„Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód” – MOJANG

Moje dziecko jest wielkim miłośnikiem gry Minecraft, a przez nie ja sama zainteresowałam się tematem – i nie powiem, wciągnęła mnie ona :). Kiedy zatem w księgarniach pojawia się jakiś nowy tytuł związany z serią, obie staramy się mu bliżej przyjrzeć. Ostatnio w nasze ręce wpadła publikacja zatytułowana „Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Egmont.

Pierwsze co z miejsca zwraca uwagę w przypadku tej publikacji, to jej naprawdę ekskluzywna oprawa – zestaw ten otrzymał bowiem grube, sztywne i doprawdy wytrzymałe opakowanie. Szkoda tylko, że wewnątrz – podobnie zresztą jak w przypadku wydanego w ubiegłym roku podobnego zestawu pt „Minecraft. Wielka kolekcja konstrukcji” połowę jego przestrzeni wypełnia… powietrze oddzielone od reszty zgrabnym, białym kartonikiem.

Co jednak poza tym? Znajdziemy tu m.in trzy niezbyt grube (2x 24 strony + 1x 16 stron ) książki, tj „”Podręcznik podboju świata podstawowego”, „Podręcznik przetrwania” oraz „Księgę przygód i wyzwań”.

Pierwsza z nich – „Podręcznik podboju świata podstawowego” – przekazuje początkującym graczom niezbędne informacje na temat samej gry. Znajdziemy tu nie tylko cenne wskazówki dotyczące tego, czego możemy spodziewać się tuż po rozpoczęciu rozgrywki oraz na jakie biomy możemy natrafić podczas naszej wędrówki, ale też słów kilka na temat wszystkich generujących się naturalnie budowli – a więc opuszczonych kopalń, piramid, lochów, dżunglowych lub podwodnych świątyń, igloo, wiosek, twierdz i leśnych dworów.
W drugiej książce, a więc „Podręczniku przetrwania” – jak łatwo można się tego domyśleć – znalazły się podpowiedzi dotyczące wszystkiego, co może pomóc graczom przetrwać w minecraftowym świecie. Przybliżone zostały tu przedmioty, które mogą okazać się niezbędne w trakcie naszej rozgrywki, a także opisane sposoby na zdobywanie i wytwarzanie pożywienia zaspokajającego nasz głód. Dowiadujemy się też tego, gdzie należy szukać najcenniejszych rud oraz jak można je pozyskiwać, a także tego, w jaki sposób możemy ulepszyć nasze schronienie, aby stało się ono dla nas bezpiecznym miejscem chroniącym nas przed niebezpieczeństwami ze strony wrogo nastawionych mobów (ach te creepery….).
Ostatnia z książeczek, czyli „Księga przygód i wyzwań”, choć jest najcieńsza ze wszystkich, to dostarczy graczom najwięcej emocji i zabawy. Oto bowiem przed nimi dwa duże wyzwania (przetrwanie w opuszczonej kopalni oraz w leśnym dworze), a także szesnaście wyzwań błyskawicznych, których będą mogli podjąć się wraz ze swoimi znajomymi, jak i samodzielnie. Każde z nich sprawdzi, czy gracz potrafi zrobić dobry użytek ze swoich minecraftowych umiejętności, jak też zdobytego w trakcie gry doświadczenia.

W „Kolekcji poszukiwacza przygód” prócz w/w książeczek znajdziemy jeszcze dwie rzeczy:

duży, kolorowy plakat (do powieszenia np nad łóżkiem 🙂 ) …

… oraz model do samodzielnego złożenia, który – po wypchnięciu i sklejeniu zgodnie z instrukcją – pozwoli dziecku stworzyć… Creepera!! 🙂 . Każdy z elementów został starannie wykonany i odpowiednio nacięty wzdłuż linii, dzięki czemu ich wypchnięcie nie stanowi problemu. Model wykonany został z usztywnionego papieru, zatem zyskuje co nieco na trwałości.

(Wybaczcie, że w tym momencie nie pokażę wam złożonego Creepera, ale moje dziecię porwało go wraz z posiadanymi jeszcze przez siebie modelami żelaznego golema oraz bałwana, po czym zabrało całe to modelowe towarzystwo do kuzynostwa, nim zdążyłam zrobić zdjęcia, aby się bawić 🙂 🙂 )

„Minecraft. Kolekcja poszukiwacza przygód” to pozycja skierowana w głównej mierze do tych czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w minecraftowym świecie. Dzięki niej nauczą się oni podstaw i zasad, którymi rządzi się ta gra. Dla wszystkich pozostałych stanowić ona może ciekawostkę – ot fajny dodatek w ich minecraftowej kolekcji. Idealnie sprawdzi się też jako niebanalny prezent dla dziecka, które dopiero odkrywa ten jakże fantastyczny, minecraftowy świat 🙂

Tytuł oryginalny: Guide to: The overworld / Guide to: Survival / Adventures and Chellenges
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2019
Seria/Cykl: Minecraft
Oprawa: solidne pudełko + miękkie okładki
Format: 22,7 x 30,6 cm
Ilustracje: Ryan Marsh
Liczba stron: 24 + 24 + 16
Dodatki: model do złożenia, plakat
ISBN: 9788328138872


1Shares