Zapowiedź: „Grzechót” – Maciej Lewandowski

Idealna pozycja dla fanów horroru i urban fantasy – premiera już 24.04.2024

DZIECIĘCA CIEKAWOŚĆ POTRAFI ZWIEŚĆ NA MANOWCE.

Co by było, gdybyśmy kiedyś nie posłuchali rodziców i zbliżyli się do czarnej wołgi?

Kiedy bestia w czarnej wołdze zostaje obudzona, Jakub wraz z grupą swoich przyjaciół muszą stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagraża nie tylko im, ale też całej miejscowości. Wyruszają na ryzykowną wyprawę, nie zdając sobie sprawy, że każdy krok przybliża ich ku tragicznemu finałowi. Czy ich przyjaźń i determinacja wystarczą, aby pokonać upiory krążące po miasteczku? Czy będą potrafili stanąć w obliczu strachu i pokonać potwory? Czy zdołają powstrzymać Czarną Wołgę i ocalić mieszkańców przed zagładą? Odpowiedź na te pytania kryje się w zakamarkach ich odwagi.

„Grzechòt” to trzymająca w napięciu opowieść zabierająca czytelnika do dawnych, dziecięcych wspomnień. Przeplatające się elementy horroru i urban fantasy sprawiają, że mrok i duszący odór śmierci sączą się z kart książki niczym ciężki samochodowy smar. Oblepia on czytelnika coraz mocniej, wciągając go w wir niebezpiecznych zdarzeń.

„Grzechòt” Macieja Lewandowskiego ukaże się nakładem Wydawnictwa Mięta w twardej oprawie z barwionymi brzegami. Książka będzie mieć premierę 24 kwietnia.

 

fot. Joanna Pakuła-Lewandowska

Maciej Lewandowski – urodzony w roku wydania przez Iron Maiden albumu Powerslave. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zdobywca Nagrody Nautilus w kategorii opowiadanie roku 2012 (przełożone na język czeski). W 2016 roku ukazała się jego debiutancka książka Splątanie. Kolejna powieść, Cienie Nowego Orleanu, opublikowana w 2019 roku, trafiła na rynek czeski w formie audiobooka. Zapalony miłośnik Warhammera, fan Kinga, Gaimana i Barkera (Lovecrafta też). Nie lubi wątróbki.

 


0Shares