FISZKI To proste! Angielski w domu

Jak daleko sięgam pamięcią zawsze lubiłam urozmaicać sobie naukę. Nieistotne czy uczyłam się czegoś z historii, polskiego, czy też języka obcego. Lubię mieć pod ręką różnorakie materiały, dlatego też kiedy już postanowiłam wziąć się za samodzielną naukę angielskiego do prędzej przedstawionego na blogu zestawu „Fiszki PLUS Angielski dla początkujących 1” szybko dołączyła kolejna pozycja tego typu – „Fiszki To Proste! Angielski w domu”.

Fiszki To Proste - Angielski w domu (2)

Zestaw ten skierowany jest do osób dopiero rozpoczynających naukę języka angielskiego. W niewielkich rozmiarów pudełku znajdziemy:

  • 250 kart obrazkowych
  • 50 kart z ćwiczeniami
  • 250 plików mp3 (do pobrania)
  • 2 kolorowe przekładki

Muszę przyznać, że naprawdę odpowiada mi metoda uczenia się z fiszek – czyli w/w kart obrazkowych. Prędzej już wspominałam wam, że jestem wzrokowcem, zatem taka forma nauki jest dla mnie najskuteczniejsza i najprzyjemniejsza.

Fiszki są dwustronne, co oznacza, że po jednej stronie znajduje się jakieś hasło w języku angielskim + odpowiadająca mu ilustracja, po drugiej zaś to samo, tyle że w języku polskim. Zamieszczone na kartonikach grafiki są ładnie narysowane, wesołe i stanowią dobre uzupełnienie danego hasła. W sumie fiszki pozwalają nam opanować 500 słówek i zwrotów związanych z naszą codziennością – domowym zaciszem, hobby, robieniem zakupów itd.

(klik w grafikę powiększy ją)

Fiszki To Proste - Angielski w domu (4) Fiszki To Proste - Angielski w domu (3)

Dla mnie bardzo ważnym elementem tych fiszek jest to, że pod danym hasłem w języku angielskim znalazła się transkrypcja fonetyczna, która stanowi spore ułatwienie dla osób dopiero rozpoczynających naukę. O wiele łatwiej coś wymówić, kiedy wiadomo, jak to powinno się zrobić. Dodatkowym plusem jest możliwość odsłuchania danego słówka czy zwrotu, co jeszcze bardziej uskutecznia naszą naukę.

Fajne jest również to, że do zestawu dołączono aż 50 fiszek zawierających przeróżne quizy sprawdzające to, w jakim stopniu opanowaliśmy dany zakres materiału. Nasze zadanie polega m.in na wstawianiu właściwego słówka do zdań, wpisywaniu brakujących liter, łączeniu w pary słówek albo rozwiązaniu krzyżówki z całego działu tematycznego.

Fiszki To Proste - Angielski w domu (7)

Zastrzeżenie mam jedynie do grubości fiszek. Na stronie wydawcy czarno na białym stoi, iż hasła zaprezentowano na trwałych kartonikach. Z tą trwałością to bym polemizowała. Fiszki są niestety dość cienkie i giętkie, co nie do końca mnie satysfakcjonuje, bo muszę uważać jak ich używam, by się nie zniszczyły za szybko. Z drugiej jednak strony cały zestaw jest do nabycia w naprawdę atrakcyjnej cenie, więc nawet jeśli zaszłaby taka potrzeba można pozwolić sobie na ponowny zakup całości 😉

Moja ocena: 4/6

Autor: Patrycja Wojsyk
Lektor: Stephen Hewitt, Małgorzata Rychlicka-Jones
Wydawnictwo: Cztery Głowy
Rok wydania: 2015
Oprawa: kartonowa foliowana
Ilustracje: Anna Kaźmierak
ISBN: 978-83-7843-209-8

bonito-pl

1Shares