„Tajemny ogród dla wtajemniczonych” – Johanna Basford

Pamiętacie może mój wpis na temat „Tajemnego ogrodu”, kolorowanki skierowanej do dorosłych autorstwa szkockiej ilustratorki Johanny Basford? Długo na nią czekałam, a kiedy w końcu trafiła w moje ręce, okazało się, że nie do końca była taka, jak się tego spodziewałam. Mówiąc krótko – rozczarowała mnie.

Kiedy więc pojawiła się informacja, że niedługo ukaże się wydanie kolekcjonerskie tego tytułu, czyli „Tajemny ogród dla wtajemniczonych”, wiedziałam już, że po prostu muszę je mieć – choćby tylko po to, by sprawdzić, czy wersja ekskluzywna pozbawiona będzie tego, co tak bardzo nie spodobało mi się w normalnym wydaniu.

Kolorowanka zawitała w moim domu. Na pierwszy rzut oka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Jej duży format (250 x 330 mm) oraz prostokątny kształt wyraźnie odróżniają ją od poprzedniego, kwadratowego wydania (240 x 240 mm).

Tajemny ogród - kol (10)

To, co najbardziej ucieszyło mnie w tym wydaniu, to to, że każda z grafik, która znalazła się w kolorowance, umieszczona została na osobnej stronie. A jeśli już o nich mowa, to nie są już tak cienkie (wręcz prześwitujące) jak uprzednio – są grube i usztywnione. I co najważniejsze – perforowane! Odpada więc problem z niemożliwością wykończenia obrazka, bo jakaś jego część znajduje się przy samym środku kolorowanki, gdzie łączy się z okładką, przez co staje się dla nas niedostępna (chyba że rozłożymy na siłę kolorowankę, niszcząc sobie przy okazji jej oprawę). Fajnym dodatkiem jest też umieszczona na końcu grubsza tekturka (zupełnie jak w „Inwazji bazgrołów”), która posłużyć może jako podkładka. Muszę przyznać, że z miejsca nabrałam chęci do kolorowania, a kiedy już się za to zabrałam, kolorowanie okazało się być czystą przyjemnością.

Ta ekskluzywna publikacja zawiera dwadzieścia wybranych przez Johannę Basford ilustracji z poprzedniego wydania „Tajemnego ogrodu”. Muszę przyznać, że autorka dokonała bardzo dobrego wyboru (sówka, paw, studnia i moje ulubione drzewa się załapały). No, może z jednym wyjątkiem – stronę z owadami najchętniej bym z tego zbioru wyrzuciła, gdyż po prostu nie cierpię wszelkiego robactwa i słabo mi się wręcz robi na ich widok 😉 Ale wracając do tematu – na kartach tej kolorowanki każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Tajemny ogród - kol (7) Tajemny ogród - kol (6)
Tajemny ogród - kol (4) Tajemny ogród - kol (9)

„Tajemny ogród dla wtajemniczonych” z powodzeniem polecić mogę wszystkim osobom uwielbiającym spędzać wolny czas z kredkami w ręku. Jest to naprawdę piękna i dopracowana kolorowanka, która stanowić może doskonały prezent dla każdego kolorofila.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Secret Garden Artist’s Edition
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Format: 250×330 mm
Ilustracje: Johanna Basford
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13019-8

nasza księgarnia

PRZED PO
Tajemny ogród - kol (2) Tajemny ogród - kol (3)

Pomysł zaczerpnięty z pracy @jessicacremer

1Shares