„Marvel Niesamowite 1000x połącz kropki” – Thomas Pavitte

Czy na sali są obecni miłośnicy komiksowego uniwersum Marvela? Słuchajcie, słuchajcie! Mam dla was coś, co powinno was zainteresować!

A zacznę od rzucenia hasłem – kropki. Co mają wspólnego z Marvelem? Zaraz udowodnię wam, że całkiem sporo. Okazuje się bowiem, że wystarczy okrąglutki tysiączek takich kropeczek, które połączone stworzą prawdziwe dzieło sztuki. Wystarczy, że zaopatrzycie się w cienkopis (bądź dobrze naostrzony ołówek), szczyptę cierpliwości, maksymalnie godzinkę czasu i książkę autorstwa Thomasa Pavitte „Marvel Niesamowite 1000x połącz kropki”, w której znajdziecie 20 niesamowitych rysunków do samodzielnego wykonania, stworzonych na podstawie dzieł najwybitniejszych twórców komiksów Marvela – Arta Adamsa, Marka Brooksa, Oliviera Coipela, Russella Dautermana, Jacka Kirby’ego i innych. Chociaż nie… chwileczkę… nie dwadzieścia a dziewiętnaście obrazów powstanie z połączenia tysiąca kropek. Dwudziesty zaś wymagać będzie od was nieco więcej uwagi i skupienia, gdyż z 1700 kropek wyłoni się wielki plakat przedstawiający starcie Iron Mana z Kapitanem Ameryką 😀

1000 kropek… Wydaje się strasznie dużo, nieprawdaż? Ale powiem wam, że kiedy usiądzie się z cienkopisem w ręku nad wybraną przez siebie grafiką, to nie wiadomo kiedy, a dociera się do ostatniego punktu. Ważne jest to, iż zadbano o komfort naszej pracy dzieląc kropki na kolorystyczne grupy składające się ze stu elementów. Muszę przyznać, że zabieg ten naprawdę pomaga odnaleźć się podczas pracy i zapobiega dostaniu tzw oczopląsu na widok takiej ilości cyferek do połączenia.

Na koniec naszym oczom ukazuje się efekt naszej pracy, który przynosi niemałą satysfakcję, że oto my – sami stworzyliśmy coś tak fantastycznego i cieszącego oko, co na dobrą sprawę można by oprawić i powiesić na ścianie, by było ozdobą naszego domu.

Grafiki są jednostronne i umieszczone na dobrej jakości papierze, który mimo użycia cienkopisu nie przebija na drugą stronę. I co ważne! – strony są perforowane, co pozwala nam z łatwością oddzielić je od reszty książki. W ten sposób nie tylko wzrasta wygoda z obcowaniem z daną grafiką, ale też pojawia się możliwość dzielenia się nimi z rodziną czy przyjaciółmi, by wspólnie spędzać czas nad łączeniem kropek.

Jeśli zainteresowała was ta forma rozrywki, ale niekoniecznie macie ochotę na superbohaterów Marvela, to w ofercie wydawnictwa znajdziecie kilka innych tytułów z serii „1000x połącz kropki” stworzonych przez Thomasa Pavitte, które być może bardziej przypadną wam do gustu: „1000x połącz kropki. Zwierzęta”, „1000x połącz kropki. Arcydzieła”, „1000x połącz kropki. Pejzaże miast” oraz jedna z najnowszych pozycji „1000x połącz kropki. Spider-Man”.

„Marvel Niesamowite 1000x połącz kropki” z uwagi na piękno grafik oraz ich niebywałą szczegółowość z całą pewnością nadaje temu ponadczasowemu zajęciu zupełnie nowy wymiar. To doprawdy doskonała forma rozrywki, którą polecam nie tylko dorosłym, ale też dzieciom. Łączenie kolejnych cyferek pozwoli im bowiem zrozumieć nie tylko zasady rysunku – np w jaki sposób nadaje się im głębi, ale po prostu sprawi wiele czystej radości. Zachęcam więc was do przyjrzenia się bliżej temu tytułowi, bo naprawdę warto.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: The Amazing 1000 Dot-to-Dot Book”
Tłumaczenie: Maria Brzozowska
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 2017
Seria: 1000x połącz kropki
Oprawa: usztywniana ze skrzydełkami
Ilustracje: Thomas Pavitte
Liczba stron:
ISBN: 978-83-65315-64-9

9Shares