Konkurs Wakacyjny

Regulamin konkursu:

 • Organizatorką Konkursu Wakacyjnego jestem ja – Sylwia Węgielewska, autorka bloga „Magiczny Świat Książki i nie tylko”.
 • Sponsorem nagród w postaci jednego egzemplarza powieści „Collide” Gail McHugh oraz jednego egzemplarza powieści „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern jest Wydawnictwo Akurat.
 • Konkurs Wakacyjny rozpoczyna się w dniu 21 czerwca 2015 roku i potrwa tydzień, tj do 28 czerwca 2015 roku (do północy).
 • Udział w konkursie mogą wziąć wszystkie osoby posiadające adres na terenie Polski, na który będzie mogła zostać wysłana nagroda.
 • Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze losowania spośród zgłoszeń spełniających wszystkie warunki wymienione poniżej, konieczne do zaakceptowania zgłoszenia do konkursu. Dla każdej powieści odbędzie się osobne losowanie.
 • Ogłoszenie wyników pojawi się w ciągu tygodnia od zakończenia konkursu.
 • Zwycięzcy będą mieli 3 dni na to, aby na mój adres e-mail: milosniczkaksiazek@onet.pl wysłać dane adresowe, na które ma zostać wysłana nagroda. W tytule e-maila należy wpisać „KONKURS WAKACYJNY”. W razie nie otrzymania potrzebnych danych zostanie wyłoniona kolejna osoba, do której powędruje nagroda.
 • Następnie dane te zostaną przekazane do Wydawnictwa Akurat, które wyśle zwycięzcom ich nagrody.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w Konkursie Wakacyjnym:

 1. Należy w komentarzu wyrazić chęć uczestnictwa w konkursie poprzez zwyczajowe „zgłaszam się”.
 2. Należy w komentarzu podać tytuł książki, o którą chce się zawalczyć: „Collide” Gail McHugh albo „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern
 3. Należy w komentarzu wypełnić następujące zadanie:

Poleć mi wartą mojej uwagi książkę, w której uczucia grają ważną rolę i krótko (!!), w 1-2 zdaniach uzasadnij swój wybór.

Będzie mi miło, ale nie jest to warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w moim konkursie, jeśli dołączycie do moich Czytelników 🙂 Możecie uczynić to na wiele sposobów: polubić stronę FB, profil Google+, zaobserwować na Twitterze bądź Instagramie. Jeśli chcecie możecie również zamieścić u siebie (na blogu, FB, itd) widoczny poniżej baner konkursowy, linkujący do tego posta, dzięki któremu więcej osób dowie się o konkursie i będzie mogło wziąć w nim udział 🙂

0Shares

65total visits,1visits today

37 Replies to “Konkurs Wakacyjny”

 1. Zgłaszam się!
  Wybieram książkę „Collide” Gail McHugh
  Jeśli chodzi o lekturę, jaką mogę Ci polecić, to myślę że dobrą opcją jest „Odłamek” Sebastian Fitzek. Myślę, że od pierwszej do ostatniej strony będą towarzyszyły zarówno Tobie mieszane uczucia, jak i bohaterom książki. Uważaj na zakończenie! Łezka może się w oku zakręcić…

 2. Zgłaszam się !
  Wybieram „Kiedy cię poznałam”
  Polecam Ci „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. Uczucia odgrywają w tej powieści kluczową rolę. Powieść, szczególnie ostatnie rozdziały, roztrzaskała moje serce na kawałeczki, a z oczu płynęły mi strumienie łez. Płakałam nad nieuniknionym losem Willa, nad bezradnością Louisy, nad okrutnym światem, który w jednej chwili skazuje młodych, pełnych życia ludzi na wegetację i zmusza do ostatecznych wyborów o wiele za wcześnie. Na pewno nie sięgaj po nią, jeśli jesteś zbyt wrażliwa. Ale w innym przypadku- na pewno się nie zawiedziesz i na długo zapamiętasz tę opowieść 🙂
  P.S. obserwuję Cię na G+, pozdrawiam 🙂

 3. Zgłaszam się ! Wybieram książkę „Kiedy cię poznałam”.
  Jeśli szukasz niebanalnej,ciepłej i niezwykle mądrej książki,która ujmie Cię dodatkowo fenomenalnym warsztatem pisarskim oraz niesamowitym krajobrazem Bretanii ,wybór jest oczywisty.Sięgnij po „Księżyc nad Bretanią” i przeżywaj rozterki wraz z bohaterami tej wspaniałej powieści !
  PS: Śledzę na twitterze 😉

 4. Zgłaszam się!
  Wybieram „Collide” Gail McHugh
  Polecam „Jedenaście tysięcy dziewic” Joanny Marat. Jeśli szukasz książki, która wywoła w Tobie wiele emocji, to ta z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Od pierwszej do ostatniej strony targało mną tyle odczuć, że nie sposób odłożyć książki póki nie przeczytałam jej ostatniej strony, a nawet wtedy nadal pobrzmiewa w czytelniku echo tej opowieści.

