To jest niewiarygodne !!!

Wprawdzie już dzisiejszego dnia zamieściłam jedną notkę, jednak nie potrafiłam się powstrzymać, aby napisać kilka słów na pewien temat.
Wpadłam bowiem w sieci, zupełnie przypadkiem, na artykuł na portalu granice.pl. Dotyczy on badań Biblioteki Narodowej, które wykazały, iż w ubiegłym roku 2012 ani jednej książki nie przeczytało 61% Polaków!! Czy Wy to sobie w ogóle wyobrażacie? Rok ma 365 dni (czasami 366). Jakim cudem przez taki szmat czasu ludzie nie wzięli do ręki ani jednej książki? Dla mnie, jako pasjonatki słowa pisanego, jest to sytuacja irracjonalna, niemożliwa do wyobrażenia sobie. Czytam dzień w dzień. I to nie po kilka stron, a po kilkadziesiąt (bywa że nawet setki stron przeczytam danego dnia).
Ludzie coraz bardziej mnie zaskakują… a czytelnicza rzeczywistość zaczyna wręcz przerażać. No bo jak to możliwe? 61% ????

Artykuł można przeczytać tu: klik
Po zapoznaniu się z nim zachęcam Was do podzielenia się własnymi przemyśleniami na ten temat w komentarzach poniżej.

Zachęcam również do zapoznania się z najnowszą recenzją na blogu dotyczącą kolejnej książeczki o przygodach rezolutnego żółwika o imieniu Franklin. Dziś wyruszył on wraz z siostrą i ciocią w gwiezdną podróż! (recenzja)
0Shares