Trzy nowości od wyd. Insignis! Premiera – 18 września 2019

Wiedzą, co masz w smartfonie. I w laptopie. Gdzie byłeś . Co robiłeś.
Zapisali to na zawsze.
Pamięć nieulotna. Wstrząsająca książka Edwarda Snowden. 

W 2013 roku 29-letni wówczas Edward Snowden – były agent Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i pracownik kontraktowy Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) – zaszokował świat, odchodząc z amerykańskiego wywiadu i ujawniając, że rząd Stanów Zjednoczonych w tajemnicy pracuje nad metodami przechwytywania i rejestrowania wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości tekstowych i e-maili.
Doprowadziłoby to do powstania systemu masowej inwigilacji na niesłychaną skalę, który umożliwiałby wgląd w prywatne życie każdej osoby na świecie. Sześć lat po tym głośnym wydarzeniu Snowden w swojej książce po raz pierwszy ujawnia, jak pomagał tworzyć ten system oraz jak ostatecznie kryzys sumienia pchnął go do trudnych życiowych decyzji

Od sielankowych klimatów przedmieść przy obwodnicy Beltway, gdzie spędził dzieciństwo, po tajne przydziały z ramienia CIA i NSA – „Pamięć nieulotna” to wyjątkowe świadectwo błyskotliwego młodego człowieka, który dorastał w erze raczkującej ogólnoświatowej sieci, by potem stać się szpiegiem, sygnalistą, a w końcu – na wygnaniu – głosem sumienia internetu.

Pamięć nieulotna to książka napisana z pasją, żarliwością i bezlitosną szczerością; niezwykle ważna, bo opisująca nasze miejsce w świecie ery cyfrowej, niosącej wspaniałe możliwości i przerażające zagrożenia.

Zamów już dziś

Chcesz zrestartować swój system i poczuć się „Silna i szczęśliwa”? Poznaj rewolucyjny program antyzapalny Marii Borelius! 

Czujesz się czasem zmęczona, osłabiona, nie masz na nic ochoty i na dodatek ciążą ci złe myśli? Może nawet nie czasem, a często?

Tak wygląda życie wielu z nas i podobnie było z Marią Borelius – szwedzką dziennikarką, polityczką, działaczką społeczną i biolożką. Chcąc poznać powody tego stanu rzeczy, wyruszyła w podróż i porozmawiała z naprawdę wieloma ludźmi o różnych postawach życiowych. Efektem jej „śledztwa” przeprowadzonego w sferze cielesnej, ale także umysłowej okazało się wypracowanie pięciu zasad antyzapalnego stylu życia, które zawarła w „Silnej i szczęśliwej”.

W przeciwieństwie do haseł, do których przyzwyczaiły nas reklamy żerujące na kobiecym pragnieniu poczucia się lepiej – z samą sobą, we własnym ciele, w świecie – tytuł książki Marii Borelius to nie pusty frazes. Autorka starała się przetestować wszystkie rozwiązania na sobie, doświadczyła sukcesów, porażek, ale przede wszystkim wiele się nauczyła. To jej podróż, jej historia, ale mądrość, którą zdobyła, jest już wspólna.

Czym jest antyzapalny styl życia? To nie panaceum na wszelkie zło, ale będziesz dzięki niemu zdrowsza – i fizycznie, i psychicznie, po prostu szczęśliwsza. Droga do dobrego życia jest prosta, ale wymaga zmiany myślenia. Na fragmenty rewolucyjnej układanki składają się: przede wszystkim dobre jedzenie, które przeciwdziała starzeniu się komórek i nie doprowadza do powstawania stanów zapalnych w organizmie (dużym ilościom pożytecznych bakterii mówimy „tak”, a ograniczamy spożycie cukru; jedzeniem można się odmłodzić i od niego… zmądrzeć!), ale i oczywiście codzienna aktywność fizyczna, świadomy odpoczynek oraz docenienie wagi doświadczanych przez nas emocji, życie w zgodzie z przyrodą, otwarcie się na drugiego człowieka, duchowość, holistyczne podejście do zdrowia i stosowane od wieków praktyki uzdrawiające. Nie chodzi więc o reżim, ale słuchanie instynktu i dostosowywanie swoich wyborów do zmieniających się okoliczności.

„Silna i szczęśliwa” to historia rewolucji, dzięki której stajemy się silniejszymi, mądrzejszymi i zdrowszymi wersjami samych siebie. Choć dopiero co się rozpoczęła, zatacza już coraz szersze kręgi. Na pewno cię zainspiruje!

Zamów już dziś

Skończ z tym sh*tem!
Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie

Wiesz, że nie powinieneś, ale to robisz. Wiesz, że powinieneś, ale tego nie robisz. I tak w kółko. Nieważne, czy popadłeś w rutynę codzienności, czy nuży cię praca, czy nie możesz znaleźć swojej idealnej połówki, czy masz problemy z oszczędzaniem lub kłopoty z dbaniem o zdrowie, wszystko sprowadza się do jednego: autosabotażu. I na pewno masz już tego dość.

Jeśli chcesz, by twoje życie było choć trochę niezwykłe, nie możesz reagować na wszystko w swój zwykły sposób. „Skończ z tym sh*tem!” pozwoli ci przejąć kontrolę nad najskrytszymi mechanizmami podświadomości i da ci moc, dzięki której przeobrazisz swoje negatywne myśli i złe przyzwyczajenia w życie, o jakim zawsze marzyłeś, choć nie wiedziałeś, jak je osiągnąć. Przygotuj się, że wszystko, co o sobie wiesz, stanie na głowie!

Zamów już dziś

0Shares