„Warkocze. Przewodnik krok po kroku” – Laura Arnesen, Marie Wivel

Autorkami książki „Warkocze. Przewodnik krok po kroku” są dwie nastoletnie dziewczyny – Laura Arnesen oraz Marie Wivel. Te pochodzące z Danii, przyjaźniące się od najmłodszych lat młode kobiety zapewne nie spodziewały się, że coś, co zaczęło się z powodu szukania sposobu na zabicie nudy sprawi, że staną się sławne i rozpoznawalne na całym świecie. Założony przed dwoma laty profil na Instagramie – @hairandnailsinspiration – bije rekordy popularności. Na dzień dzisiejszy śledzi go blisko 140 tysięcy użytkowników, a z każdym kolejnym dniem jest ich coraz więcej.

Warkocz to najprawdopodobniej jedno z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych uczesań, które swymi korzeniami sięga starożytnego Egiptu. Mimo upływu tysięcy lat nadal pozostaje modny i ta moda nie przemija. Wręcz przeciwnie. Kolejne pokolenia zaplatają włosy w warkocze w tradycyjne sploty jak Kłos czy Francuz, ale też szukają nowych rozwiązań, bardziej zmyślnych, fikuśnych wzorów. Najlepszym tego przykładem są właśnie autorki powyższej książki.

Na kartach tej liczącej sobie nieco ponad 100 stron książki znajdziemy dokładne instrukcje (jak w tytule – krok po kroku) opatrzone zdjęciami wykonania nie tylko podstawowych splotów, ale też przeróżnych plecionych fryzur oraz takich, które idealnie nadają się na wyjście na imprezę – zarówno w gronie przyjaciół, jak i bardziej wieczorową. Przy każdej fryzurze znajduje się krótka informacja dotycząca stopnia trudności jej wykonania i czasu na to potrzebnego, krótkie porady, a przy niektórych dodatkowo kody QR umożliwiające obejrzenie w sieci instruktażowego filmiku. Dobra wiadomość dla miłośniczek trylogii „Igrzyska Śmierci” Suzanne Collins! Dziewczyny – w końcu dowiecie się, jak zapleść warkocz, który nosi Katniss 😀

Książka Laury i Marie to idealna pozycja dla wszystkich osób, które chcą nie tylko opanować sztukę zaplatania podstawowych splotów warkoczy, ale też nauczyć się kilku bardziej skomplikowanych wzorów, by móc np zabłysnąć w towarzystwie, albo po prostu nie musieć za każdym razem korzystać z usług fryzjerów. Przyda się zarówno młodym dziewczynom, ale też mamom, które będą chciały sprawić, by ich małe dziewczynki wyglądały niczym księżniczki.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Fletninger
Tłumaczenie: Aleksandra Kamińska
Wydawnictwo: Między Słowami
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Liczba stron: 108
ISBN: 978-83-240-3519-9

Między Słowami

3Shares