„Minecraft. Zbuduj! Lunapark” – Mojang, Stephanie Milton

Minecraft, czyli gra komputerowa (obecnie również konsolowa oraz mobilna) o otwartym świecie zbudowanym z różnorodnych bloków, który możemy dowolnie eksplorować i kreować według naszej wyobraźni, będąca dziełem Markusa Persona i rozwijana dalej przez studio Mojang, jest niezaprzeczalnym fenomenem, jeśli chodzi o świat gier. Od czasu swej premiery, czyli 2009 roku, po dziś dzień cieszy się stale niesłabnącą popularnością wśród graczy z całego świata – i to niezależnie od ich wieku czy też płci.

Nic więc dziwnego, iż na ich potrzeby powstają różnorodne publikacje mające pomóc im jeszcze lepiej zrozumieć cały ten blokowy świat oraz sprawić, by gra była jeszcze przyjemniejsza oraz bardziej satysfakcjonująca.

Moje dziecko jest wielkim miłośnikiem gry, a przez nie ja sama zainteresowałam się tym tematem. Kiedy więc w księgarniach pojawia się jakiś nowy tytuł związany z serią, obie staramy się mu bliżej przyjrzeć. Ostatnio w nasze ręce wpadła publikacja zatytułowana „Minecraft. Zbuduj! Lunapark”, która na naszym rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont. Należy ona do serii minecraftowych podręczników (obok m.in „Podręcznika kreatywnego budowania”, „Podręcznika zaklęć i mikstur” czy „Minecraft. Zbuduj! Zombieland”), które w czytelny i obrazowy sposób przybliżają arkana oraz ciekawostki ze świata gry, dodatkowo rozbudzając dziecięcą wyobraźnię. Tym razem właśnie rzecz tyczy się zbudowania własnego, fantastycznego, pełnego najprzeróżniejszych atrakcji parku rozrywki, w którym później będziemy mogli bawić się sami lub też wraz z przyjaciółmi, jeśli zaprosimy ich do naszego świata.

Naszą przewodniczką po książce jest sympatyczna Sparks – fanka czerwonego kamienia uwielbiająca parki rozrywki oraz dobrą zabawę. Z pomocą wiernych przyjaciół – Bear’a, Scouta oraz Monty’ego zabiera się ona do pracy i przedstawia pomysły na atrakcje, które dostarczą niezapomnianych wrażeń oraz zapewnią świetną zabawę tym, którzy odwiedzą jej wyjątkowy lunapark.

Bo i czegóż tu nie ma! Dżunglowe wiry wodne pełne starożytnych ruin oraz dziwnych posągów. Miniaturowa wersja Świata Podstawowego, w którym nie mogło zabraknąć żadnego z głównych biomów oraz zamieszkujących je stworzeń, a którym to przyglądać się będziemy z bezpiecznej odległości płynąc wygodnie łódeczką. Wodne mega zjeżdżalnie naszpikowane progami śmierci czy też czarnymi dziurami. Szalone kolejki przez nawiedzone dwory, podziemne kopalnie czy też przeskakujące pomiędzy wymiarami. Ba! Jest tu nawet cmentarz, na którym z krypt i grobów wychodzić będą straszliwe zombie! A to i tak nie wszystko! Bowiem w książce tej znajdziecie o wiele więcej pomysłów do wykorzystania przy budowie własnego parku rozrywki.

Część atrakcji przedstawiona została jedynie za pomocą ogólnych zdjęć. Inne nieco dokładniej – ukazując prawie że krok po kroku proces ich tworzenia. Dodatkowo od czasu do czasu przyjaciele Sparks służą nam dobrymi radami czy też informacjami typu „czy wiesz, że…”, które ułatwiają budowę oraz wzbogacają naszą wiedzę o świecie gry.

Pod względem wizualnym publikacja ta wypada bardzo dobrze. Niewielki format oraz twarda oprawa klimatem nawiązująca do świata gry to pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu książki do ręki. Jej wnętrze zaś po brzegi wypełnione jest różnorodnymi, kolorowymi grafikami z minecraftowego świata zachęcającymi do tego, aby odpalić grę i samemu spróbować stworzyć to, co się na nich znajduje.

Zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę. Jeśli jesteście fanami gry, niech to będzie dla was must have, które po prostu musi znaleźć się na waszej półce wśród innych publikacji traktujących o Minecrafcie. A jeśli sami nie interesujecie się tym tematem, ale znacie kogoś, dla kogo nie jest on obojętny, wówczas potraktujcie tę pozycję jako świetny pomysł na prezent. Jestem pewna, że jako taki sprawi się idealnie.

Tytuł oryginalny: Minecraft. Let’s Build! Theme Park Adventure
Tekst: Stephanie Milton
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Seria/Cykl: Minecraft
Oprawa: twarda
Ilustracje: Ryan Marsh
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-281-3773-8
Grupa wiekowa: 8+


7Shares