Porozmawiajmy o Kulturze!

culture word

Witajcie kochani 🙂 Dziś piątek, a wiemy dokładnie, co to oznacza – weeekeeenddd!!! 😀 Przyznajcie mi się szybciutko, kto się nie mógł go doczekać? (i w tym momencie powinnam widzieć las rąk 😉 ).

O czym to ja chciałam? A! Już wiem. Z początku planowałam uraczyć Was dziś kolejną recenzją, bowiem dwa teksty czekają sobie w pogotowiu na swoje pięć minut. Jednak wczorajszy wieczór wpłynął na to, że żadnej recenzji dziś nie będzie. Dlaczego? Hmm… Nie potrafię Wam powiedzieć jaką drogą (z linka? z polecenia? FB? pojęcia nie mam), ale chwilę po 21:00 w dniu wczorajszym weszłam na blog jestKultura.pl prowadzony przez Andrzeja Tucholskiego i trafiłam akurat na początek jego webinaru (prezentacji przez internet) na temat „Jak SKUTECZNIE blogować o KULTURZE”. Był to przekaz na żywo. Włączyłam odtwarzanie obiecując sobie, że tak tylko posłucham, chwilkę, zobaczę, o czym mówi i wrócę do moich zajęć. I cóż… Jak włączyłam, tak odeszłam od laptopa półtorej godziny później – czyli w momencie, kiedy Andrzej skończył nadawać.

Przyznam się Wam szczerze, że mało kiedy zaglądam do Dużych Blogerów, czyli osób, które w jakiś sposób zaistniały w sieci, są rozpoznawalne i posiadają doprawdy dużą popularność. I tak naprawdę na blogu jestKultura.pl byłam po raz pierwszy (tak, możecie się w tym momencie śmiać, bo zapewne gro z Was zna już dobrze to miejsce). Niemniej jednak wiem już, że będę do Andrzeja zaglądała częściej. Ten facet nie dość, że fajnie i lekko gada, to jeszcze doprawdy ma do przekazania wiele interesujących rzeczy. A że sama prowadzę blog związany z kulturą, zatem materiał przygotowany przez Andrzeja okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Dowiedziałam się z niego wielu pożytecznych rzeczy, sporo utkwiło mi w głowie i zamierzam wprowadzić w moje blogowe życie trochę zmian – mam nadzieję, że na lepsze.

Andrzej oprócz tego, że omówił na żywo wiele kwestii związanych z tym, jak blogować, poświęcił również czas na odpowiedzi na pytania pozostawione przez Czytelników w komentarzach, jak i te zadawane na żywo podczas trwania jego webinaru. Miłym zaskoczeniem było dla mnie pojawienie się dwóch pytań od oisaja, czyli Jana Mądrzywołka (mam nadzieję, że znów nie przekręciłam Twojego nazwiska 😛 ), autora bloga „Tramwaj nr 4”. Spytał się on m.in o to, co Andrzej sądzi o niszy zwanej blogerzy książkowi. Oczywiście nie będę Wam tu udzielała odpowiedzi na to pytanie, bowiem zamiast tego zachęcam Was do obejrzenia webinaru Andrzeja i wysłuchania wszystkiego, co ma Wam do powiedzenia na temat skutecznego blogowania o kulturze. Byłoby mi miło, gdybyście po obejrzeniu go zechcieli podzielić się ze mną wrażeniami i Waszymi przemyśleniami na temat tego, co od niego usłyszeliście. 

Nie jestem zołzą i nie zachowuję dla siebie cennych rad. Lubię się dzielić nimi z innymi. Mam więc nadzieję, że mój dzisiejszy wpis Wam w jakiś sposób pomoże. A tymczasem uciekam. Będę tu zaglądać w oczekiwaniu na Wasze komentarze 🙂

 

2Shares