Stosikowo :)

Nadszedł kolejny dzień, aby zamieścić fotkę ostatnich bibliotecznych zdobyczy. Co prawda nie przeczytałam wszystkich wypożyczonych poprzednim razem, ale jakoś zwyczajnie odebrało mi ochotę na tamte tytuły. Także przeszłam się do biblioteki, oddałam uprzednio wypożyczone książeczki i wzięłam trochę nowych. Które z nich przeczytam? Zobaczy się 🙂 Bo ze mną to nie jest tak, że co wypożyczę, to muszę wszystko przeczytać. Nie. Ja po prostu lubię mieć jakiś wybór 🙂 A że nadal czekam na przesyłki… No to muszę czymś zabić czas. W tej chwili oczywiście wpierw muszę się wziąć za książkę z akcji „Włóczykijka”, a potem sięgnę po coś z tego o tu:

Od góry:

01. „Czarownica” – Barbara Michaels
02. „Poduszka w różowe słonie” – Joanna M.Chmielewska
03. „Jesienna miłość” – Nicholas Sparks
04. „Noce w Rodanthe” – Nicholas Sparks
05. „Ślub” – Nicholas Sparks
06. „Anioł stróż” – Nicholas Sparks
Jak widać wypożyczyłam aż 4 książki pana Sparksa. To w ramach wyzwania, w którym biorę udział. Wg jego zasad należy zapoznawać się z twórczością Jodi Picoult oraz Nicholasa Sparksa. Pani Picoult już poświęciłam co nieco czasu, natomiast pan Sparks dopiero dostanie swoją szansę. Wiem napewno, że przeczytam „Jesienną miłość”, gdyż widziałam film nakręcony na jej podstawie i uwielbiam go. Zatem z całą pewnością chcę przeczytać książkę, która zainspirowała twórców do nakręcenia cudnego filmu.
A teraz nieco przybliżę treść każdej z książek 🙂
„Czarownica” – Barbara Michaels
Ellen March kupuje wymarzony własny dom, stary dworek ukryty w sosnowym lesie. Dla niej to początek nowego życia. Teraz może zapomnieć o nieudanym małżeństwie, prowadzić spokojną wiejską egzystencję i cieszyć się towarzystwem nowego światowego sąsiada, przystojnego Normana McKaya. Ale zaczynają ją prześladować dziwne wizje – cień kobiecej postaci, upiorny biały kot – i bezpieczne schronienie Ellen stopniowo staje się więzieniem. Jakby pod działaniem złego czaru, mieszkańcy sennego, spokojnego miasteczka zmieniają się w motłoch żądny krwi. Czy przeszłość na pewno została pogrzebana? Czyżby mroczna legenda powróciła zza grobu?  źródło
„Poduszka w różowe słonie” – Joanna M. Chmielewska
W na pozór uporządkowanym życiu trzydziestoletniej singielki Hanki nie ma miejsca na dziecko. Tak naprawdę nie ma w nim miejsca na żadne bliskie relacje, poza przyjaźnią z koleżanką jeszcze ze szkolnej ławki. Ale prawdziwa przyjaźń ma swoją cenę i Hania staje się niespodziewanie dla samej siebie jedyną opiekunką małej dziewczynki. Problemy emocjonalne utrudniają Hance nie tylko relacje z mężczyznami, ale również kontakt z dzieckiem. Potrafi jej zapewnić byt, a to okazuje się dalece niewystarczające. Zagubiona we własnych emocjach kobieta i rozpaczliwie tęskniąca za matką dziewczynka nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Poznanie Łukasza wprowadza dodatkowe zawirowania w życiu Hanki. Te wydarzenia stają się katalizatorem zmian. Ale aby zmienić cokolwiek, Hanka musi na nowo zmierzyć się z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa…
 
