Zapowiedź: „Dygot” – Jakub Małecki

Już 12 maja w księgarniach ukaże się bestsellerowy
„Dygot” Jakuba Małeckiego w nowej odsłonie
po prawie 6 latach od premiery.

To naznaczona wstrząsającą tajemnicą ballada o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji. Powieść uwielbiana przez czytelników i ciesząca się uznaniem krytyki.

Jakub Małecki w sposób godny mistrzów przeplata grozę istnienia z nostalgią za światem, który bezpowrotnie przeminął.

 

Kończy się wojna. Jan Łabendowicz odmawia pomocy uciekającej Niemce i ta przeklina jego rodzinę. Wkrótce na świat przychodzi syn Jana: chłopiec o śnieżnobiałej skórze. Kilkadziesiąt kilometrów dalej, w starej szafie wybucha zapomniany granat, burząc życie Bronka Geldy i jego kilkuletniej córki.

Na losy Geldów i Łabendowiczów wpływają kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, a także osobiste słabości i obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w zaskakujący i niespodziewany sposób. Na dobre zespaja je uczucie dwojga odmieńców: introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny.

Jakub Małecki w sposób godny mistrzów przeplata grozę istnienia z nostalgią za światem, który bezpowrotnie przeminął. – Łukasz Orbitowski

Bez wątpienia najlepsza dotąd powieść Małeckiego. Ludzie – żywioły. Życie – zagadka. Przemijanie – suspens. Historia Polski plus historia rodzinna, ale wariacko i poetycko, serdecznie i bezpretensjonalnie.
Jacek Dukaj

Dygot to strach przed życiem, przed cierpieniem, przed przyszłością. Dygot to także samo życie. Dlatego Dygot to również tytuł świetnej powieści o życiu, o strachu, o cierpieniu i okrutnych wyrokach losu. I o tym, że nie można się wyrwać z kręgu przeznaczenia. Tak jak nie można się oderwać od lektury.                   – Leszek Bugajski, „Wprost” 


 

Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 12 maj 2021
Formtat: 150 x 215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 9788382102192
Cena detaliczna: 39,99 zł
Dostępne wersje: papier/e-book


 

0Shares