Zapowiedź: „Pod skórą” – Gunnar Kaiser

Zapierająca dech historia mordercy bibliofila

Nowy Jork, lato 1969 roku. Student literatury Jonathan Rosen śledzi piękną dziewczynę. Idąc za nią, spotyka eleganckiego bibliofila Josefa Eisensteina, z którym nawiązuje znajomość. Ten tajemniczy starszy mężczyzna wprowadza niedoświadczonego chłopca w świat sztuki i zmysłowości, zdradza mu tajniki uwodzenia i pomaga wejść w dorosłość.

W pracowni Eisensteina Jonathan po raz pierwszy uprawia miłość z młodą kobietą, którą obaj zagadnęli w barze. Z upływem czasu Jonathan nabiera podejrzeń, że jego mentor skrywa jakąś straszną tajemnicę. Ale to przeczucie przerodzi się w pewność dopiero kilkadziesiąt lat później, na całkiem innym etapie życia.

„Gunnar Kaiser fascynuje klarowną poetyckością języka; jak archeolog warstwa po warstwie, albo raczej strona po stronie, odsłania tajemniczą zagadkę pierwszej wielkiej miłości, seksualnych obsesji i przerażających zbrodni. Zmysłowa książka o burzliwej miłości, którą czyta się w napięciu jak powieść kryminalną.” – Norbert Scheuer

„Josef Eisenstein i Jonathan Rosen – dwaj niekonwencjonalni bohaterowie – szukają w Nowym Jorku lat sześćdziesiątych „definitywnej” dziewczyny oraz książki, która przysporzyłaby im wyjątkowych doznań.
Wyrafinowana historia, trzymająca w napięciu i pouczająca.” – Judith W. Taschler, autorka Nauczycielki

„Magiczna, fantastycznie opowiedziana i wyjątkowo nastrojowa książka.” – Melanie Raabe, autorka bestsellerowej Pułapki


 

Tytuł: Pod skórą
Tytuł oryginalny: Unter der Haut
Autor: Gunnar Kaiser
Tłumaczenie: Barbara Niedźwiecka
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 23/02/2022
Gatunek: thriller
Oprawa: twarda
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-280-9260-0

Pamiętaj: #czytajlegalnie !


⏬ książkę kupisz np. tu ⏬

0Shares