„Jesienna miłość” – Nicholas Sparks
Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beauford w Karolinie Północnej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę – tymczasem Landon, podobnie jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha, spokojna dziewczyna, opiekująca się owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień bez dobrego uczynku uważa za stracony. Tymczasem zbliża się doroczny bal. Nie mając akurat dziewczyny, Landon w odruchu desperacji zaprasza Jamie, na którą nikt dotąd nie zwrócił uwagi. Znajomość nie kończy się na balu. Wykpiwany przez kolegów chłopak początkowo unika Jamie, wkrótce jednak ich kontakty przeradzają się w przyjaźń, a potem głęboką miłość. Landon odkrywa prawdziwy sens życia – piękno natury, radość, jaką sprawia pomaganie innym, ból po utracie najbliższej osoby… źródło
 
 
„Noce w Rodanthe” – Nicholas Sparks
Rodanthe Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko miłości… Trzy lata po rozwodzie z mężem, który porzuciwszy ją dla innej kobiety, na prośbę swojej przyjaciółki Adrienne Willis przyjeżdża tu na tydzień, by zająć się Gospodą. Kilkudniowa znajomość z nowo przybyłym gościem, chirurgiem Paulem Flannerem, przewraca jej świat do góry nogami. Paul i Adrienne postanawiają wspólnie spędzić resztę życia, ale los chce inaczej. Wspomnienie tej miłości towarzyszy jej przez lata.
 
„Ślub” – Nicholas Sparks
Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi i żoną układają mu się coraz gorzej – aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia się zmienić, biorąc przykład ze swego teścia, Noaha Calhouna, którego szczęśliwy związek miłosny z Nellie trwał pięćdziesiąt lat. Wilson jest pewien swojej miłości do Jane i wie, że pragnie ją odzyskać. Nie tylko nie zapomni o kolejnej rocznicy małżeństwa – mało tego, postara się, by było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Tymczasem córka oznajmia, że w dniu, w którym przypada rocznica ślubu rodziców, sama chce wziąć ślub…
 
 
 
„Anioł stróż” – Nicholas Sparks
Julie Barenson zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent – niemieckiego doga, któremu nadaje imię Śpiewak. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości i zaczyna przyjmować zaproszenia na randki. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, zachowujący się jak prawdziwy dżentelmen, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę – pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje i odnosi się do niego z wrogością. Wielką przyjaźnią darzy natomiast nieśmiałego Mike’a – najlepszego przyjaciela zmarłego męża, który skrycie kocha się w Julie. W zachowaniu jednego z mężczyzn odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza. Opętany obsesyjną zazdrością mężczyzna, którego przeszłość skrywa mroczną tajemnicę, nie rezygnuje i zamienia jej życie w koszmar.
Książka, której nie ma  na zdjęciu, a którą zatrzymałam z poprzedniego stosiku.
„Siódmy rok”  – Agata Kołakowska
Czy siódmy rok małżeństwa naprawdę jest pechowy?
W małżeństwie Elizy i Adama nie było zdrad ani wzajemnego oszukiwania się. Mijał siódmy rok ich małżeństwa i oboje po prostu doszli do wniosku, że wspólna małżeńska droga zaprowadziła ich w ślepą uliczkę. Zgodnie stwierdzili, że najlepiej wychodzi im przyjaźń, i postanowili na tym poprzestać.
Po rozprawie rozwodowej Eliza wraz ze swoją przyjaciółką świętuje nowy rozdział życia. W barze natykają się na Adama, który wpadł dokładnie na ten sam pomysł. Podczas rozmowy Adam stwierdza, że byłby w stanie wybrać Elizie lepszego partnera życiowego niż uczyniłaby to ona sama. Eliza rozbawiona tym pomysłem jest przekonana, iż to ona poradziłaby sobie lepiej znajdując odpowiednią kobietę dla niego. Zakładają się o to, które z nich będzie potrafiło celniej trafić w gust byłego małżonka. Rozpoczyna się pełna prób i często komicznych błędów walka o to, kto komu znajdzie lepszego partnera. Pod płaszczykiem niewinnego zakładu kryją się jednak prawdziwe emocje i nieuświadomione jeszcze uczucia.
Czy nietypowy zakład uzmysłowi im, ile tak naprawdę dla siebie znaczyli? Czy może uczynią to ich nowi partnerzy? źródło
 
