Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1

Należę do tego nieszczęsnego pokolenia, które w szkole zmuszone było uczyć się j. rosyjskiego. W późniejszych latach doszedł mi dodatkowo niemiecki. Ani do jednego, ani do drugiego języka nigdy nie pałałam miłością, więc moja nauka, mimo że na świadectwach i maturze widniały wysokie noty, zakończyła się zgodnie z zasadą 3Z – Zakuć, Zdać, Zapomnieć. Może to wyda się Wam dziecinne, ale po prostu szczerze zazdroszczę kolejnym rocznikom tego, że w ich programie nauczania znalazł się j. angielski. Mnie nauka tego jakże potrzebnego w dzisiejszych czasach języka po prostu ominęła. Nad czym boleję od lat.

Ale! Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Podobno na naukę nigdy nie jest za późno, więc mając na karku 30-stkę z małym okładem postanowiłam wziąć byka za rogi i rozpocząć samodzielną naukę angielskiego. Szczerze wierzę w to, że dobre chęci oraz fakt, że jestem uparta jak osioł przyczynią się do tego, że uda mi się sprostać wyzwaniu i osiągnąć upragniony cel.

Z morza dostępnych na naszym rynku materiałów do nauki języków obcych wybrałam dla siebie Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 z wydawnictwa EDGARD. Jestem wzrokowcem, dlatego uznałam, że taka forma nauki będzie dla mnie najbardziej odpowiednia.

Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (2)

W zestawie otrzymujemy: 

– 600 dwustronnych fiszek
– Multimedialny program Aktywny Trening (do ściągnięcia)
– Nagrania mp3 wszystkich słówek i wyrażeń (do ściągnięcia)
– Kolorowe przegródki
– Poręczne etui
– Memolistę

~~~ FISZKI ~~~

(kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (5) Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (4)

Fiszki to nic innego jak małe kartoniki, na których z jednej strony znajduje się obce słówko oraz przykładowe zdanie z jego użyciem, po drugiej zaś ich tłumaczenie. Większość fiszek opatrzona została dodatkowo odpowiednio dopasowaną do tekstu grafiką. W pudełku znalazło się 600 fiszek podzielonych na 23 grupy tematyczne, takie jak: Podstawy komunikacji, Praca, Rodzina, Dom, Myśli i uczucia, Wygląd zewnętrzny, Jedzenie czy Zwierzęta. Co mi się szczególnie podoba w tych fiszkach? Fakt, że przy każdym słówku jest zapis fonetyczny, a także że podane są przykłady mowy potocznej oraz gramatyczne wskazówki związane z danym wyrażeniem. Dla laika (czytaj dla mnie) jest to naprawdę bardzo pomocne w samodzielnej nauce.

~~~ PRZYDATNE DODATKI ~~~

(kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (7) Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (3)

Kolorowe przegródki służą ni mniej ni więcej do tego, by ułatwić nam rozdzielenie w pudełku materiału na ten, który mamy do nauczenia (zielona przegródka UCZĘ SIĘ), ten, którego już się uczyliśmy, ale jeszcze wymaga od nas z różnych względów powtórek (żółta przegródka POWTARZAM) oraz ten, który opanowaliśmy w zadowalającym nas stopniu (niebieska przegródka UMIEM). Jeśli podczas powtórek okaże się, że któregoś słówka zapomnieliśmy, wówczas fiszkę z danym słowem przenosimy z powrotem do części zielonej, by dołączyła do materiału, którego dopiero zamierzamy się nauczyć.

Memolista to taki podręczny spis wszystkich zawartych na fiszkach słówek, który pozwoli nam w zamieszczonych obok słówek i ich tłumaczeń kwadracikach odhaczać to, co już opanowaliśmy.

