„Piosenki Nie Tylko Deszczowe 2” – album [recenzja 334]

  • Piosenki nie tylko deszczowe 2 (1)
  • Tytuł: Piosenki Nie Tylko Deszczowe
  • Wykonawca: Various Artists
  • Dystrybutor: Universal Music Polska
  • Data premiery: 2012
  • Nośnik: cd
  • Liczba nośników: 2

 

 

Kiedy spoglądam za okno, widzę niebo zasnute gęstymi białymi chmurami, drzewa przyozdobione pożółkłymi liśćmi oraz ludzi spieszących się do domu ukrytych za postawionymi wyżej kołnierzami. Jednym słowem nadeszła jesień. Jedni kochają tę porę roku, inni wręcz przeciwnie. Jesień od zawsze kojarzyła mi się z okresem sprzyjającym rozmyślaniom, wyciszeniem oraz wieczorami spędzanymi pod ciepłym kocem z dobrą książką w ręku. A co jeszcze może uprzyjemnić nam te chwile spokojnego wytchnienia? Z całą pewnością odpowiednio dobrana muzyka.

Piosenki nie tylko deszczowe 2 (2)

Niedawno trafiłam na album „Piosenki Nie Tylko Deszczowe 2”. Składa się on z dwóch płyt, na których zamieszczono łącznie 25 utworów wykonywanych przez znanych i lubianych polskich artystów. Wśród nich takie osobistości jak Edyta Bartosiewicz, Justyna Steczkowska, Kayah, Anna Serafińska, Magda Umer, Anna Maria Jopek, Kuba Badach, Dawid Koczy i wiele innych. Do końca nie wiem, co sprawiło, że zdecydowałam się akurat na ten album. Być może przekonały mnie do tego znane nazwiska wśród wykonawców. Choć spora ich część była dla mnie zupełnie obca. Po umieszczeniu płyty w odtwarzaczu popłynęła z głośników muzyka… która zaczarowała mnie swym brzmieniem, nastrojowym klimatem oraz ciepłem przenikającym me ciało, docierającym do najgłębiej ukrytych zakamarków mej duszy. Utwory opowiadające o miłości oraz naszym życiu są uniwersalne i chętnie słuchane przez większość ludzi. Do tego świetnie napisane i odśpiewane stanowią dodatkowy atut tej składanki.

Piosenki nie tylko deszczowe 2 (3)

„Piosenki Nie Tylko Deszczowe 2” to idealny wybór dla każdego, kto pragnie wyciszyć się, odpocząć po ciężkim dniu pracy i zapomnieć o codziennych troskach. Muzyka czaruje, przenosi nas w zupełnie inny świat, dostarcza czystej przyjemności. Nie wiem, ile razy odsłuchałam tę składankę od momentu, odkąd trafiła w moje ręce. Ulubieni artyści mnie nie zawiedli, a przy tym poznałam kilku innych równie interesujących wykonawców, których postaram się poznać nieco bliżej w najbliższym czasie.

Moja ocena: 5/6

Za album bardzo gorąco dziękuję:

Merlin

Spis utworów

 

0Shares