Kreatywne kolorowanie dla dorosłych – Drzewo

Niedawno pisałam Wam o kolorowance „Carnet de coloriage. Coloring book Malbuch” Ludovica Jacqza, a dziś przychodzę do Was z kolejną propozycją kolorowanki skierowanej do dorosłego odbiorcy, czyli pozycją pt „Kreatywne kolorowanie dla dorosłych” zilustrowaną przez Adinę Conisceac, a wydaną przez Firmę Księgarską Olesiejuk.

Kolorowankę tę w ofercie księgarni znaleźć można z dopiskiem „Drzewo” zaraz po jej nazwie. Jeśli jednak spojrzeć do jej wnętrza, to z owym drzewem nie ma ona nic wspólnego – widnieje ono jedynie na okładce oraz na pierwszej stronie do pokolorowania. O co więc w tym chodzi? Podejrzewam, że może to być związane z rozróżnieniem jej od drugiej pozycji wydanej jakby w tej samej serii – „Kreatywne kolorowanie dla dorosłych. Koń”.

Kolorowanka ta została naprawdę fajnie wydana. Z wierzchu mamy miękką, śliską okładkę, zaś na końcu grubą tekturkę (zupełnie jak w „Inwazji bazgrołów”), która fajnie się sprawdza jako podkładka podczas kolorowania – nawet na kolanie, sprawdzałam! Jest w formie bloku do kolorowania, tzn kartki przekładamy do góry, przy czym można je w prosty sposób oddzielić od reszty i dać drugiej osobie do kolorowania. Naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Jeśli zaś chodzi o papier, to muszę przyznać, że bardzo przyjemnie się na nim koloruje. Ładnie przyjmuje kolor i nie odkształca się podczas używania kolorowanki. Jest to kolejna pozycja, która dzielnie zniosła mój nawyk dociskania kredek podczas wypełniania wzorów.

Kreatywne kolorowanie - Drzewo (2)

A jak już o wzorach mowa, to motywem przewodnim tej kolorowanki są… słodkości! Matko, czego tu nie ma! Torty, pączusie, ciasteczka, lody, babeczki, lizaki, cukierki… Już samo patrzenie na nie sprawia, że człowiek robi się głodny 😀 48 stron (24 dwustronnych kartek) wypełnionych po brzegi ociekającymi cukrem grafikami… Prawdziwa tortura dla osób na diecie 😛 Zresztą spójrzcie sami!

Kreatywne kolorowanie - Drzewo (3) Kreatywne kolorowanie - Drzewo (4)
Kreatywne kolorowanie - Drzewo (6) Kreatywne kolorowanie - Drzewo (8)

Nie ma co się więcej rozpisywać na temat tej kolorowanki. Wystarczy, że powiem, iż jest to naprawdę godna uwagi pozycja dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu w towarzystwie kredek. Czysty relaks i mnóstwo zabawy. Z czystym sumieniem polecam, zwłaszcza że ta kolorowanka jest naprawdę nie droga.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Creative Colouring for Adults
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka + tekturka
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-274-3891-1

Skusisz się? Kliknij:

Decomade

1Shares