Recenzja: „Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci” – Julia Śniarowska

Kiedy byłam mała, uwielbiałam książki o zwierzętach. Moja rodzina wiedząc, jak bardzo fascynuje mnie ich świat, podtykała mi pod nos co rusz nowe tytuły. Z zaciekawieniem słuchałam mamy, kiedy mi je czytała i zachwycałam się zamieszczonymi wewnątrz zdjęciami i ilustracjami. Dziś, mimo iż jestem dorosła, nadal z wielką przyjemnością sięgam po tego typu pozycje – z tą różnicą, że tym razem to ja jestem tą, która czyta własnemu dziecku książki.

Ostatnio naszą domową biblioteczkę wzbogaciła książka „Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci” autorstwa Julii Śniarowskiej. Należy ona do serii edukacyjnej pod patronatem TVP abc. Z pewnością kojarzycie tę nazwę. TVP ABC to kanał tematyczny Telewizji Polskiej S.A. o charakterze dziecięcym skierowany do dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Wraz z Anakondą, Boćkiem i Cielaczkiem (naszym zwierzaczkowym ABC) mamy okazję wybrać się w niesamowitą podróż po świecie zwierząt. Na kolejnych kartach książki zamieszczone zostały najważniejsze informacje i ciekawostki na temat wybranych przedstawicieli zwierzęcego świata. Są wśród nich zarówno zwierzęta egzotyczne (papugi, węże,), jak tez domowe (koty, psy) oraz gospodarskie (świnie); lądowe (wielbłądy, hipopotamy) i morskie (wieloryby, delfiny). Wszystkie teksty są niedługie, dostosowane do małego odbiorcy, a całość wzbogacona jest o ponad 60 dużych, kolorowych fotografii przedstawiających zarówno dorosłe osobniki jak też ich młode. Nie zabrakło mapek, dzięki którym dzieci dowiedzą się, gdzie występują zwierzęta, o których akurat czytają.

Książka „Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci” to idealna pozycja dla wszystkich dzieciaków kochających świat zwierząt, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na ich temat, a także nieodzowna pomoc dla rodziców oraz wychowawców klas wczesnoszkolnych. Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej / Publicat
Rok wydania: 2015
Seria: TVP abc
Oprawa: twarda
Ilustracje/zdjęcia: autor zbiorowy
Liczba stron: 32
ISBN:978-83-271-0144-0
Grupa wiekowa: 3+

1Shares