Recenzja: „Wujek Sknerus. Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza” – Kari Korhonen, Vic Lockman, Gorm Transgaard i inni

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wyglądało życie i droga Sknerusa McKwacza – jednego chyba z najbardziej rozpoznawalnych na świecie kaczych bohaterów – do jego wzbogacenia się i osiągnięcia przez niego statusu najbogatszego kaczora Kaczogrodu? Jeśli tak, to teraz macie wspaniałą okazję, by poznać choć trochę odpowiedzi na te pytania, bowiem wydawnictwo Egmont oddało niedawno w ręce czytelników kolejny album przybliżający niesamowicie barwne i ekscytujące losy tego Kaczora.

W albumie tym zebrano ponad dwadzieścia przeróżnych historii powstałych na przestrzeni niemal sześćdziesięciu lat, z których większość nigdy wcześniej nie była publikowana w Polsce, a których twórcami są mniej lub bardziej znani scenarzyści oraz rysownicy pragnący przedstawić własną interpretację perypetii i dziejów Sknerusa McKwacza, powołanego niegdyś do życia przez Carla Barksa.

Co prawda momentami trudno jest uwierzyć, aby jeden kaczor w ciągu zaledwie jednego żywota mógł przeżyć aż tyle przygód… i zapewne nie jednego skrupulatnego archiwistę biografii McKwacza zbiór ten przyprawi o niemały ból głowy… jednak – kogo to obchodzi? Mnie – jako fance kaczego świata – album ten pozwolił po raz kolejny spotkać się z ulubionymi bohaterami oraz dostarczył mi całą masę rozrywki i chwile relaksu – a o to mi głównie chodziło, kiedy decydowałam się na jego lekturę. Zatem sprawdził się wyśmienicie!

Samo wydanie albumu – jak zawsze w przypadku wydawnictwa Egmont – stoi na wysokim poziomie i w zasadzie nie ma do czego się tu przyczepić. Album ma twardą oprawę i liczy sobie nieco ponad 260 stron przestawiających przygody naszego głównego bohatera. Plansze wypełnione są żywymi kolorami, bardzo szczegółowe i przyjemne dla oka, a to wszystko sprawia, że śledzenie przygód Sknerusa stanowi prawdziwą przyjemność. Sięgnąć po ten album powinni wszyscy kaczofani – niezależnie od wieku czy płci – i myślę, że będą oni zadowoleni z lektury 🙂


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


 

Tytuł: Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza
Scenariusz: autor zbiorowy
Tytuł oryginalny: Farbror Joakims vaxelrika liv
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont / współpraca
Rok wydania: 28/06/2023
Seria/Cykl: Kaczogród / Klub Świata Komiksu
Oprawa: twarda
Ilustracje: autor zbiorowy
Format: 17×26 cm
Rysunki: Kari Korhonen
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-281-6416-1

Opisywany komiks jest egzemplarzem recenzenckim.
Wydawnictwo nie miało wpływu na moją ocenę i treść recenzji.
Za książkę dziękuję wydawnictwu Egmont

Pamiętaj: #czytajlegalnie !

Komiks do kupienia ⇒ EGMONT.PL 

oraz


1Shares