Co znacie? Co polecacie? A co stanowczo mi odradzacie? Z chęcią poznam Wasze opinie! A tymczasem dziś mam w planach zasiąść w końcu do lektury „Wiedźma.com.pl” pani Ewy Białołęckiej. Wczoraj niestety dziecko nie dało mi ku temu możliwości… może dziś się zlituje :))
0Shares

24total visits,3visits today

44 Replies to “Stosikowo :)”

 1. czytałam „siódmy rok” i nawet mi się podobał;)
  Jesli chodzi o książki Sparksa – czytałam trochę ale mnie jakoś one nie zachwycają, ok są fajne ale nie żebym się nad nimi rozpływała i powalały mnie na kolana. Picoult też tego nie robi- owszem książki fajne, niektóre zachwycające ale żebym śniła o nich po nocach – to nie;)

 2. Fajny stosik ! Ja muszę w końcu coś Sparksa dostać, bo wstyd ale nie czytałam żadnej jego książki 🙁 Jestem też ciekawa Czarownicy, świetnie się zapowiada – czekam na recenzję 🙂

 3. „Jesienna miłość” – przy filmie nakręconym na podstawie zawsze się wzruszam, mimo oglądania po raz kolejny. Sparksa do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę, muszę nadrobić zaległości 🙂

 4. Chciałabym przeczytać „Poduszkę w różowe słonie” i jej kontynuację. Sparksa źle wspominam po „Pamietniku”( film okazał się lepszy ), ale też poluję na „Jesienną miłość”.

 5. kurczę od dawna sobie obiecuję że sięgnę po Sparksa i ciągle nie miam okazji… szczerze zazdroszczę że zdobyłaś tyle jego książek za jednym zamachem 🙂

 6. Czytałam Jesienną miłość, innych nie znam. W tej chwili również czytam Sparksa. Jednak ja nie lubię czytać kilku jego książek pod rząd, w każdej pojawia się i powtarza pewien schemat, co mnie trochę nudzi. Ale ogólnie lubię go. Zazdroszczę Ci za to Poduszki 🙂

 7. Pfff. Nie znoszę pisać na laptopie. Miałam taki ładny komentarz a tu mi sie wykasował i nie da się cofnąć. Paskudztwo!

  A więc o czym to ja mówiłam? Ach tak.

  Nie znam tych książek mimo iż niektóre tytuły obiły mi się o uszy.

  Ja czytam wszystkie (no może z nielicznymi wyjątkami) wypożyczane książki. Nawet kiedy muszę je trzymać w nieskończoność aż znajdę na nie czas. Bibliotekarze mnie jednak znają i wiedza, że ja lubię po chomikować sobie trochę lektur. Wprowadziłam jednak system który pozwala czekać danym tytułom mniej więcej taka sama ilość czasu :D.

 8. Chętnie przeczytałabym „Poduszka w różowe słonie”, natomiast czytałam „Siódmy rok” i jak stwierdziłam o tej tematyce czytałam lepsze, ale wiadomo wszystko zależy od gustu … życzę przyjemnej lektury. Pozdrawiam.

 9. o matulu ileż Sparksa! 😀 ja zapoznałam się już z jego twórczością… kilka książek za mną 🙂 ale w tej chwili cierpię na „sparkso-wstręt” gdyż „Pamiętnik” tak mnie zasłodził, że do dziś mam niestrawnośc 😀

 10. Ze Sparksa czytałam tylko „Anioła Stróża” i jak na razie nie mam ochoty na więcej. Jakoś tamta ksiażka mnie nie przekonała. Wspominam ją raczej obojętnie. Z wypożyczanymi ksiazkami mam podobnie jak ty. Jedne przeczytam, inne oddam. W trakcie wychodzi szydło z worka 😉

