NAJGORSZE KSIĄŻKI 2020 ROKU

Niestety wśród wielu przeczytanych przeze mnie w ubiegłym roku tytułów trafiały się też i takie, które w jakiś sposób mnie zawiodły, nie sprostały pokładanym w nich nadziejom, albo były po prostu – co tu dużo mówić – beznadziejne. Przed Wami zestawienie tych najgorszych z najgorszych, po lekturze których żałuję, że w ogóle po nie sięgnęłam. Pod każdym tytułem znajdziecie krótki opis fabuły oraz link do mojej recenzji. Przed wami KIT-y 2020 roku 🙂

RECENZJA

Pozornie zwykła dziewczyna i stwory, o jakich nawet byśmy nie śnili. Oto pierwszy tom niezwykle popularnej serii fantasy.

Na pierwszy rzut oka Magda praktycznie niczym się nie wyróżnia. Czas spędza na wszelakich pracach domowych albo obsługując klientów w małej, przytulnej księgarni. Wydaje się, że jej życie nie mogłoby być nudniejsze. Szybko dowiadujemy się jednak, że wypracowana rutyna to tylko przykrywka dla jej prawdziwych zajęć, a sama Magda poluje wraz ze swoim krewnym Feliksem na stworzenia wywodzące się ze słowiańskich wierzeń.

Problem zaczyna się, gdy z krainy umarłych zbiega przerażająco silne monstrum. Magda, która pokazuje w tym czasie Mateuszowi – nowemu chłopakowi w mieście – świat miejskich legend, nie ma pojęcia, że zagrożenie zmierza właśnie w kierunku jej i jej przyjaciół.

Tak właśnie zaczyna się zachwycająca saga, która w nowatorski sposób łączy kawał dobrej przygody ze znanymi mitami. Chociaż Paulina Hendel pisze do nowego pokolenia i skupia się na młodych postaciach, tak z pewnością są to książki, które mogą spodobać się nawet tym nieco starszych czytelnikom.

0Shares