Etui przyda się z pewnością wszystkim osobom, które nie lubią tracić czasu stojąc np w kolejkach czy też jadąc autobusem/pociągiem. Zamiast bezproduktywnie marnować czas, można sięgnąć wówczas po dołączone do zestawu etui, w którym umieściliśmy sobie wybrane prędzej do nauki/powtórek fiszki. Fajna sprawa, naprawdę, a mina ludzi stojących np w kolejce bywa czasami bezcenna 😛

~~~NA PŁYCIE CD ZNAJDZIESZ… ~~~

Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (8)

Tu się nieco naśmiałam. Dlaczego? Po otwarciu pudełka, przeglądając jego zawartość, stwierdziłam, że mój zestaw jest chyba jakiś niekompletny. Za Chiny ludowe nie mogłam znaleźć owej dołączonej do fiszek płyty. Tzn „coś” tam znalazłam, tyle że z płytą jako taką nie wiele to miało wspólnego, poza kształtem 😉 „Płyta” to w tym wypadku okrągły kartonik imitujący cd, na którym znalazła się krótka informacja dotycząca tego, w jaki sposób można pobrać ze strony wydawcy multimedialny program oraz nagrania mp3 wszystkich słówek i wyrażeń. Jak widzicie na zdjęciu procedura ta jest bardzo prosta – wchodzimy na stronę www.fiszkiplus.pl/pobierz , a następnie wpisujemy w odpowiednim miejscu otrzymany kod widoczny (choć tu nie 😛 ) na „płycie” i już możemy ściągnąć na nasz komputer spakowaną paczuszkę zawierającą w swym wnętrzu program i pliki mp3.

Jeśli chodzi o nagrania to przyznać muszę, że dobór lektorów, w osobach Andy Edwins oraz Michał Podsiadło, jak dla mnie bardzo dobry. Obaj panowie mają bardzo dobrą dykcję i wymawiają zarówno pojedyncze słówka jak i całe wyrażenia bardzo wyraźnie – a to jest akurat bardzo ważne dla samouków.

~~~ PROGRAM „AKTYWNY TRENING !” ~~~

Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 (9)

Na koniec zostawiłam sobie krótkie omówienie dołączonego do zestawu programu multimedialnego „Aktywny trening!”. Pozwala on nie tylko uskutecznić naszą naukę, ale też sprawić, że stanie się ona przyjemniejsza dzięki zawartym w programie grom i łamigłówkom.

Program pozwala nam:

– Przeglądać i wybierać słówka do nauki/powtórki.
– Stworzyć własną playlistę, w której zaznaczyć możemy kolejność elementów w nagraniu, odstępy czasowe pomiędzy nimi oraz to, czy do danego nagrania dołączony zostanie zdanie, jego tłumaczenie, komentarz, czy tłumaczenie komentarza.
– Rozwiązywać ćwiczenia. I tu do wyboru mamy: odgadywanie tłumaczeń w języku obcym (lub na odwrót) oraz zgadywanie ze słuchu
– Pograć w gry: memory oraz wykreślankę
– Przystąpić do testu końcowego, co możliwe jest po zebraniu 40 specjalnych kluczyków, które otrzymujemy po prawidłowym zaliczeniu np jakiegoś ćwiczenia.


Podsumowując Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1 to naprawdę rozbudowany system nauki, który bardzo przypadł mi do gustu. Każdy element zestawu został starannie przygotowany, a korzystanie z nich jest proste i intuicyjne. Pracując z nim już zauważam u siebie widoczne postępy w nauce angielskiego, a nie poświęcam jej znów aż tak dużo czasu: 15-30 min dziennie. Z czystym sumieniem więc polecam wam ten zestaw, zwłaszcza że jego cena w stosunku do tego, co otrzymujemy, jest naprawdę śmiesznie niska (nie całe 35 zł), a dodatkowo można się załapać na często organizowane na stronie wydawcy promocje i zakupić go jeszcze taniej.

Polecam też Waszej uwadze świetny zestaw dla dzieci do nauki angielskiego „Angielski dla ucznia 6+”

Moja ocena: 6/6

Wydawnictwo: EDGARD
Rok wydania: 2014
Seria: Fiszki PLUS
Oprawa: box
Poziom: A0-A1
ISBN: 978-83-7788-429-4

EDGARD

2Shares