„Szukaj różnic”

Moja córka od zawsze lubiła różnego rodzaju łamigłówki. Bardzo chętnie sięga po książeczki, w których za zadanie ma m.in wyszukiwanie szczegółów różniących dwa obrazki czy przechodzenie labiryntów. Mnie, jako mamę, taki rodzaj aktywności bardzo cieszy, bo wiem, że ćwiczy w ten sposób spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia.

Niedawno trafiłyśmy na książeczkę „Szukaj różnic” z serii Łamigłówki od wydawnictwa Adamada. Na okładce widnieje informacja, iż jest ona skierowana do dzieci powyżej 8 roku życia, jednak moim zdaniem spokojnie sięgnąć mogą po nią i młodsze pociechy.

Zadaniem dziecka jest odnalezienie siedmiu szczegółów różniących dwa obrazki. A tych jest blisko trzydzieści. Wbrew pozorom odnalezienie wszystkich różnic nie zawsze jest takie proste. Niektóre obrazki potrafią sprawić lekką zagwozdkę. Jeśli zdarzy się tak, że dziecko naprawdę nie będzie potrafiło wykryć wszystkich siedmiu szczegółów różniących daną grafikę, z pomocą przyjdą mu ostatnie strony książeczki, na których zamieszczono rozwiązania wszystkich łamigłówek.

Wszystkie obrazki są bardzo kolorowe i sympatyczne. Mamy tu m.in karuzelę, łąki, kwiaty, obrazki w zimowej lub letniej scenerii, bawiące się dzieci oraz różne zwierzęta. Fajne jest to, że kartki są perforowane, co pozwala korzystać z książeczki więcej niż jednej osobie – idealna do wspólnej zabawy z rodzeństwem bądź przyjaciółmi.

Łamigłówki Szukaj różnic (2) Łamigłówki Szukaj różnic (3)
Łamigłówki Szukaj różnic (5) Łamigłówki Szukaj różnic (4)

W serii „Łamigłówki” dostępne są jeszcze: „Znajdź taki sam obrazek”, „Idź do celu”, „Podstaw liczbę”, „Grupuj piątki” oraz „Przejdź labirynt”. Jak widać wybór jest całkiem szeroki, co mnie osobiście bardzo cieszy. Książeczki te mogą stać się idealnym prezentem na zbliżające się Mikołajki albo Gwiazdkę, zwłaszcza że ich cena jest naprawdę przystępna. Ze swojej strony – polecam.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Activity Fun. Chercher des differences
Wydawnictwo: Adamada
Rok wydania: 2015
Seria: Łamigłówki
Oprawa: miękka
Format: 115 x 160
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-7420-641-9
Grupa wiekowa: 8+

Adamada

1Shares