Zapowiedź: „Pies Baskerville’ów. Sherlock Holmes” – Sir Arthur Conan Doyle

Klasyczna powieść detektywistyczna z nutką dreszczyku autorstwa sir Arthura Conana Doyle’a w wersji ilustrowanej – wymarzonej dla dzieci!

Gdy przedstawicieli rodu Baskerville’ów zaczyna prześladować ogromny czarny pies otoczony upiorną poświatą i ujadający po nocach nieopodal posiadłości, jedyną osobą, która może im pomóc, jest Sherlock Holmes! Słynny detektyw wspólnie z Doktorem Watsonem tropi bestię wśród zdradliwych bagien. Gdy w końcu rozwiązuje zagadkę, dowiaduje się przy okazji czegoś na temat ludzkiej chciwości, kłamstwa i iluzji.

Sir Arthur Conan Doyle napisał opowieść o Sherlocku Holmesie i jego pomocniku, Doktorze Watsonie, ponad 100 lat temu. Poznajcie Psa Baskerville’ów – edycję stworzoną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach i jednocześnie wierną oryginałowi. Tej książki nie sposób odłożyć na półkę!

Maïté Schmitt urodziła się w małym miasteczku niedaleko francuskiego Strasburga, przy granicy z Niemcami. Zamiłowanie do starych kreskówek zainspirowało ją do kształcenia się w kierunku ilustracji i animacji. Zilustrowała wiele książek i stworzyła krótkometrażowy film „A priori” łączący jej dwie wielkie pasje: książki oraz nietoperze.

Margaret McGuire Novak jest redaktorką i autorką wielu książek. Po studiach w Kenyon College szybko odnalazła się w świecie wydawniczym. Mieszka z rodziną w Charlottesville, w stanie Wirginia.


Tytuł: Sherlock Holmes. Pies Baskerville’ów
Autor: Arthur Conan Doyle
Opracowanie: Margaret McGuire Novak
Tytuł oryginalny: Sherlock Holmes. The Hound of the Baskervilles
Tłumaczenie: Grażyna Woźniak
Wydawnictwo: Frajda
Rok wydania: 12/10/2022
Seria/Cykl: Ilustrowana klasyka literatury
Oprawa: twarda
Ilustracje: Maïté Schmitt
Liczba stron: 236
ISBN: 978-83-8280-267-2

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares