Zapowiedź: „Ręce Boga” – Maciej Torebko

Już 22 stycznia nakładem wydawnictwa Initium do księgarń trafią „Ręce Boga” Macieja Torebki – intrygujący debiut, który wciąga w wir niebezpiecznego śledztwa i bestialskich zbrodni popełnianych w imię Boga. „Ręce Boga” to kryminał skierowany do miłośników gatunku, ale także pasjonatów thrillerów i sensacji. Powieść inspirowana takimi dziełami jak: „Piętno” – Przemysława Piątkowskiego, „Znachor” i „Inkwizytor” – Michała Śmielaka, „Jestem otchłanią” – Donato Carrisima.

Podkomisarz Ariel Janicki staje w obliczu niezwykle brutalnego morderstwa białostockiego komornika. Mężczyzna został unieruchomiony, przebity maczetą, a na powiekach wypalono mu tajemnicze znamię – symbol Ręce Boga. Niestety całkowity brak śladów na miejscu zbrodni i kolejne ślepe tropy sprawiają, że policjanci muszą zmierzyć się z kolejnym morderstwem. Śledztwo przybiera jeszcze bardziej niebezpieczny obrót, kiedy okazuje się, że sprawca zabójstw odtwarza makabryczne zbrodnie opisane w Biblii. Czas staje się najcenniejszym towarem.

Ariel Janicki z nową partnerką muszą powiązać wątki i ocalić niewinne życie, zanim morderca zaatakuje ponownie. Czy przeszłość kryje klucz do rozwiązania tej mrocznej tajemnicy? Czy to zemsta, czy może szaleńcze wizje obłąkanego fanatyka?

Intrygujący debiut Macieja Torebki wciąga w wir niebezpiecznego śledztwa i bestialskich zbrodni popełnianych w imię Boga.

On widział i wiedział. Nie mógł być obojętny. Od niego zależała przyszłość. On musiał być żołnierzem, dowódcą i kulą. On był Ręką Boga.

„Dawno nie czytałam tak soczystego i idealnie przyprawionego kryminału.” –  Joanna Opiat-Bojarska

„Mocny, brutalnie szczery i przepełniony autentycznymi emocjami kryminał.” –  Maciej Kaźmierczak

„Genialny i kompletny debiut.” – Kinga Wójcik

„„Ręce Boga” Macieja Torebko wciągają w mrok i grozę ludzkiej psychiki z siłą, której nie sposób się oprzeć.” – Igor Brejdygant

MACIEJ TOREBKO – urodzony w 1984 roku. Miłośnik polskiego kryminału, były muzyk amator, próbujący swoich sił w literaturze. Białostoczanin, zakochany w mieście i regionie, chcący pokazać szerszej publiczności piękno otaczającej przyrody, mistycyzm i wielokulturowość Podlasia. „Ręce Boga” są jego literackim debiutem.

0Shares