Zapowiedź: „Sofia, dziewczyna z kościanego domu” – Kiran Millwood Hargrave

Przygoda, historia i magia – w nowej, pasjonującej powieści Kiran Millwood Hargrave
dla młodych czytelników! Poznajcie Sofię, literacką siostrę Isabelli „z atramentu i gwiazd”.

W ruinach dawnego klasztoru na przedmieściach Sieny pewna dziewczynka zbudziła się ze snu w kaplicy cmentarnej (…). Nad jej głową niczym lśniący baldachim zwisała girlanda ze złoconych paliczków stóp, w popękanych ścianach tkwiły zaś zęby, rozsiane jak gwiazdy na nocnym niebie. Ale ona się nie bała. Ten budynek ze złotych kości był jej domem, a tego dnia przypadały jej dwunaste urodziny. Dla Sofii miał to być dzień wyjątkowy. Mama, która zazwyczaj spędzała godziny na misternym rzeźbieniu ozdób i pudełek z kości (a robiła to jak nikt inny!), obiecała, że tym razem będą świętowali jak należy, całą rodziną. Musi tylko ostatni raz wybrać się do miasta, a potem „koniec z tym”. Kiedy wróci, Sofia dostanie swoje wymarzone przyjęcie i podarunek o wiele cenniejszy – „prawdę”.

Jednak prawda nie miała zostać ujawniona… Tego dnia mama nie wróciła do kościanego domu, a Sofia i jej młodszy brat Ermin trafili do klasztornego sierocińca. Jedynym wyjściem była ucieczka.

Gdzie zaprowadzą dzieci labirynty podziemnych ulic włoskiego miasteczka znaczone śladem z kości i skrzeczeniem ptaków? Kim jest nowo poznany towarzysz ich podróży? Jakie tajemnice kryją wieże Sieny? I czy Sofia zobaczy jeszcze mamę?

Kolejna po „Dziewczynce z atramentu i gwiazd” oraz „Wyspie na końcu świata” mroczna i piękna opowieść pióra młodej brytyjskiej autorki zaprowadzi was tym razem do serca Włoch, na toskańskie wzgórza.

Kiran Millwood Hargrave (ur. 1990 w Londynie) – poetka i pisarka. Absolwentka Cambridge i Oxfordu. Debiutowała w 2016 roku Dziewczynką z atramentu i gwiazd, która równocześnie podbiła amerykański rynek jako Córka kartografa. Książka ta przyniosła Kiran także nagrodę największej brytyjskiej sieci księgarń Waterstones Children’s Book Prize za rok 2017 oraz British Book Awards w kategorii literatury dziecięcej. Millwood Hargrave ma już na swoim koncie kolejne książki dla dzieci – wydawaną właśnie w Polsce Wyspę na końcu świata, The Way Past Winter (listopad 2018) oraz wydawaną wsłaśnie w Polsce Sofię, dziewczynę z kościanego domu – powieść z gatunku young adult o żonach Draculi Nieśmiertelne oraz osnuty wokół procesów czarownic debiut dla dorosłych czytelników Kobiety z Vardo. Mieszka w Oxfordzie z mężem, artystą Tomem de Frestonem.


 

Tytuł: Sofia, dziewczyna z kościanego domu
Tytuł oryinalny: A Secret of Birds & Bone
Autor: Kiran Millwood Hargrave
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 23/02/2022
Oprawa: twarda
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-08-07491-6

Pamiętaj: #czytajlegalnie !


⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares