Stosikowo :)

Nadszedł kolejny dzień, aby zamieścić fotkę ostatnich bibliotecznych zdobyczy. Co prawda nie przeczytałam wszystkich wypożyczonych poprzednim razem, ale jakoś zwyczajnie odebrało mi ochotę na tamte tytuły. Także przeszłam się do biblioteki, oddałam uprzednio wypożyczone książeczki i wzięłam trochę nowych. Które z nich przeczytam? Zobaczy się 🙂 Bo ze mną to nie jest tak, że co wypożyczę, to muszę wszystko przeczytać. Nie. Ja po prostu lubię mieć jakiś wybór 🙂 A że nadal czekam na przesyłki… No to muszę czymś zabić czas. W tej chwili oczywiście wpierw muszę się wziąć za książkę z akcji „Włóczykijka”, a potem sięgnę po coś z tego o tu:

Od góry:

01. „Czarownica” – Barbara Michaels
02. „Poduszka w różowe słonie” – Joanna M.Chmielewska
03. „Jesienna miłość” – Nicholas Sparks
04. „Noce w Rodanthe” – Nicholas Sparks
05. „Ślub” – Nicholas Sparks
06. „Anioł stróż” – Nicholas Sparks
Jak widać wypożyczyłam aż 4 książki pana Sparksa. To w ramach wyzwania, w którym biorę udział. Wg jego zasad należy zapoznawać się z twórczością Jodi Picoult oraz Nicholasa Sparksa. Pani Picoult już poświęciłam co nieco czasu, natomiast pan Sparks dopiero dostanie swoją szansę. Wiem napewno, że przeczytam „Jesienną miłość”, gdyż widziałam film nakręcony na jej podstawie i uwielbiam go. Zatem z całą pewnością chcę przeczytać książkę, która zainspirowała twórców do nakręcenia cudnego filmu.
A teraz nieco przybliżę treść każdej z książek 🙂
„Czarownica” – Barbara Michaels
Ellen March kupuje wymarzony własny dom, stary dworek ukryty w sosnowym lesie. Dla niej to początek nowego życia. Teraz może zapomnieć o nieudanym małżeństwie, prowadzić spokojną wiejską egzystencję i cieszyć się towarzystwem nowego światowego sąsiada, przystojnego Normana McKaya. Ale zaczynają ją prześladować dziwne wizje – cień kobiecej postaci, upiorny biały kot – i bezpieczne schronienie Ellen stopniowo staje się więzieniem. Jakby pod działaniem złego czaru, mieszkańcy sennego, spokojnego miasteczka zmieniają się w motłoch żądny krwi. Czy przeszłość na pewno została pogrzebana? Czyżby mroczna legenda powróciła zza grobu?  źródło
„Poduszka w różowe słonie” – Joanna M. Chmielewska
W na pozór uporządkowanym życiu trzydziestoletniej singielki Hanki nie ma miejsca na dziecko. Tak naprawdę nie ma w nim miejsca na żadne bliskie relacje, poza przyjaźnią z koleżanką jeszcze ze szkolnej ławki. Ale prawdziwa przyjaźń ma swoją cenę i Hania staje się niespodziewanie dla samej siebie jedyną opiekunką małej dziewczynki. Problemy emocjonalne utrudniają Hance nie tylko relacje z mężczyznami, ale również kontakt z dzieckiem. Potrafi jej zapewnić byt, a to okazuje się dalece niewystarczające. Zagubiona we własnych emocjach kobieta i rozpaczliwie tęskniąca za matką dziewczynka nieporadnie próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Poznanie Łukasza wprowadza dodatkowe zawirowania w życiu Hanki. Te wydarzenia stają się katalizatorem zmian. Ale aby zmienić cokolwiek, Hanka musi na nowo zmierzyć się z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa…
 
„Jesienna miłość” – Nicholas Sparks
Jest rok 1958. Beztroski siedemnastolatek, Landon Carter, rozpoczyna naukę w ostatniej klasie szkoły średniej w Beauford w Karolinie Północnej. Jego ojciec kongresman pragnie, by syn zrobił karierę – tymczasem Landon, podobnie jak reszta klasy, nie zaczął jeszcze zastanawiać się, co zrobić z dorosłym życiem. Jedynie Jamie Sullivan, cicha, spokojna dziewczyna, opiekująca się owdowiałym ojcem, pastorem, jest inna. Nie rozstaje się z Biblią, nie chodzi na prywatki, a dzień bez dobrego uczynku uważa za stracony. Tymczasem zbliża się doroczny bal. Nie mając akurat dziewczyny, Landon w odruchu desperacji zaprasza Jamie, na którą nikt dotąd nie zwrócił uwagi. Znajomość nie kończy się na balu. Wykpiwany przez kolegów chłopak początkowo unika Jamie, wkrótce jednak ich kontakty przeradzają się w przyjaźń, a potem głęboką miłość. Landon odkrywa prawdziwy sens życia – piękno natury, radość, jaką sprawia pomaganie innym, ból po utracie najbliższej osoby… źródło
 
