„Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien…” – Dorota Krassowska [recenzja 309]

  • Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien
  • Wydawnictwo: Skrzat
  • Rok wydania: 2011
  • Seria: Co każdy przedszkolak
  • Ilustracje: Dorota Krassowska
  • Oprawa: miękka szyta
  • Liczba stron: 24
  • ISBN: 978-83-7437-674-7
  • Grupa wiekowa: 3-5 lat

Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien (2)Przychodzi taki moment w życiu naszego dziecka, kiedy idzie ono do przedszkola. Jest to wielkie przeżycie nie tylko dla dziecka, ale również jego rodziców. Nasze pociechy zastanawiają się, jak to będzie w przedszkolu, co będą tam robić, kogo poznają. Z pewnością boją się myśli o rozstaniu z rodzicami i pozostaniu samemu wśród obcych dzieci oraz w towarzystwie pani przedszkolanki. Rodzice z kolei zastanawiają się, czy ich dziecko jest już na tyle samodzielne, aby poradzić sobie w tym nowym dla niego etapie życia. Nie jeden raz pojawi się myśl, czy aby nasz maluch wie już wszystko, co w tym wieku wiedzieć powinien. I tu z pomocą dzieciom oraz ich rodzicom przychodzi seria książeczek „Co każdy przedszkolak”, w której skład wchodzi omawia dziś książeczka „Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien…”. Autorką tej serii jest Dorota Krassowska, doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego.

Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien (4)Na początku poznajemy rodzinę Zuzi i Kubusia. Razem z dziećmi przyjrzymy się porom roku oraz zjawiskom pogodowym im towarzyszącym. Nasze szkraby dowiedzą się m.in w jaki sposób powinny się w danym okresie ubierać, a spoglądając na zamieszczone ilustracje będą wiedziały, w co można się wówczas bawić. Następnie Zuzia i Kubuś wybiorą się w kilka ciekawych miejsc (m.in ogródek, wieś, las, park, zoo), gdzie będą podziwiać piękno otaczającej ich przyrody oraz poznawać różne zwierzęta. Przy okazji wypraw nasze dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powinny zachowywać się w danym miejscu, a także jak odpowiednio traktować zwierzęta. Odwiedzimy również sklep, gdzie Kuba i Zuzia zrobią zakupy wraz ze swoimi rodzicami. To tylko część tego, co nasze dzieci znajdą w książeczce Doroty Krassowskiej. Za każdym razem, kiedy Zuzia i Kubuś o czymś opowiadają, można przyjrzeć się temu na dołączonej ilustracji.

Co każdy przedszkolak wiedzieć powinien (3)

Grafiki wykonane przez autorkę są kolorowe i bardzo sympatyczne, dzięki czemu na pewno spodobają się naszym dzieciom. Pod każdym obrazkiem znajduje się krótkie pytanie skierowane do naszych szkrabów. Jestem pewna że dzieci poradzą sobie z odpowiedziami, a dzięki temu zdadzą sobie sprawę, jak już dużo wiedzą.

Cieszę się, że na naszym rynku dostępne są tak ciekawe książeczki edukacyjne dla młodych czytelników. To nieoceniona pomoc zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Jako mama gorąco polecam Wam tę książeczkę. Jestem pewna, że rozwieje ona wiele wątpliwości i pomoże wkroczyć Waszym dzieciom w ten nowy etap ich życia – małego przedszkolaka.

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

Inne książeczki z tej serii:

„Co każdy przedszkolak umieć powinien…”
„Co każdy przedszkolak odczuwać może…”
„Jak każdy przedszkolak bawi się i uczy…”

0Shares