„Minecraft MAPY” – Stephanie Milton

Świat Minecrafta nie dość, że jest ogromny, to do tego naprawdę różnorodny. Składają się na niego rozmaite biomy, czyli regiony różniące się pomiędzy sobą klimatem, ukształtowaniem terenu, występującą w nich roślinnością oraz mobami, a także zasobami, które mogą okazać się przydatne dla gracza tak do przeżycia, jak też budowy wymyślnych budowli.

Najnowsza publikacja spod szyldu wydawnictwa Egmont zatytułowana „Minecraft MAPY” jest niczym innym jak kompletnym przewodnikiem po tych wszystkich niesamowitych regionach, do których każdy z graczy zawędrować może w trakcie swojej rozgrywki. Biomów mamy w sumie piętnaście – choć nie do końca, gdyż niektóre z nich występują w paru wariantach. Jakich? Tego już dowiecie się sięgając po w/w publikację 🙂

Narratorem książki jest rasowy poszukiwacz skarbów, który poświęcił swe życie temu, aby odwiedzić wszystkie zakątki minecraftowego świata. Podczas swej podróży poczynił wiele interesujących i przydatnych notatek, którymi postanowił podzielić się z innymi, aby dzięki jego pracy i odkryciom mogli oni w sposób bezpieczny sami eksplorować poszczególne biomy nie natrafiając po drodze na żadne niebezpieczeństwa. Każdy z odwiedzonych przez siebie biomów własnoręcznie rozrysował, dbając przy tym o szczegóły terenu oraz wskazanie pojawiających się w nich budowli czy szaty roślinnej, a także żyjących mobów, na które można się natknąć podczas wędrówki. Oprócz tego opatrzył je dodatkowo informacjami na temat zasobów, bloków oraz struktur charakterystycznych dla danego regionu.

Pod względem wizualnym publikacja ta wypada bardzo dobrze. Zresztą chyba jak każda z serii Minecraft od wydawnictwa Egmont. Książka posiada twardą oprawę, jest dość dużego formatu (21,6 x 29,7 cm) i liczy sobie niecałe 80 stron. Język, jakim została napisana, jest prosty i w pełni zrozumiały dla czytelnika, do którego skierowana jest ta pozycja (dzieci 7-13 lat). Całość zaś została naprawdę bardzo ładnie zilustrowana, przy czym nie są to zdjęcia, a własnoręcznie wykonane grafiki (mniejsze jak i dwustronicowe), co dodatkowo podnosi walor estetyczny tej publikacji.

Zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę. Jeśli jesteście fanami gry, niech to będzie dla was must have, które po prostu musi znaleźć się na waszej półce wśród innych tytułów traktujących o Minecrafcie. A jeśli sami nie interesujecie się tym tematem, ale znacie kogoś, dla kogo nie jest on obojętny, wówczas potraktujcie tę pozycję jako świetny pomysł na prezent. Jestem pewna, że jako taki sprawi się idealnie.

Tytuł oryginalny: Minecraft Maps
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Seria/Cykl: Minecraft
Oprawa: twarda
Format: 21,6 x 29,7 cm
Ilustracje: Mahendra Singh
Liczba stron: 78
ISBN: 978-83-281-3888-9


1Shares