NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2020 ROKU

Początek roku za nami, a co za tym idzie czas najwyższy na najważniejsze, coroczne podsumowania – literackich HIT-ów oraz KIT-ów. Przyjrzałam się liście przeczytanych przeze mnie w ubiegłym roku książek i spośród nich wybrałam te, które w moim odczuciu warte są Waszej uwagi. Pod każdym z nich znajdziecie krótki opis fabuły oraz link do mojej recenzji. Przed wami lista moich HIT-ów z 2020 roku 🙂

RECENZJA

Zjawiają się w nocy.

W ciągu dwóch minut eliminują wszystkie przeszkody.

I uprowadzają obiekt.

Interesują ich dzieci.

Wyjątkowe dzieci…

Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono. To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. W Instytucie zostaną poddani testom, które wzmocnią ich naturalną, choć nadprzyrodzoną moc. Opiekunowie nie mają skrupułów – grzeczne dzieci są nagradzane, nieposłuszne – są surowo karane. Wszyscy jednak, prędzej czy później, trafią do drugiej części Instytutu, a stamtąd nikt już nie wraca.

Gdy kolejne dzieci znikają w Tylnej Połowie Luke jest coraz bardziej zdesperowany. Musi uciec i wezwać pomoc. Bo jeśli komuś miałoby się udać, to właśnie jemu.

Tylko że nikt dotąd nie uciekł z Instytutu.

0Shares