„Lego Nexo Knights. Kodeks Rycerski. Podręcznik giermka”

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu pokazywałam wam „Księgę Potworów” – ciekawą i pełną humoru książkę z serii Lego Nexo Knights, która na naszym rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Ameet? Dziś chciałabym pokazać wam kolejną pozycję wchodzącą w jej skład, równie ciekawą i wartą uwagi wszystkich miłośników rycerzy Lego Knights – „Kodeks Rycerski. Podręcznik giermka”.

W książce tej znajdziecie zbiór zasad, którymi w swym życiu na co dzień kierować powinni się prawdziwi rycerze. Choć pierwotnie spisane zostały one przed kilkuset laty przez przodków dzisiejszych rycerzy, nadal pod wieloma względami są aktualne i godne naśladownictwa. Obecne wydanie Kodeksu Rycerskiego rozszerzone zostało o zagadnienia dotyczące rozwoju magii oraz technologii, które nastąpiły od czasu jego pierwszego wydania.

Lektura „Kodeksu Rycerskiego…” pozwoli młodemu czytelnikowi odkryć wiele cennych informacji i ciekawostek ze świata Lego Knights, z życia uczniów Akademii Królewskiej jak i najprawdziwszych rycerzy takich jak Aaron, Lance, Clay czy Axl, których pełne humoru dopiski znajdzie na jego marginesach.

Dowie się m.in takich rzeczy jak:

  • jak długo trwa nauka w Akademii i czego jej uczniowie uczą się na każdym roku
  • co należało zrobić, aby otrzymać Dyplom Rycerstwa Akademii Królewskiej
  • jak wyglądał plan dnia typowego adepta Akademii
  • jakie kary przewidywało postępowanie dyscyplinarne i dokąd trafiali uczniowie, którym nie chciało się odrabiać lekcji
  • czym są giermkoboty
  • na czym polega zasada 4xP
  • jakie są najważniejsze boty w Knighton
  • z jakich pojazdów, broni i mocy na co dzień korzystają rycerze Lego Knights

„Kodeks Rycerski. Podręcznik giermka” niewątpliwie zwraca też na siebie uwagę tym, jak został wydany. Ma twardą okładkę z wyróżniającymi się na niej połyskującymi akcentami. Znajdującej się wewnątrz treści dopełnia zaś bardzo pomysłowa i niepozbawiona humoru oprawa graficzna, która sprawia, że pozycja ta pod każdym jest po prostu względem wyjątkowa.

kodeks-rycerski-2 kodeks-rycerski-3
kodeks-rycerski-4 kodeks-rycerski-5

Warto też wspomnieć o tym, iż po raz kolejny dodana została możliwość uczestniczenia w interaktywnej zabawie w świecie rycerzy Lego Knights za sprawą specjalnej aplikacji na smartfony i inne kompatybilne urządzenia, którą ściągnąć można ze strony lego.com/devicecheck .

Jeśli więc wasze dzieci są fanami serii Lego Nexo Knights, to „Kodeks Rycerski. Podręcznik giermka” jest dla nich pozycją obowiązkową, która koniecznie znaleźć musi się na ich półkach.

Moja ocena: 5/6

Tłumaczenie: Jan Bitner
Wydawnictwo: Ameet
Rok wydania: 2016
Seria: Lego Nexo Knignts
Oprawa: twarda
Liczba stron: 176
ISBN: 9788325323448

AMEET

2Shares