 
„Noce w Rodanthe” – Nicholas Sparks
Rodanthe Nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Karoliny Północnej. Miejsce pełne tajemnic, wspomnień, a nade wszystko miłości… Trzy lata po rozwodzie z mężem, który porzuciwszy ją dla innej kobiety, na prośbę swojej przyjaciółki Adrienne Willis przyjeżdża tu na tydzień, by zająć się Gospodą. Kilkudniowa znajomość z nowo przybyłym gościem, chirurgiem Paulem Flannerem, przewraca jej świat do góry nogami. Paul i Adrienne postanawiają wspólnie spędzić resztę życia, ale los chce inaczej. Wspomnienie tej miłości towarzyszy jej przez lata.
 
„Ślub” – Nicholas Sparks
Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi i żoną układają mu się coraz gorzej – aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia się zmienić, biorąc przykład ze swego teścia, Noaha Calhouna, którego szczęśliwy związek miłosny z Nellie trwał pięćdziesiąt lat. Wilson jest pewien swojej miłości do Jane i wie, że pragnie ją odzyskać. Nie tylko nie zapomni o kolejnej rocznicy małżeństwa – mało tego, postara się, by było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Tymczasem córka oznajmia, że w dniu, w którym przypada rocznica ślubu rodziców, sama chce wziąć ślub…
 
 
 
„Anioł stróż” – Nicholas Sparks
Julie Barenson zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym Jim obiecuje jej, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent – niemieckiego doga, któremu nadaje imię Śpiewak. Mijają cztery samotne lata. Julie stopniowo dojrzewa do nowej miłości i zaczyna przyjmować zaproszenia na randki. O względy dziewczyny zabiega przystojny i pewny siebie Richard, zachowujący się jak prawdziwy dżentelmen, w którym Julie dostrzega pokrewną duszę – pomimo, że ukochany pies go nie akceptuje i odnosi się do niego z wrogością. Wielką przyjaźnią darzy natomiast nieśmiałego Mike’a – najlepszego przyjaciela zmarłego męża, który skrycie kocha się w Julie. W zachowaniu jednego z mężczyzn odkrywa coś niepokojącego i daje mu kosza. Opętany obsesyjną zazdrością mężczyzna, którego przeszłość skrywa mroczną tajemnicę, nie rezygnuje i zamienia jej życie w koszmar.
Książka, której nie ma  na zdjęciu, a którą zatrzymałam z poprzedniego stosiku.
„Siódmy rok”  – Agata Kołakowska
Czy siódmy rok małżeństwa naprawdę jest pechowy?
W małżeństwie Elizy i Adama nie było zdrad ani wzajemnego oszukiwania się. Mijał siódmy rok ich małżeństwa i oboje po prostu doszli do wniosku, że wspólna małżeńska droga zaprowadziła ich w ślepą uliczkę. Zgodnie stwierdzili, że najlepiej wychodzi im przyjaźń, i postanowili na tym poprzestać.
Po rozprawie rozwodowej Eliza wraz ze swoją przyjaciółką świętuje nowy rozdział życia. W barze natykają się na Adama, który wpadł dokładnie na ten sam pomysł. Podczas rozmowy Adam stwierdza, że byłby w stanie wybrać Elizie lepszego partnera życiowego niż uczyniłaby to ona sama. Eliza rozbawiona tym pomysłem jest przekonana, iż to ona poradziłaby sobie lepiej znajdując odpowiednią kobietę dla niego. Zakładają się o to, które z nich będzie potrafiło celniej trafić w gust byłego małżonka. Rozpoczyna się pełna prób i często komicznych błędów walka o to, kto komu znajdzie lepszego partnera. Pod płaszczykiem niewinnego zakładu kryją się jednak prawdziwe emocje i nieuświadomione jeszcze uczucia.
Czy nietypowy zakład uzmysłowi im, ile tak naprawdę dla siebie znaczyli? Czy może uczynią to ich nowi partnerzy? źródło
 
Co znacie? Co polecacie? A co stanowczo mi odradzacie? Z chęcią poznam Wasze opinie! A tymczasem dziś mam w planach zasiąść w końcu do lektury „Wiedźma.com.pl” pani Ewy Białołęckiej. Wczoraj niestety dziecko nie dało mi ku temu możliwości… może dziś się zlituje :))
0Shares