 5. Zgłaszam się 🙂
  Wybieram ”Collide”
  Polecam polską książkę z klasyki literatury – ”Ona” M. Rodziewiczównej
  Żadna książka nie wciągnęła mnie tak bardzo w świat uczuć i przede wszystkim niezłomnej walki o to uczucie, spędziłam nad nią jedną noc a po skończeniu płakałam jeszcze długo

 6. Zgłaszam się
  Wybieram książkę „Kiedy cię poznałam”
  Natomiast polecam Ci książkę ” Dom na jeziorze ” Sarah Jio. Opowiada ona o różnych rodzajach miłości, nie tylko tej między kobietą a mężczyzną, miedzy wierszami ukryta jest miłość matki do dziecka, którego już nie ma, poza tym powieść ma bardzo zaskakujące zakończenie.
  Banner zaraz będzie na pasku bocznym mojego bloga.

 7. Zgłaszam się
  Obserwuję, lubię itd
  Wybieram Collide
  Polecę Ci Maybe Someday. Naprawdę emocjonująca i niesamowite jest to, co autorka zrobiła bohaterom. Łamie serduszka, skleja i znowu łamie.

 8. Zgłaszam się!
  Wybieram książkę „Collide” Gail Mchugh
  Polecam ci „Hopeless” Colleen Hoover jeśli jeszcze nie czytałaś. Tam uczucia odgrywają bardzo ważną rolę od pierwszej do ostatniej strony, zakochasz się w tej książce, więcej już ci nie zdradzę.

 9. Zgłaszam się, wybieram książkę Cecelii Ahern.
  Chciałabym polecić Ci książkę pt. Zatoka francuza. To piękna i nastrojowa historia stworzona przez Daphne de Maurier, autorkę Rebeki. Poznałam tę książkę pewnego lata. Można by ją określić jednym słowem romans, jednak zawiera w sobie wielkie pokłady emocji i uczuć. Piękna lady, niebezpieczny pirat 😉 Byłam olśniona jej treścią. Choć było to kilka lat temu, pamiętam to do dziś. Chętnie sama ją sobie odświeżę, by przekonać się, czy moja odczucia się zmienią 🙂

 10. Zgłaszam się!

  Wybieram książkę : „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern.
  Polecam Ci książkę „Serena” Rash Ron, która jest pełna emocji i uczucia w niej grają największą role. Mogę ją krótko streścić w cytacie: „jest miłość od której nie można uciec”

  Akceptuje regulamin.
  Poza tym: polubiłam fan page na facebooku i obserwuje na instagramie.

 11. Zgłaszam sie
  Wybieram książke „Kiedy Cię poznałam”Cecelia Ahern
  Książke ktora polecam to „koniec rzeki” Nora Roberts czyta sie ja szybko z zaciekawieniem do ostatniej strony ksiazka trzyma w napięciu jest zabojstwo milosc namiętny sex i rozwiazanie zagadki a to juz trzeba doczytać;))

 12. Zgłaszam! 😀
  Wybieram : „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern
  Ostatnio czytałam „Kochani dlaczego się poddaliście”, ta książka jest usiana emocjami! Bardzo Ci ją polecam, pod koniec ciągle płakałam!

 13. Zgłaszam się!! 😉
  Wybieram: „Collide” Gail McHugh

  Książkę, jaką mogłabym Ci polecić, to „Love, Rosie” Cecelii Ahern.
  To powieść o losach dwójki przyjaciół rozdzielonych przez koleje losu. Historia porusza przede wszystkim wielowymiarowość miłości. Jej każdy odcień. Pokazuje jasne, dobre strony życia, nawet w momencie, kiedy wydaje się, że już takich nie ma oraz nieprzemijalność prawdziwych uczuć. Jest bardzo ciepła, zabawna i niejednokrotnie mocno wzrusza.

  Pozdrawiam!!

