Recenzja: „Let’s Talk About It. Relacje, płeć oraz seks – czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak” – Erika Moen, Matthew Nolan

Kiedy dziś zaglądam do księgarni i przeglądam półki z książkami, naprawdę zazdroszczę obecnej młodzieży pod względem tego, jak wielki wybór literatury mają do wyboru. I nie, nie chodzi mi tu jedynie o powieści – chociaż tych jest co nie miara, ale przede wszystkim o pozycje poświęcone tematom, o których kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia, aby o nich mówić w wąskim gronie, a co dopiero pisać na ich temat do szerszego grona odbiorców. Mowa oczywiście o wszelkiego rodzaju poradnikach i przewodnikach związanych z tematami tabu, na czele z tymi traktującymi o seksie i seksualności.

Dlatego też cieszę się, że dzisiejsi nastolatkowie mają na wyciągnięcie ręki takie książki jak ta, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar, tj. „Let’s Talk About It” autorstwa Eriki Moen i Matthew Nolana, która w sposób otwarty, zrozumiały i przede wszystkim ciekawy opowiada o wszystkich aspektach wkraczania w dorosłość, o których wielu rodzicom nadal trudno jest rozmawiać ze swoimi dziećmi. Oczywiście można stwierdzić, że przecież w dzisiejszych czasach praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć z sieci… Jednak są kwestie, na które bardzo trudno jest znaleźć satysfakcjonujące nas odpowiedzi. I właśnie tutaj pomocna okazać się może w/w książka.

Czym jest związek? Jak radzić sobie z zazdrością czy odrzuceniem? W jaki sposób działa nasze ciało i czy na pewno wszystko jest z nim w porządku? O co chodzi z orgazmem i czy masturbacja naprawdę jest taka zła, jak ją malują? Czym jest bezpieczny seks i jak w ogóle przygotować się do współżycia z drugą osobą? Jak ważna jest rozmowa i szanowanie wzajemnych granic. O tym wszystkim i o wielu innych sprawach dorastające dziecko (ale nie tylko!) przeczyta w tej książce. A wszystko to podane w przystępnej, graficznej formie, dzięki której obcowanie z tą pozycją jest nie tylko łatwiejsze, ale też bardziej zrozumiałe jak i mniej krępujące.

Autorzy nie stronią od żadnego z tematów tabu. Nie uciekają się do moralizatorstwa. Nie mówią, co jest dobre, a co złe – właściwe i nieakceptowalne. Wręcz przeciwnie. Udowadniają, że każdy z nas jest inny i ma prawo do bycia tym, kim chce – bez poczucia, że może być z tego powodu kimś gorszym od innych. I to jest naprawdę piękne w tej książce. A dzięki temu ona sama zyskuje niebywałą wartość. Dlatego też bez zastanowienia sięgnijcie po ten tytuł. Przeczytajcie go sami lub od razu dajcie swoim dzieciom do zapoznania się z nim. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy z całą pewnością będą zadowoleni z tej decyzji. Ja nie żałuję i wy też nie będziecie żałować. Gwarantuję to tam! A wydawnictwu Jaguar dziękuję za to, że postanowiło wydać ten tytuł ❤️


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać ?


Tytuł: Let’s Talk About It. Relacje, płeć oraz seks – czyli wszystko, o czym chcesz pogadać, a nie wiesz jak
Autor: Erika Moen, Matthew Nolan
Tytuł oryginalny: Let’s Talk About It: The Teen’s Guide to Sex, Relationships, and Being a Human
Tłumaczenie: Olga Połowianiuk
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 24/08/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilustracje: Erika Moen, Matthew Nolan
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-8266-137-8

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


1Shares