„Jak pies z owieczką” – Hanna Łącka

Poznajcie Halę – małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie. Pomaga jej w tym wierny przyjaciel – piesek Farmek, który dzięki temu, że mieszka w domu z ludźmi, gdzie słyszy to i tamto, może później podzielić się z nią zdobytą wiedzą tłumacząc to, czego owieczka nie rozumie, albo czego się boi.

Ta licząca sobie nieco ponad 70 stron książka zawiera dwanaście niedługich i ciekawych opowiadań, które w sposób prosty i naprawdę przystępny przybliżają dziecku zagadnienia, które do tej pory mogły być dla niego niezrozumiałe, albo takie, z którymi sami mamy problem, chcąc odpowiednio wytłumaczyć je naszym dzieciom – jak np to, czym jest wolność i jakie konsekwencje z sobą niesie, albo dlaczego warto słuchać starszych oraz rodziców.

Uwagę dziecka z całą pewnością przyciągną kolorowe i naprawdę sympatyczne ilustracje autorstwa Alicji Karczmarskiej-Strzebońskiej, które stanowią nie tylko piękną ozdobę tej pozycji, ale przede wszystkim idealnie oddają treść czytanej w danej chwili historii.

Jak pies z owieczką (3) Jak pies z owieczką (4)

Jednak tym, co szczególnie zachwyci małych czytelników, będą dołączone do książki kukiełki. Na końcu zamieszczono bowiem aż cztery strony, z których wyciąć można nie tylko bohaterów niniejszej pozycji, ale też inne elementy, dzięki którym dziecko będzie mogło pobawić się w teatrzyk próbując wg własnego pomysłu opowiedzieć o przygodach małej owieczki.

Jak pies z owieczką (5)

Ale to nie wszystko! Pod każdym opowiadaniem zamieszczono kilka pytań odnoszących się do danej historii, a także propozycję jakiejś zabawy plastycznej, która jeszcze bardziej uprzyjemni dziecku czas spędzony z tą książką.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilustracje: Alicja Karczmarska-Strzebońska
Liczba stron: 72
Dodatki: kukiełki do wycięcia
ISBN: 978-83-7915-216-2
Grupa wiekowa: 3-6 lat

Skrzat2

3Shares