 11. Nie czytałam jeszcze żadnej książki Sparksa, ale wypożyczyałam niedawno chyba jedną z najbardziej znanych jego książek – „Pamiętnik”. Mam nadzieję, że mi się spodoba i że sięgnę po kolejne:)

 12. Cudowny stosik:) Zazdroszczę tak wspaniałych książek:)
  Już od dawna chcę się zapoznać z twórczością Sparksa, ale jakoś ciągle nie mam okazji…

 13. z Waszych komentarzy wynika jasno, że na pierwszy ogień powinien iść Sparks ;] w sumie i tak zamierzam od tego zacząć i chyba najprawdopodobniej wpierw będzie to „Jesienna miłość” – bo jak pisałam w poście, uwielbiam film nakręcony na podstawie tej książki
  no ale to się jeszcze zobaczy ;]

 14. Ile Sparksa 🙂 z wymienionych tytułów czytałam tylko „Jesienną miłość” i szczerze to nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Czekam na Twoje recenzje. Pozdrawiam 🙂

 15. Hej.. 🙂
  Czytuję Twój blog od, no może nie od tak dawna, ale zawsze w wolnej chwili wchodzę tutaj i czytam recenzje. Trochę to bezczelne – nic nigdy nie komentować a teraz tak o prosić Cię o pewną przysługę.. ale mam nadzieję że mi wybaczysz 🙂 mianowicie chciałam się zapytać, jak mogłabym zostać recenzentem? A może raczej nie jak, ale gdzie, bo fantastyka kompletnie mnie nie interesuje, a dotyczy jej chyba ponad 90% portali 🙁 nigdzie nie trafiłam na żadną stronę, gdzie byłoby jakieś zaciekawienie recenzjami książek np. Llosy. A nawet jeśli, to recenzenci nie byli tam poszukiwani.
  Szczerze mam nadzieję, że mi pomożesz. Na pewno jesteś bardziej zorientowana niż ja, a czytanie książek to jedna z moich największych pasji.
  Przepraszam jeśli Ci się za bardzo narzuciłam tym pytaniem 😉 ale chyba jestem zdesperowana 😀

  1. Może spróbuj napisać do wydawnictwa, które wydaje na naszym rynku książki, które akurat Ciebie interesują? Przeważnie ma ma na stronach informacji takiej oczywistej „poszukiwani recenzenci!! pisać tu i tu”, to nie tak wygląda. Po prostu w podstronie z kontaktem z danym wydawnictwem / wortalem / księgarnią itp itd… staraj się znaleźć e-mail osoby odpowiedzialnej za tzw promocję – bowiem to właśnie te osoby odpowiadają za kontakt z ewentualnymi recenzentami. Nikt nigdzie Ci nie napisze, że interesują ich recenzje akurat takich a takich autorów. Radzę po prostu popatrzeć na oferty wydawnictw, które jak już pisałam, wydają to co TY lubisz i co TY czytujesz i tam szukać kontaktu z osobą od promocji. Napisać zwięźle, że prowadzisz bloga, tyle i tyle czasu, że zajmujesz się recenzowaniem takich a takich książek, lubisz to i to, i chętnie nawiązałabyś ewentualną współpracę recenzencką. Jeśli to kogoś zainteresuje, z pewnością odpiszą. Czasem [jak już podczytywałam wypowiedzi innych] dodają stronę takiej osoby do obserwowanych i dopiero po jakimś czasie odpisują po „przyjrzeniu” Ci się, czy warto czy nie warto nawiązywać współpracę.
   Nie wiem… czy w ten sposób cokolwiek pomogę. I nie narzuciłaś mi się z pytaniem.
   Pozdrawiam!

 16. Ale świetne nabytki książkowe u ciebie widzę. Też jestem miłośniczką twórczości Sparksa i ostatnio nawet kupiłam nawet ,,Anioła stróża’,którego również u ciebie widzę. Chciałabym jeszcze przeczytać ,,Poduszkę w różowe słonie”, ale najpierw poczekam na twoją recenzje.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *