Zapowiedź: „Silos” – Hugh Howey

Już 26 marca nakładem wydawnictwa Altobook do księgarń trafi „Silos” Hugh Howey’a – pierwszy tom trylogii będącej zekranizowanym fenomenem literackim stawianym obok najważniejszych powieści dystopijnych. 

Gdy świat został skażony, ludzie zamieszkali pod ziemią w ogromnej wielopoziomowej konstrukcji zwanej silosem. Nie wiedzą skąd się tam wzięli, ile czasu już tam są oraz dlaczego świat na zewnątrz jest dla nich zabójczy. Ich życie opiera się na kłamstwach, tajemnicach, ciągłych nakazach i zakazach, a najwyższą z kar jest wyjście na zewnątrz.

Po tym, jak poprzedni szeryf opuścił silos, Juliette, mechanik z głębin, nagle i w niewytłumaczalny sposób zostaje awansowana na szefa organów ścigania. Nie zważając na zwyczaje, których powinna przestrzegać, Juliette odkrywa ślady spisku, a podążanie tym tropem może wszystkich doprowadzić do śmierci.

Na podstawie trylogii „Silos” powstał serial z Rebeccą Ferguson w roli głównej.

Miałam przyjemność czytać całą tę trylogię, gdy po raz pierwszy – przed dziesięcioma laty – ukazała się ona na naszym rynku. Z czystym sumieniem – polecam, bo naprawdę warto po nią sięgnąć ❤️

A tutaj przeczytacie recenzję pierwszego tomu, jaką wówczas zamieściłam na blogu 🙂


0Shares