Zapowiedź: „Atlas szczęścia”, „Czarne lustro” oraz „Sztuka tworzenia wspomnień” / wyd. Insignis

Atlas szczęścia – nowe, wzbogacone wydanie najlepszej książki na zimowe wieczory! 

Helen Russel, dziennikarka i pisarka, zawędrowała do Australii, Walii, Bhutanu, Irlandii, Finlandii, Turcji, Syrii, Japonii, Polski i wielu innych krajów, by odkryć sekrety szczęścia z różnych zakątków świata. 

W przepięknie wydanym „Atlasie szczęścia” znajdziesz trzydzieści cztery powody do radości (nowy rozdział: Polska!). Helen Russel opisuje prawdziwie inspirujące zjawiska z całego świata, które dodają nadziei i pomagają przygnębionym. Czy bliskie jest ci „saudade”, słodko-gorzka przyjemność melancholijnych chwil rodem z Brazylii?  A może „aloha” – przybyła prosto z Hawajów filozofia oparta na harmonii, serdeczności i pokorze?

Niektóre z pomysłów na szczęście wzajemnie sobie przeczą – tak jak niektóre kultury wydają się antytezami swoich sąsiadek. Nie szkodzi. Różnimy się między sobą. Bierz z tej książki to, co sprawdza się w twoim przypadku i w danej sytuacji. Czytaj. Inspiruj się. I czerp z życia pełnymi garściami!

„Atlas szczęścia” Helen Russel ukaże się 13 listopada nakładem wydawnictwa Insignis.


Kiedy w 2011 roku wyemitowano pierwszy odcinek serialu fantastycznonaukowego autorstwa Charliego Brookera Czarne lustro, wszyscy wiedzieli, że mamy do czynienia z czymś niezwykłym. Mroczna satyra bezlitośnie punktująca nasze przywary oraz przedstawiająca możliwe zagrożenia wynikające z rozwoju technologii była czymś kompletnie innym niż dotychczasowe seriale. Początkowo emitowana przez Channel 4 seria w 2016 roku została wykupiona przez Netflix (odpowiedź na pytanie dlaczego, również znajdziecie w książce).

Każdy odcinek to niezależny – choć niepozbawiony subtelnych nawiązań widocznych dla wnikliwych widzów – film, który twórcy z pieczołowitością dopieszczają zarówno pod względem fabularnym, jak i estetycznym. Zapierający dech w piersiach efekt oraz wszelkiego rodzaju innowacje, które z pewnością przejdą do historii telewizji, a nawet zajmą miejsce w popkulturowym kanonie, to efekt setek godzin pracy i wysiłku ogromnej liczby osób. Któż więc może wiedzieć więcej o Czarnym lustrze niż jego twórcy?

Czarne lustro. Po drugiej stronie to pozycja, za pośrednictwem której Charlie Brooker oraz Annabel Jones zabiorą nas w podróż po wszystkich dziewiętnastu filmach pierwszych czterech sezonów. Towarzyszyć im będą głosy licznych współtwórców, między innymi: Bryce Dallas Howard, Jona Hamma, Jodie Foster, Jodie Whitaker, Mackenzie Davis, Gugu Mbathy-Raw, Alexa Lawthera czy Letitii Wright. Szczerze i z humorem opowiedzą o wyzwaniu, jakie z pewnością stanowi praca nad tą przełomową antologią, zdradzą sekrety z planu zdjęciowego oraz podzielą się swoimi źródłami inspiracji. Całości dopełnią ekskluzywne fotografie, fotosy, grafiki koncepcyjne oraz projekty wykorzystywane podczas realizacji odcinków.

Czarne lustro. Po drugiej stronie to nie lada gratka dla wielbicieli serii Czarne lustro, doskonały pomysł na prezent dla fana oraz każdego, kto interesuje się współczesną popkulturą. Ukaże się 13 listopada nakładem wydawnictwa Insignis i pozwoli zerknąć za kulisy globalnego fenomenu – serii Czarne lustro.


Tysiące szczęśliwych chwil. Nowa książka Meika Wikinga o tym, jak tworzyć wspaniałe wspomnienia

Pewnie znacie już Meika Wikinga, autora bestsellera „Hygge. Klucz do szczęścia”. Ale czy wiecie, że badania nad szczęściem to całkiem poważna sprawa i dziś jest zawodem (i pasją) Meika? Założył on w Kopenhadze pierwszy na świecie Instytut Badań nad Szczęściem, w którym naukowcy próbują zrozumieć, kiedy ludzie są szczęśliwi, na czym polega dobre życie i co zrobić, żeby stawało się coraz lepsze.

Meik Wiking, Dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze odwiedzi  Warszawę. Wydawnictwo Insignis zaprasza na spotkanie z autorem „Sztuki tworzenia wspomnień” w dniu 14 listopada w salonie Empiku w galerii handlowej Westfield Arkadia o godz.18.00

Pamiętasz pierwszy pocałunek? Dzień ślubu?  Te szalone skoki w stóg siana? A może pływanie w jeziorze o północy? Gratulacje od mamy po zdanym egzaminie? Przypomnij sobie… Jakie są twoje szczęśliwe wspomnienia? Co się na nie składa? Zapachy, smaki, emocje?

W swojej najnowszej książce „Sztuka tworzenia wspomnień” Meik Wiking podpowiada nam jak odzyskać wspomnienia, odtwarzać je i… kreować kolejne. Wspomnienia są prawdziwą supermocą, dzięki której podróżujemy w czasie, wyzwoleni z ograniczeń chwili obecnej. Kształtują naszą osobowość i zachowanie. Wpływają na nasz nastrój i pomagają nam snuć marzenia na przyszłość.

„Sztuka tworzenia wspomnień” to książka o tym, jak patrząc wstecz – wracając do szczęśliwych momentów i w szczęśliwe miejsca – uczymy się lepiej układać dalszą drogę przez życie. Planować szczęśliwsze wspomnienia. Szczęśliwsze dni. Szczęśliwszą przyszłość.

„Sztuka tworzenia wspomnień” Meika Wikinga ukaże się 13 listopada nakładem wydawnictwa Insignis.

0Shares