 14. Zgłaszam się !
  wybieram : „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern
  Polecam Ci książkę ,,Szkatułka z motylem,, Santy Montefiore, zapadła mi w serce gdyż jest o miłości
  córki do ojca ,trzyma nas w niepewnosci,ja przeżyłam z nią wiele emocji, czytałam zapartym tchem do ostatniej kartki .Pozdrawiam.
  Obserwuję na google+ i twitterze oraz fb

 15. Wybieram Collide Gail McHugh.
  Niestety nie mogę Ci polecić czystego romansu, jednak mam nadzieję że lubisz dreszczowce z odrobiną miłości i magii:)

  Polecam książkę „Worek Kości” S.Kinga, gdzie wypalony Michael po śmierci ukochanej żony szuka chwili samotności. Jednak nie dane jest mu zaznać spokoju, spotyka Mattie, która walczy z teściem by nie odebrał jej córeczki. Michael angażuje się osobiście w tą walkę jednak mało tego jego dom zaczynają nawiedzać dwie dusze.

 16. Zgłaszam się 🙂
  Wybieram „Kiedy Cię poznałam” Cecelii Ahern
  Polecam Ci książkę „Brudny świat” Agnieszki Lingas- Łoniewskiej – ta książka, aż kipi uczuciami. Jest to opowieść o miłości, która może ranić, sprawiać ból
  Bloga obserwuję jako Asia Szach
  Link udostępniony na FB https://www.facebook.com/joanna.szarek.3 🙂

 17. Zgłaszam się! Wybieram książkę „Collide” Gail McHugh.
  Książką którą Ci polecam jest „Wciąż ją kocham” Nicholasa Sparksa. Wiem, że to niezbyt oryginalny, ale jak najbardziej szczery wybór. Ta książka doprowadziła mnie na skraj emocjonalny, płakałam przez kilka godzin po zakończeniu, miałam kaca książkowegoprzez tydzień i chociaż upłynęło kilka lat, to nadal pamiętam tą miłość, te uczucia i emocje.

 18. Zgłaszam się 🙂
  Wybieram „Kiedy Cię poznałam” Cecelii Ahern.
  Jeśli chodzi o książkę, to polecam „Delirium” Lauren Oliver. Ta trylogia przedstawia świat bez miłości, wyprany z uczuć. Dzieciaki w pewnym okresie zostają poddawane zabiegowi, dzięki któremu nie kochają. Jedna z dziewczyn ucieka i poznaje dotąd nieodkryty i piękny świat.

 19. Zgłaszam się!
  Wybieram książkę „Collide” Gail McHugh
  A więc, ja polecam Ci książkę „Althea&Oliver” Cristina Moracho, w której nie tylko ukazany jest sens prawdziwej przyjaźni ale i kwestia zaufania. Myślę, że jest to godna poleceniu propozycja, ponieważ dobrze jest uwidoczniona krucha nić jaka łączy ludzi i co jesteśmy w stanie zrobić dla tych, których naprawdę kochamy.

 20. Zgłaszam się!
  wybieram książkę: „Collide”
  „Pamiętnik pisany miłością” to książka nie tylko o miłości, ale także o poświęceniu, rodzinie, nadziei i śmierci. Historia bohaterów chwyta za serce – wzrusza tak bardzo, że powstrzymanie łez wydaje się wręcz niemożliwe. Krótko mówiąc: wciągająca, zaskakująca, a przede wszystkim wyjątkowa.

 21. Zgłaszam się i wybieram książkę „Kiedy Cię poznałam”.
  Polecam Ci książkę autorstwa Harukiego Murakamiego pt. „Na południe od granicy, na zachód od słońca”, ponieważ jest to przede wszystkim książka o uczuciu z lat dziecięcych, które główny bohater, mimo upływającego czasu i posiadania rodziny, nadal w sobie nosi, a także o tęsknocie, poszukiwaniu samego siebie i próby wskrzeszenia uczuć i emocji z przeszłości.

 22. Zgłaszam się. Chciałabym powalczyć o „Kiedy cię poznałam”.
  Poleciłabym książkę, która jest wspomnieniami młodej kobiety, która w dzieciństwie była maltretowana i poniżana przez „zastępczą matkę” w imię fanatyzmu religijnego. Chodzi o „Ocal mnie od złego”. Historia, która przyprawia o ciarki i przeraża tym, że wydarzyła się naprawdę. Z każdej stronicy aż bije żar negatywnych uczuć małej Allomy – strach, wstyd, osamotnienie, poniżenie… Jest to lektura dla ludzi o mocnych nerwach, niektóre tortury stosowane na dzieciach są naprawdę koszmarne, ale książka otwiera oczy na problem drastycznego łamania praw dziecka, dlatego uważam, że należy ją przeczytać i o niej mówić.

