Recenzja: „LEGO Explorer nr 3/2022”

Każdy z nas, kiedy był dzieckiem miał jakieś swoje ulubione zabawki, które nie tylko pozwalały mu zabić przysłowiową nudę, ale też dać upust dziecięcej wyobraźni. Ja uwielbiałam klocki LEGO, choć w czasach, w których byłam małą dziewczynką, nie było ich tak dużo na naszym rynku jak obecnie, a i cena kompletów sprawiała, że dostawało się je głównie na Gwiazdkę. Moja mama jednak wiedziała o mojej pasji i kiedy tylko była ku temu okazja, kupowała mi kolejne zestawy. Na budowaniu domków, zamków, różnorodnych pojazdów i innych tworów, jakie tylko pojawiały się w mojej głowie, upływały mi chwile wolne od nauki.

Dziś, kiedy sama jestem mamą, staram się zarażać miłością do klocków LEGO moje własne dziecko. Dlaczego? Bo zabawa nimi nie tylko pozwala przyjemnie spędzać czas – zwłaszcza w gronie rodzinnym, ale rozwija dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Dlatego też, kiedy zauważyłam w ofercie wydawnictwa Egmont magazyny z serii LEGO Explorer uznałam, że mogłabym wraz z moim dzieckiem przyjrzeć im się bliżej. W nasze ręce trafił najnowszy tegoroczny numer (3/2022), który swą premierę miał 22 marca.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu magazynu do ręki, to oczywiście dołączona do niego zawartość dodatkowa w postaci nie dużej torebeczki wypełnionej oryginalnymi klockami LEGO pozwalającymi zbudować sympatycznego, zieloniutkiego gekona. Wewnątrz magazynu zamieszczona została oczywiście dokładna instrukcja „krok po kroku” złożenia naszego małego jaszczura, więc żadne dziecko powyżej 6-ego roku życia (bo do takiej grupy odbiorców kierowany jest ten magazyn) nie powinno mieć problemu z jego złożeniem. Nam nie sprawiło to żadnej trudności, zaś sam gekon po skończeniu prezentował się nader zacnie. Niby nic wielkiego – ot garść klocków (38 elementów), a i tak wywołuje uśmiech na twarzy i satysfakcję z ułożenia ?

Prócz modelu do złożenia w magazynie znalazło się wiele interesujących treści z różnych dziedzin, m.in:

  • NAUKI – gdzie przeczytamy o pustynnych zwierzętach oraz roślinności
  • TECHNIKI – skąd zaczerpnąć będzie można wiele pomysłów na zbudowanie czegoś fajnego z wykorzystaniem ruchomych elementów oraz dowiedzieć się, w jaki ciekawy sposób wykorzystać można jeden z dołączonych do tego magazynu elementów.
  • PROJEKTOWANIA – gdzie znajdziemy porady dotyczące m.in. tego, w jaki sposób z użyciem posiadanych klocków można by zaprojektować nowych klockowych pupili
  • SZTUKI – skąd czytelnik dowie się wielu interesujących rzeczy na temat starożytnego Egiptu
  • MATEMATYKI – gdzie będziemy mieli okazję stawić czoła różnym zagadkom oraz wyzwaniom związanym ze starożytnym Egiptem

„LEGO Explorer” to magazyn przepełniony kolorami, mnóstwem przykuwających oko zdjęć i ilustracji oraz przede wszystkim interesujących treści, który spodobał się zarówno mnie, jak i mojemu dziecku. Naprawdę żałuję, że dotąd nie zaopatrywałam się w ten miesięcznik, bo widzę, że dla miłośników klockowego świata jest on naprawdę wartą uwagi pozycją. Ze swojej strony – polecam.


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


Tytuł: LEGO Explorer. Magazyn 3/2022
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 22/03/2022
Seria/Cykl: LEGO Explorer
Oprawa: miękka
Format: A4
Liczba stron: 36
Dodatki: Gekon Lego
ISBN: 977271937120703
Grupa wiekowa: 6+

do kupienia na EGMONT.PL

1Shares