„Inwazja bazgrołów” – Zifflin

UWAGA, UWAGA, BAZGROŁY ATAKUJĄ! POWTARZAM – BAZGROŁY ATAKUJĄ! KRYJCIE SIĘ, RATUJCIE, UCIEKAJCIE! NASTĄPIŁA INWAZJA BAZGROŁÓW! NIKT NIE JEST BEZPIECZNY! JEDYNA METODA OKIEŁZNANIA TYCH ISTOT TO… NADANIE IM KOLORÓW! CZY ZNAJDZIE SIĘ WŚRÓD WAS ŚMIAŁEK, KTÓRY STAWI IM CZOŁA? PODEJMIE SIĘ WYZWANIA I OPANUJE INWAZJĘ?

„Inwazja bazgrołów” to druga po „Doodle Realm” książka do kolorowania autorstwa Zifflina. Na naszym rynku pojawiła się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to niezwykły blok rysunkowy, po który sięgnąć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Jedno jest pewne – jednym jak i drugim zapewni on wiele godzin przyjemnej, relaksującej zabawy.

Blok liczy sobie nieco ponad 100 stron. Wewnątrz znajdziemy 50 różnorodnych, naprawdę ciekawych, bardzo szczegółowych i humorystycznych grafik. Ich autorem jest filipiński ilustrator Kerby Rosanes. Jestem pełna podziwu dla jego wyobraźni. Co ważne – każdy obrazek znajduje się na osobnej stronie, a karty typu technicznego pozwalają nam na użycie nie tylko kredek, ale też pisaków bez obawy, że przebiją nam one na drugą stronę.

Podczas kolorowania możemy puścić wodze naszej fantazji i wykazać się zmysłem artystycznym oraz kreatywnością, które drzemią w naszym wnętrzu. Efekt końcowy naszej pracy bywa naprawdę zachwycający – zwłaszcza jeśli dysponujemy dobrymi kredkami, o żywych kolorach – wówczas bowiem potrafią wyjść spod naszych rąk prawdziwe małe dzieła sztuki.

Blok ten posłużyć może również jako świetny sposób na odstresowanie. Wykończenie poszczególnych obrazków wymaga od nas sporej koncentracji, musimy więc oderwać się od dręczących nas w danej chwili myśli i przenieść całą naszą uwagę na wykonywaną przez nas pracę. Poza tym czynność kolorowania normuje oddech, a to z kolei prowadzi do wyciszenia i uspokojenia całego organizmu.

Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: Doodle Invasion
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Kerby Rosanes
Liczba stron: 104
ISBN: 978-83-10-12866-9
Grupa wiekowa: od 5 do 105

15 komentarzy

 • Layla A. 25 marca 2015 at 16:47

  Nie słyszałam nigdy o tej książce, a z miłą chęcią wróciłabym do tych dawnych lat. Pokolorować jakiś obrazek. Pamiętam Jak trzeba było uważać żeby nie przejechać za linie.
  Pozdrawiam !

  http://in-my-different-world.blogspot.com/

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 25 marca 2015 at 19:22

   Mogłaś nie słyszeć, wszak nie każdy pisze na blogach o kolorowankach 🙂 A jeśli sama nie sięgasz z byt często po takowe, to też ciężko zauważyć coś nowego w tej kategorii na rynku.
   Niemniej jednak naprawdę polecam Inwazję 🙂

   Reply
 • Dizzy 25 marca 2015 at 18:23

  Przyznam ze wstydem, że w pierwszej chwili uznałam „Inwazję bazgrołów” za zakręcony komiks! 😀 I teraz nie wiem czy śmiać się, czy płakać, czy lecieć do okulisty…
  W każdym razie bardzo lubię kolorować i jeśli będę mieć więcej czasu (studia to zło) to może sprawię sobie taką kolorowankę. Poza tym dobra robota z pokolorowaniem tej wróżki, aż zazdroszczę Ci talentu! 😉

  Zapraszam również do nas: http://naszksiazkowir.blogspot.com/. Co prawda nie recenzowałyśmy jeszcze kolorowanek, więc pochwalić się własnymi dziełami nie możemy, ale może zachęci Cię jakaś zrecenzowana przez nas lektura? 🙂

  Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 25 marca 2015 at 19:21

   Hihi no w sumie można pomylić tę pozycję z komiksem, z daleka, bez przeglądania kartek 😉 Ewentualnie 😛

   Cieszę się, że spodobała Ci się wróżka 🙂 Zajęła sporo czasu, ale ostatecznie naprawdę fajnie wyszła 🙂

   Zajrzę 🙂

   Reply
 • Natalia 25 marca 2015 at 18:25

  Uwielbiam takie rzeczy i pewnie kiedyś się zaopatrzę i w to, ale mam na razie kilka kolorowanek, które starczą mi na długo 😀

  Reply
  • Sylwia Węgielewska 25 marca 2015 at 19:23

   A co posiadasz ciekawego? Może te z serii Kolorowego Treningu Antystresowego? 🙂

   Reply
 • Alicja 25 marca 2015 at 19:41

  Ale świetna zabawa z kolorowaniem ! 🙂

  Reply
 • Martyna i Paulina Kwiatkowskie 26 marca 2015 at 14:20

  Boskie masz te kolory kredek! A kolorowanie faktycznie może odstresować.

  Reply
 • Sol 14 lipca 2015 at 20:31

  Rewelacja! kupię na pewno! 😀

  Reply
 • QdłataBestia 22 sierpnia 2015 at 01:43

  Masz genialne koncepcje na Inwazje Bazgrołów:-)
  Gratuluje:-)

  Reply
 • Weronika 18 listopada 2015 at 19:26

  Lubię kolorować lecz twój opis nie zrobił na mnie wrarzenia.

  Reply
 • Weronika 18 listopada 2015 at 19:28

  Jesteś zajebista ale nie było to aż tak inspirujące.

  Reply

Leave a Comment