„Figa na wakacjach” – Barbara Wicher + KONKURS

„Figa na wakacjach” Barbary Wicher – autorki m.in. serii o detektywie Łodydze (tom 1, tom 2) oraz „Niezwykłych przygód Świętego Mikołaja” – to kolejna książeczka dla dzieci wydana w serii „Duże litery” przez Wydawnictwo Skrzat. Prędzej miałam już przyjemność zapoznać się z innymi tytułami wchodzącymi w jej skład („Rycerz na karuzeli”, „Czarownica w wielkim mieście” , „Księżniczka z innej bajki” oraz „Nie taki smok straszny” Agnieszki Urbańskiej), które nie tylko bardzo mi się spodobały, ale przede wszystkim przypadły do gustu mojej córce stając się jednymi z książeczek, po które najchętniej sięga. Dzięki przejrzystemu układowi tekstu oraz odpowiedniej wielkości czcionce książeczki te idealnie nadają się dla dzieci doskonalących umiejętność samodzielnego czytania.

Figa na wakacjach (5)

Historia opowiada o tytułowej Fidze, rudej kotce, która za nic w świecie nie chce dopuścić do tego, by jej ludzie pojechali w tym roku na wakacje. Pamięta, co było poprzednim razem – została pod opieką pani Olgi, za którą nie przepada, czemu dała wyraz uprzykrzając jej na wszystkie sobie znane sposoby życie: a to wskakując na plecy, innym razem zostawiając brzydko pachnącą niespodziankę w jej torebce… W tym roku Figa postanowiła nie dopuścić do wyjazdu rodziny, która w ogóle nie zdaje sobie sprawy, jak to jest zostać samej, opuszczonej i zapomnianej przez bliskich. Kiedy więc pani Olga niespodziewanie powiadamia, że nie da rady tym razem zająć się kotką z powodu złamanej nogi, Figa nie posiada się ze szczęścia. Jej ludzie zostaną w domu! Nie wie jednak, że Marta, Bartek i ich rodzice uknuli niecny plan… który będzie początkiem niezapomnianej przygody!

Ilustracje, które znalazły się wewnątrz książeczki, wykonał Zbigniew Dobosz. Z jego pracami spotkałam się już przy okazji lektury takich pozycji jak „Dwa miśki na wynos” Marcina Przewoźniaka czy wspomnianego prędzej „Rycerza na karuzeli” Agnieszki Urbańskiej. Wszystkie obrazki są bardzo kolorowe, żywe, ładnie narysowane, nie pozbawione humoru i co najważniejsze – dobrze współgrają z czytanym tekstem.

Figa na wakacjach (3) Figa na wakacjach (2)

Na końcu książeczki dziecko znajdzie garść informacji dotyczących tych niesamowitych i charakternych zwierząt jakimi niezaprzeczalnie są koty. Dowie się z nich m.in tego, czy prawdą jest, że kot z łatwością przeciśnie się przez każdy otwór wielkości swojej głowy oraz kto ma lepszy słuch – kot czy pies.

„Figa na wakacjach” to pozycja w sam raz dla wszystkich małych czytelników, którzy nie tylko lubią książeczki o zwierzętach, ale też chcieliby poznać ciekawą historyjkę, którą opowie im jedno z nich – w tym wypadku tytułowa, sympatyczna kotka Figa. Opowieść ta udowodni dzieciom sens powiedzenia, że kot zawsze chadza własnymi ścieżkami i że jest bardzo charakternym zwierzęciem, które nigdy tak naprawdę nie będzie do końca oswojone.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2016
Seria: Duże litery
Oprawa: miękka
Ilustracje: Zbigniew Dobosz
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-7915-320-6
Grupa wiekowa: 5-8 lat

Skrzat2

Miło mi poinformować, że książeczka „Figa na wakacjach” została objęta przeze mnie patronatem medialnym 😀 Z tej okazji chciałabym zaprosić Was na konkurs 😀

KONKURS z Figą 😀

1.Organizator: Sylwia Węgielewska, autorka bloga „Magiczny Świat Książki i nie tylko”
2.Nagroda: książka „Figa na wakacjach” Barbary Wicher
3.Ilość:3 – po jednym egzemplarzu dla każdego z trzech zwycięzców
4.Wartość: sponsorem nagród jest Wydawnictwo Skrzat
5.Czas trwania konkursu: od 25 stycznia 2016 do 8 lutego 2016 do godz 23:59
6.Wyłonienie zwycięzców: w ciągu tygodnia od dnia zakończenia konkursu
7.Koszt nadania nagród ponosi: Sylwia Węgielewska
(Jednocześnie informuję, że nie ponoszę odpowiedzialności za niepoprawnie podane dane adresowe i nie wysyłam w takim przypadku ponownie nagrody)
8.Nie wysyłam nagrody za granicę RP.
9.Udział w konkursie mogą brać wszystkie pełnoletnie osoby (lub za zgodą opiekunów), które mają mój blog oraz fanpage dodane do obserwowanych/polubionych (proszę o podanie jako kto mnie obserwujecie/lubicie)
10. Termin zgłoszenia się po nagrodę: 3 dni od ogłoszenia wyników -> proszę o wysłanie danych adresowych na milosniczkaksiazek@onet.pl

Przystępując do konkursu, akceptujecie jego regulamin i wyrażacie zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Czyli pisząc po ludzku, dobrowolnie udostępniacie adres, na który będzie wysłana nagroda. Gwarantuję Wam, że podane adresy nie będą nigdy wykorzystywane w innym celu, zaś po wysłaniu nagrody zostaną na stałe usunięte.

Zadanie Konkursowe:

Spośród zrecenzowanych przeze mnie książek wybierzcie jedną, którą sami chcielibyście przeczytać. Tytuł wraz z linkiem do recenzji zamieście poniżej w komentarzu.

Z odpowiedzi zamieszczonych pod postem wybiorę troje zwycięzców, którzy otrzymają ode mnie książkę 🙂

Powodzenia 😀

PS. Jeśli po dodaniu komentarza nie widzicie go pod postem, nie panikujcie – widocznie wpadł do moderacji albo do spamu – znajdę 🙂 A jeśli w ciągu 24h się mimo to nie pojawi, dajcie mi znać poprzez @ albo na FB, że zapodział się wasz komentarz 🙂

5Shares