„English Matters New York” – wydanie specjalne

English Matters jest magazynem ukazującym się co dwa miesiące nakładem wydawnictwa Colorful Media i skierowanym do osób, dla których nauka języka angielskiego ze standardowych źródeł (podręczniki, ćwiczenia, repetytoria) to stanowczo za mało. To pozycja w sam raz dla tych, którzy pragną urozmaicić sobie tę naukę w każdy możliwy sposób, m.in poprzez sięganie po różnego rodzaju materiały, które posłużyć mogą im pomocą.

Kilka razy do roku dodatkowo można nabyć wydanie specjalne magazynu poświęcone w całości jakiemuś konkretnemu tematowi. Najnowsza jego odsłona skupia swą uwagę na najludniejszym mieście Stanów Zjednoczonych – Nowym Jorku. Wydania specjalne kosztują w granicach 12 zł, zatem nie tak źle – można sobie spokojnie pozwolić na ich wydanie, w zamian otrzymując magazyn wypełniony wieloma ciekawymi treściami.

Wewnątrz magazynu znalazło się kilkanaście artykułów, podzielonych tematycznie. Niektóre z nich można odsłuchać dzięki dołączonym do nich specjalnym kodom QR. Jest to bardzo proste. Wystarczy zeskanować taki kod przy pomocy telefonu komórkowego, aby w łatwy i wygodny sposób ściągnąć sobie plik mp3 na własną komórkę. Aby było to jednak możliwe, należy wpierw zainstalować w telefonie specjalną aplikację umożliwiającą nam odczyt wspomnianych kodów. Stałym elementem obecnym przy każdym z artykułów są dołączane do nich słowniczki, w których wyjaśnione zostały najważniejsze i najciekawsze słówka zawarte w danym tekście.

A o czym m.in przeczytacie w najnowszej odsłonie wydania specjalnego English Matters?

  • Anna Buczko opowie wam o jednym z najgłośniejszych i najbardziej kasowych seriali TV – „Seksie w wielkim mieście”, bliżej zapoznając was z jedną z jego głównych bohaterek – Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker)
  • Jonathan Sidor w swoim artykule zdradzi wam fakty i mity dotyczące Nowego Jorku
  • Jest też co nieco dla miłośników historii – Daniel Sandford przybliży wam sylwetki osób, które swoimi działaniami doprowadziły do tego, że Nowy Jork wygląda dziś tak a nie inaczej
  • Skoro mowa o Nowym Jorku twórcy magazynu nie mogli zapomnieć o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w jego historii – ataku z 11 września 2001 roku, który wstrząsnął nie tylko mieszkańcami miasta, ale całym światem
  • W dziale poświęconym podróżom odkryjecie, jakie cuda natury skrywa samo miasto oraz jego okolice
english-matters-new-york-2 english-matters-new-york-3
english-matters-new-york-4 english-matters-new-york-5

Zachęcam do sięgnięcia, bo naprawdę warto 🙂

Moja ocena: 5/6

colorful-media

0Shares