiło, jak w ciemnym lustrze. Odrywam głowę od poduszki i odwracam się za siebie. Drzwi od sypialni są szeroko otwarte. Wydaje mi się, że gdy wchodziłam tu godzinę temu, to je przymykałam. […] Spoglądam jeszcze raz na ekran, potem kieruję wzrok z powrotem na drzwi. Chcę dojść do tego, która część wnętrza domu odbija się w jego prawym rogu. Co to mogło być? Mam wrażenie, że jest to coś znajdującego się w oddali, za wejściem do sypialni, może liście juki stojącej przy drewnianej barierce antresoli? Tuż obok są schody. A może to był jeszcze majak ze snu?


Tytuł: Uśpiona
Autor: Alicja Sinicka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 15/06/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 9788328098008
Gatunek: thriller

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares