„My Little Pony. Przyjaźń to magia” – Katie Cook

Czy jest na sali ktoś, kto dotąd nie słyszał o kucykach? Szczerze wątpię. Ta bajka opanowała cały świat. Oglądają ją nie tylko dzieci, ale również dorośli. Prawdziwy fenomen. Za granicą miłośnicy kucyków mogą cieszyć się już kilkoma sezonami bajek z ich udziałem. My powoli ich nadganiamy. Nasze dzieciaki co wieczór mogą oglądać przygody kucyków na kanale Mini-Mini. Wśród nich jest i moja siedmioletnia córka, która dosłownie oszalała na ich punkcie. Nie pójdzie spać, jeśli nie obejrzy nowego odcinka. Czyste wariactwo!

Nie wiedziałam jednak, że na podstawie bajek powstały komiksy. Widywałam co prawda w kioskach jakieś gazetki, w których kucyki odgrywały rolę główną – z dołączonymi gadżetami różnego rodzaju. Na komiks się jednak dotąd nie natknęłam – choć to akurat może być spowodowane tym, że mieszkam w nie dużym mieście (o którym większość Polaków nawet nie słyszała) i nie wszystko do nas dociera.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa EGMONT trafił w nasze ręce trzeci tom komiksu „My Little Pony. Przyjaźń to magia”. Pierwsze wrażenie? Bardzo pozytywne. Lakierowana, błyszcząca i bardzo kolorowa okładka, a na dodatek ten brokat na literkach – od razu wiedziałam, że spodoba się mojej córce. I nie myliłam się – była zachwycona!

Wnętrze również zadowala i to zarówno pod względem estetycznym, jak i treściowym. Lakierowane strony + przyjemna dla oka czcionka. I całe mnóstwo akcji na każdej stronie – a wszystko przedstawione w sposób bardzo szczegółowy i dopracowany. Po prostu super!

W tej części znalazły się dwie historie – „Zen i sztuka naprawy altany” oraz „Rżenie serca”.

Bohaterem pierwszej jest Bic McIntosh, który pewnego dnia otrzymuje zadanie naprawienia tytułowej altany. Okazuje się jednak, że zabrakło gwoździ, choć Bic przysiągłby, że miał ich spory zapas. Cóż, nie ma wyjścia, musi udać się na zakupy. Okazuje się jednak, że w Ponyville trwa w najlepsze Letni Festyn Igrców i Hołubców, przez co dotarcie do sklepu graniczyć będzie z cudem. Zwłaszcza, że do akcji wkroczy Liga Znaczkowa składająca się ze Apple Bloom, Scootaloo i Sweetie Belle. Czy McIntoshowi uda się wypełnić jego misję?

(Kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

My Little Pony (3) My Little Pony (4)

Druga historia przybliża nam początki znajomości księżniczki Mi Amora Cadenza i Shining Armora. Podczas spotkania z przyjaciółmi opowiadają o swoich szkolnych latach i zdradzają, jak doszło do tego, że się w sobie zakochali i przez co zmuszeni byli przejść, by móc być razem. Nieoczekiwanie Shining Armor dowiaduje się, że jego siostra Twilight Sparkle skrywała przed nim wielką tajemnicę…

(Kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

My Little Pony (6) My Little Pony (7)

Zatem jeśli jesteście miłośnikami sympatycznych kucyków, lubicie śledzić ich nader często szalone przygody, koniecznie sięgnijcie po ten tom. Dobra zabawa gwarantowana! Bo przecież z kucykami nie sposób się nudzić 😉

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: My Little Pony. Friendship is magic
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2015
Seria: Kucyk Pony Komiks, tom 3
Oprawa: miękka
Rysunki: Andy Price
Kolory: Heather Breckel
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-281-0290-3

EGMONT literacki

25Shares