Zapowiedź: „Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” – Lars Simon

14 listopada nakładem wydawnictwa INITIUM ukaże się powieść Larsa Simona zatytułowana „Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” – lekka komedia będąca fenomenalną historią o magii oraz gadającym, wyjątkowo sarkastycznym mopsie w roli głównej. Powieść zdecydowanie inna niż wszystkie, której absolutnie nie można przegapić! Pełna zabawnych tekstów, które mają szansę stać się kultowymi, a także zaskakujących zwrotów akcji. Gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższym opisem powieści oraz z załączonym fragmentem książki.

W życiu odnoszącego sukcesy młodego konsultanta, Lennarta Malmkvista, zaczynają się dziać się dziwne rzeczy. Prześladuje go kataryniarz w czerwonym fraku i pogniecionym cylindrze, i to nie tylko za dnia, ale również w snach. Na jakiś czas traci mowę, co skutkuje natychmiastowym zwolnieniem z pracy, a wreszcie dziwaczny sąsiad, stary Buri Bolmen, zapisuje mu w spadku sklep z magicznymi przedmiotami i śmiesznymi gadżetami oraz humorzastego mopsa. Wszystko to jest dość dziwne, ale będzie jeszcze dziwniej. Podczas pewnej burzy mops Bölthorn zaczyna mówić – twierdzi, że Lennart jest wybranym. Musi zaakceptować swoje magiczne dziedzictwo i wyjaśnić, kto zamordował Buriego. Morderstwo? Magiczne dziedzictwo? Gadający pies? Lennart wyobraża już sobie siebie na sofie u terapeuty… Na koniec okazuje się jednak, że Bölthorn ma rację, i że chodzi o coś znacznie większego niż zwykła magia.

Lars Simon, urodzony w 1968 roku, po ukończeniu studiów przez wiele lat pracował w branży IT, a następnie – już w Szwecji, do której przeniósł się wraz z rodziną – jako rzemieślnik Obecnie mieszka i pisze ponownie w pobliżu Frankfurtu nad Menem. W swoim literackim dorobku ma trzytomową serię komediową („Tierkottrilogie”), świąteczną książkę „Gustafssons Jul”, a także serię fantastyczną o uczniu czarodzieja – Lennarcie Malmkviście i jego gadającym mopsie Bölthornie, której pierwszy tom „Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” trafi do księgarń już 14 listopada tego roku. Lars Simon to pseudonim.

„Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” Larsa Simona trafi do księgarń 14 listopada 2019 r. nakładem wydawnictwa Initium.

„LENNART MALMKVIST I OSOBLIWY MOPS BURI BOLMENA” – FRAGMENT

Mam przyjemność patronować medialnie „Lennartowi Malmkvistowi i osobliwemu mopsowi Buri Bolmena”, dlatego też już teraz zachęcam Was do sięgnięcia po ten tytuł. Naprawdę warto! ?

0Shares