English matters nr 58/2016

W dzisiejszych czasach od każdego z nas wymaga się znajomości chociaż jednego języka obcego. Nikogo nie dziwi już to, iż podczas poszukiwania pracy w wymogach dla przyszłego pracownika znajduje się punkt dotyczący właśnie umiejętności posługiwania się którymś z języków obcych. Dlatego też już od najmłodszych lat uczymy się ich w szkołach. Przykładając się do nauki z biegiem czasu poszerzamy naszą wiedzę, zasób słownictwa i po jakimś czasie potrafimy już posługiwać się językiem przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Są jednak osoby, które pragną jeszcze lepiej zgłębić język, opanować go w stopniu średnio zaawansowanym oraz na maksymalnym poziomie. Z pomocą tym osobom przychodzi wydawnictwo Colorful Media, które od kilku lat wydaje na naszym rynku magazyny do nauki języków obcych – angielskiego (w tym również angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Fajne jest to, że każdy z magazynów zawiera inne treści, a nie powielane artykuły przetłumaczone jedynie na różne języki. Dzięki temu mamy pewność, że sięgając np po magazyn poświęcony językowi angielskiemu i hiszpańskiemu przeczytamy zupełnie o czym innym. Widać, że Wydawnictwo dba o swoich klientów, a nie idzie na łatwiznę.

Co m.in znajdziecie w najnowszym numerze? 

W dziale „People and Lifestyle” przeczytacie o Emmie Watson, doskonale znanej wszystkim fanom serii o Harrym Potterze, odtwórczyni roli niezrównanej Hermiony Granger.

English matters 58-2016 (7)

Jest też co nieco o Zoe Sugg, w internetowym światku znanej bliżej jako Zoella, autorce książek „Girl Online” oraz „Girl Online w trasie”, o których pisałam jakiś czas temu na moim blogu.

English matters 58-2016 (2)

W dziale „Culture” z kolei zajrzycie za kulisy życia legendarnego dramaturga, poety i aktora jakim był William Shakespeare, a także poznacie królów i królowe memów.

English matters 58-2016 (3)

Dzięki części poświęconej podróżom odwiedzicie Syrię. Zobaczycie, jak wyglądała kiedyś, a jak wygląda dziś, po trwającej od kilku lat wojnie.

English matters 58-2016 (4)

Jeśli natomiast jesteście amatorami seriali kryminalnych, zwłaszcza tych brytyjskich, to w dziale „Leisure” znalazło się coś w sam raz dla was. Artykuł poświęcony ludzkiej fascynacji ciemną stroną ludzkiej natury. Nic tylko czytać!

English matters 58-2016 (6)

Co dodatkowo zasługuje na uwagę?

Pod każdym artykułem dostępny jest słowniczek, w którym znajdziemy tłumaczenie ważniejszych i ciekawszych zwrotów występujących w tekście. Zostały one dodatkowo podkreślone w artykule. Pozwala to na prostsze poznanie znaczeń danych słów i uniknięcie marnowania czasu na szukanie ich w słowniku. Oprócz tego do wybranych artykułów dołączone zostały kody graficzne, tzw kody QR, dzięki którym istnieje możliwość odsłuchania ich w formacie mp3. Z pewnością pomoże to w nauce właściwej wymowy.

Jeśli zatem uczycie się języka angielskiego i chcecie tę naukę w ciekawy sposób urozmaicić, sięgnięcie po magazyn „English matters” będzie doskonałym pomysłem. A fakt, że zawiera on artykuły z różnych dziedzin naszego życia, sprawi, że każdy z was z pewnością znajcie tutaj coś, co go zainteresuje. Ze swojej strony, z czystym sumieniem, polecam.

Moja ocena: 5/6

colorful-media

1Shares