 23. Zgłaszam się i wybieram książkę „Collide” Gail McHugh . Nadrabiam zaległości , wiem że Umberto ECO ,, Cmentarz w Pradze ” to nie łatwa lektura i staroć już . Trzeba siły by przeczytać i jak najrzadziej ciskać książką o ścianę , no porusza ! nie raz do żywego .

 24. Zgłaszam się 🙂 Dawno nie brałam udziału w konkursach, spróbujemy 😀
  Wybieram tytuł pani Cecelii Ahern.
  A cóż mogę Ci polecić? Być może już czytałaś, być może nie, ale napiszę ten tytuł: „Niech Ci się spełnią marzenia” Barbary O’Neal. Kilka kobiet, wiele różnorakich emocji, od których dostajemy ciarek. I nie da się jej odłożyć na bok, dopóki nie poznamy, czy i jak spełnią się ich pragnienia…

 25. Zgłaszam się i wybieram „Collide” Gail McHugh.
  Pierwszą książką, spełniającą warunek, która przychodiz mi na myśl jest „Karuzela uczuć” pióra Nory Roberts. W pierwszej części, uczucia grają rolę swego rodzaju oczyszczenia, typowego obrazu kobiety jaki pozostał w głowie głównego bohatera po nieudanym małżeństwie. W drugiej nastomiast, uczucia grają rolę motywatorską, dzięki którym chicagowski prawnik, żyjący dotąd w metropolii, odziedziczywszy cyrk po ojcu, będzie w stanie się do niego przekonać, ba czuć się w nim jak w domu. Serdecznie polecam 🙂

 26. Zgłaszam się!
  Wybieram: „Kiedy Cię poznałam” Cecelia Ahern
  Odpowiedź:
  Przeczytaj „Cyrk nocy” – to magiczna powieść,
  poruszająca, pełna czaru opowieść.
  O dwojgu kochanków po dwóch stronach mocy,
  na pewno nie oderwiesz się czytając po nocy.

  Pozdrawiam,
  Patrycja.

 27. Zgłaszam się!
  Wybieram „Collide” Gail McHugh
  Polecam serię After-Anna Todd. Książki opierają się głównie na uczuciach pomiędzy bohaterami. Cała akcja skupia się na decyzjach i wyborach jakie trzeba podjąć aby uczucie przetrwało 🙂

 28. zgłaszam się ! 🙂
  wybieram Collide
  Nie czytam zbyt wiele książek w których uczucia odgrywają ważną rolę; ale jest kilka takich które we mnie wywołały silne emocje 🙂 ale wygrzebałam z mej pamięci „Człowieka bez psa” Hakana Nesser’a; to książka w której sporo uczuć i emocji , bo opisuję pewną niekoniecznie normalna rodzinę, w obliczu nieszczęścia. Ilu bohaterów w tej książce tyle też różnych targających nimi uczuć, książka zbliża się bardziej w stronę kryminału także uprzedzam lojalnie :). A z ostatnio przeczytanych to „Maminsynek” Nataszy Sochy jest zdecydowanie o uczuciach 🙂

 29. ”Zgłaszam się”,
  zainteresowała mnie książka „Kiedy Cię poznałam” Cecelii Ahern.
  Ja polecam niesamowicie wzruszającą książkę pt. „Zostan, jeśli kochasz” autorstwa Gayle Forman. Opowiesc ta jest o dziewczynie,ktora w wypadku traci całą rodzine,a sama też pozostaje w stanie śpiaczki. Usilne błagania i modlitwy jej chłopaka Adama, oraz przyjacíól i dziadkow dziewczyny wycisną łzy na niejednym czytelniku. Opowieść o niesamowitej sile miłoścí, poświeceniu i wytrwałości, a zarazem bunt pozostania wsrod żywych, pośród których brak już rodziców i ukochanego braciszka. Przepiekna, wzruszająca, niezwykła ksíążka. Polecam !!! 

 30. Zglaszam się poprosze o „Collide”
  A dla Ciebie polecam przepieknie napisane z uczuciem i rozterkami bohaterow „Piekło Gabriela ” tu znajdziesz,różne uczucia od miłosci do pożadania i cała reszte

 31. Rzutem na taśmę – zgłaszam się!

  Wybieram „Collide” Gail McHugh.

  A jeżeli chodzi o książkę z uczuciami w roli głównej to polecam „Razem będzie lepiej” Jojo Moyes. To porcja wzruszeń i śmiechu w cudownej okładce, z miłością do dzieci, psa, pomocnego nieznajomego, a w końcu, co najważniejsze do samej siebie. Polecam z całego serca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *