„Angielski dla dzieci. W domu i w szkole”

Jakiś czas temu pokazałam Wam ciekawy zestaw do nauki języka angielskiego skierowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Angielski dla ucznia 6+”. Jako że lubię różnorodność i urozmaicanie nauki mojej córki postanowiłam sięgnąć po kolejną propozycję wydawnictwa EDGARD – zestaw „Angielski dla dzieci. W domu i w szkole” składający się z niewielkiego formatu książeczki, płyty cd oraz 104 dwustronnych kart obrazkowych.

Głównym elementem tego zestawu są wspomniane przed chwilą karty, na których znalazły się najważniejsze słówka, zwroty i zdania z zakresu:

  • Mój dom
  • Mój pokój
  • Mój komputer
  • Co robię codziennie
  • W łazience
  • W kuchni
  • W mojej szkole
  • Co robię w szkole
  • Co umiem, a czego nie umiem
  • Umiem już liczyć

Karty są dwustronne i dwujęzyczne. Po jednej stronie znajduje się ilustracja oraz podpis w języku polskim, a po drugiej w języku angielskim. Zostały starannie wykonane. Znajdują się na nich ładne, kolorowe, często zabawne ilustracje. Są dość sztywne, dzięki czemu tak szybko się nam nie zniszczą. Można je wykorzystać na wiele sposobów. I tu z pomocą przychodzi nam dołączona do zestawu książeczka, w której znajdziemy m.in propozycje różnych gier i zabaw z ich udziałem. Bawić można się samemu, albo też w grupie. Oczywiście karty te można używać w dowolny sposób, wprowadzając w życie własne pomysły na zabawy.

Na dołączonej do zestawu płycie znajdziemy nagrania wszystkich słów i zdań zamieszczonych na kartach obrazkowych w wykonaniu native speakera. Fajne jest to, że po odczytaniu wersji angielskiej następuje chwila przerwy nim usłyszymy polskie tłumaczenie. Daje nam to sposobność do samodzielnego powtórzenia danego słowa czy całego zdania za native speakerem. Dodatkowo na płycie znalazły się dwie stosunkowo proste do odśpiewania po angielsku piosenki – „What you gonna be?” oraz „Itsy Bitsy Spider”. Z tych dwóch mojej córce o wiele bardziej przypadła do gustu piosenka o małym pajączku – wesoło zaśpiewana i z przyjemną ścieżką dźwiękową.

Ogólnie rzecz biorąc zestaw „Angielski dla dzieci. W domu i w szkole” jest bardzo interesującą pozycją, która z pewnością przyda się dzieciom w nauce tego języka. Nauka poprzez zabawę będzie o wiele przyjemniejsza dla dziecka niż nudne i monotonne ślęczenie nad podręcznikami i zeszytami. Szkoda tylko, że w dołączonej książeczce zabrakło transkrypcji fonetycznej zamieszczonych na kartach słówek, zwrotów i zdań, a także tekstów zamieszczonych na płycie piosenek. Byłoby to naprawdę spore ułatwienie dla osób dopiero rozpoczynających naukę języka angielskiego.

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: EDGARD
Rok wydania: 2015
Oprawa: box
W zestawie: książka + 104 karty + płyta cd
ISBN: 978-83-7788-622-9

2Shares