Wydawnictwo Jaguar – zapowiedzi na maj i czerwiec 2019

Przed Wami zapowiedzi tytułów, które ukażą się nakładem wydawnictwa Jaguar w maju i czerwcu tego roku 🙂

MAJ

Jak krople w oceanie – Ava Dellaira

Siedemnastoletnia Angie widzi w swojej matce przede wszystkim ciężko pracującą, zamkniętą w sobie samotną kobietę. Zupełnie jakby zapomniała, że Marilyn też była kiedyś młoda… Kiedy Marilyn miała siedemnaście lat zakochała się w Jamesie, który został ojcem jej dziecka. Angie nigdy jednak nie zdążyła go poznać. Wie tylko, że zmarł zanim się urodziła. Gdy przypadkiem trafia na ślad brata Jamesa, w jej sercu rodzi się nadzieja: a co jeśli ojciec nadal żyje? Angie, w tajemnicy przed matką, wyrusza w podróż do Los Angeles, by wreszcie poznać prawdę o sobie i swojej rodzinie.

Premiera: 8 maj

Contender. Tom 1. The Chosen – Taran Matharu

Pierwszy tom nowej serii Tarana Matharu, autora „Zaklinacza”. Rozpoczyna się rozgrywka, w której stawką jest przetrwanie, a areną obcy świat, gdzie przeciwnicy czyhają dosłownie wszędzie. Zwycięzca może być tylko jeden.

Premiera: 15 maj

Almanach Zaklinacza – Taran Matharu

Obszerne kompendium wiedzy dla wielbicieli serii „Summoner. Zaklinacz”. Zawiera nowe opowiadanie, a także informacje o zaklęciach stosowanych przez magów Hominum i orkowych szamanów, oraz o demonach służących obu stronom konfliktu.

Premiera: 15 maj

Ostatnie dzieciaki na Ziemi – Tom 1 – Max Brallier

Polecana przez Jeffa Kinney’a, autora „Dziennika cwaniaczka”, przezabawna powieść graficzna o grupie dzieciaków, które zdołały przetrwać straszliwą apokalipsę. Wyposażeni w rozmaitą broń i zapas cukierków, walczą z potworami i zombiakami.

Premiera: 15 maj

Ostatnie dzieciaki na Ziemi – Parada zombiaków – Tom 2 – Max Brallier

Drugi tom serii o czwórce prawdopodobnie ostatnich dzieci na Ziemi. Tym razem muszą odkryć, dlaczego zombiaki zniknęły. Idealna seria dla każdego dziecka, które marzyło o tym, by zagrać w swoim własnym komiksie lub grze wideo.

Premiera: 15 maj

Nowy świat – Ałbena Grabowska

Wyjątkowa opowieść o przyjaźni w czasie apokalipsy. Trójka młodych bohaterów ucieka z Kolebki, osobliwego domu dziecka, i stara się przetrwać w świecie rozpadającym się na kawałki. Co jest prawdą a co iluzją? Kto jest przyjacielem a kto wrogiem?

Premiera: 23 maj

Szał.Trylogia Mocy i Szału. Tom 2 – Anna Lewicka

Drugi tom Trylogii Mocy i Szału. Wciągnięci w kryminalną intrygę i zaprzątnięci burzą emocji Iga i Alex nie zauważają, że drzemiące w odmętach jeziora zło zdążyło się uwolnić i czeka na odpowiedni moment, by zamanifestować swoją potęgę.

Premiera: 23 maj

CZERWIEC

Everless – Sara Holland

W królestwie Sempery czas jest walutą. Zaklęty jest w krwawym żelazie i tworzony z krwi poddanych. Siedemnastoletnia Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej królowej i wrócić do Everless, by uratować życie ojca.

Premiera: 12 czerwiec

Blask nocy letniej. Tom 2 – Beatrix Gurian

Drugi, po „Roziskrzonych nocach” tom dylogii. Od czasu wypadku twarz Kati szpeci okropna blizna. Traci też kontakt ze swoim najlepszym przyjacielem. Podłamana wyjeżdża jako au pair do Los Angeles, gdzie jej życie odmienia się w magiczny wręcz sposób. Jednak świat ociekający blichtrem kryje w sobie koszmarną tajemnicę.

Premiera: 12 czerwiec

Głowa do góry, Sunny. Tom 1. – Jennifer L. Holm, Matthew Holm

Sunny zostaje wysłana na lato do mieszkającego na Florydzie dziadka. Ma nadzieję, że będzie się dobrze bawić, jednak miejsce, w którym mieszka dziadek jest pełne… starych ludzi. Na szczęście Sunny nie jest jedynym dzieciakiem w okolicy. Z pomocą przyjaciół rozwikła rodzinną tajemnicę. Wzruszający i pełen nadziei komiks pozwoli rozwiać nawet najczarniejsze chmury.

Premiera: 12 czerwiec

Strzeżcie się, smoki! Tom 2. – autor: Jorge Aguirre, ilustracje: Rafael Rosado

Drugi tom komiksowej trylogii o nieustraszonej Claudette. Tym razem wraz z bratem i przyjaciółką musi jak najszybciej uratować swojego ojca, zabić smoka i odzyskać miecz, który ochroni jej rodzinne miasteczko. Bohaterka jest gotowa stawić czoło smokom. Ale czy smoki są na to gotowe?

Premiera: 12 czerwiec

Nowakowie. Tom 2. Otwarta furtka – Barbara Sęk

Drugi tom sagi o współczesnej rodzinie, która doświadcza rozpadu. Niebanalna historia miłości wystawionej na próbę i rodziny, o którą trzeba zawalczyć. Co kryje się za piękną fasadą pozornie kochających się bliskich? Pełna napięcia, odarta ze stereotypów opowieść o próbach stworzenia patchworkowej więzi.

Premiera: 12 czerwiec

 

Trinkets – Kirsten Smith

Tabitha, Elodie i Moe: królowa szkoły, dziewczyna-cień i twardzielka – nastolatki z piekła rodem! Pełna humoru i ciepła historia o trzech dziewczynach, które połączyło wspólne hobby – kradzież drobiazgów z markowych sklepów. Pozornie błaha historia ma jednak swoją głębię. W 2019 premiera Netflix!

Premiera: 19 czerwiec

Save us. Tom 3. – Mona Kasten

Wielki finał historii miłosnej Ruby i Jamesa. Czy mogą ocalić siebie? A może zniszczą się nawzajem? Ruby została zawieszona przez Maxton Hall College. Wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialny za to jest James. Ruby nie może w to uwierzyć – nie po tym, przez co przeszli razem. Oboje muszą się zastanowić, czy światy, w których żyją, nie są dla siebie zbyt odległe…

Premiera: 26 czerwiec

Vice versa – Milena Wójtowicz

Kontynuacja „Post Scriptum” – przezabawna urban fantasy o nienormatywnych. Niektórzy podpisują cyrograf, Żaneta Wawrzyniak podpisała umowę szkoleniową z PS Business Consulting. Tym sposobem zyskała dwójkę nienormatywnych mentorów. A za rogiem czekają już szamani, wilkołaki, łowcy potworów i Złoty Cuś, którego trzeba uratować. Tylko kto uratuje przed tym wszystkim Żanetę?

Premiera: 26 czerwiec

Memento Mori – Milena Wójtowicz

By umilić czas oczekiwania na kolejny tom opowieści o świecie nienormatywnych, Autorka przygotowała opowiadanie „Memento Mori” – booklet niebawem będzie do wygrania w konkursie na facebookowym profilu wydawnictwa Jagurar.


Na co będziecie polować? ?


 

7Shares