Recenzja: „Rok w mieście” – Katarzyna Bogucka

Jeżeli szukacie dla swoich pociech książki, która nie tylko zapewni im mnóstwa zabawy i sprawi wiele radości, ale też pozwoli ćwiczyć spostrzegawczość, pozwoli pobudzić ich wyobraźnię i zachęci do próbowania swych sił w snuciu własnych opowieści, to książka Katarzyny Boguckiej będzie dla was idealnym wyborem, bowiem spełnia wszystkie powyższe warunki.

Zachwyciło mnie wydanie tej książki. Jest ono bardzo staranne, wręcz dopieszczone w każdym szczególe, zaś duży format książki i jej wielobarwna okładka z miejsca przykuwają uwagę do tej pozycji. Twarda oprawa skrywa łącznie czternaście rozkładówek – również usztywnionych. Dwanaście z nich przedstawia kadr miasteczka wraz z jego mieszkańcami w kolejno następujących po sobie miesiącach roku, w różnych stanach pogodowych i porach dnia.

Pozostałe dwie to przedstawienie poszczególnych bohaterów, których życie śledzić możemy w miasteczku, oraz interaktywna zabawa, w której dziecko ma za zadanie odszukać jak najwięcej nieprawdopodobnych sytuacji rozgrywających się na obrazku.

Patrząc na reakcję mojego dziecka, krótko po tym, jak otrzymała tę książkę oraz przyglądając się jej w kolejnych dniach, podczas których po nią sięgała, wiem już, że „Rok w mieście” Katarzyny Boguckiej należeć będzie do jednych z jej ulubionych książek w naszej biblioteczce. Potrafi przy niej spędzić jednorazowo bardzo dużo czasu przyglądając się poszczególnym stronicom i co rusz wołając mnie do siebie, by opowiedzieć, co też interesującego zauważyła i co porabiają bohaterowie książki. Widzę przy tym, jak rozwija się jej wyobraźnia, gdyż za każdym razem jest w stanie opowiedzieć mi zupełnie inną historię dotyczącą jednej i tej samej sytuacji zauważonej na którejś z rozkładówek.

Co prawda cena książki jest dość wysoka, jednak moim zdaniem „Rok w mieście” wart jest wydania tych pieniędzy. Jako mama – zdecydowanie polecam!

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilustracje: Katarzyna Bogucka
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-12805-8
Grupa wiekowa: 2-10


1Shares