Cmentarz Zapomnianych Książek

 

Witam Was kochani na Cmentarzu Zapomnianych Książek!

Być może niektórym z Was wyda się ta nazwa znajoma. Nic dziwnego. Zaczerpnęłam ją z jednej z moich ukochanych powieści, a mianowicie „Cienia wiatru” Carlosa Ruiza Zafona.

Cmentarz Zapomnianych Książek jest to miejsce, do którego trafiają książki oczekujące na dzień, w którym zjawi się ktoś, aby podarować im nowe życie – weźmie do domu, a następnie odda się lekturze. Sama w swojej biblioteczce mam tytuły, które przeczytałam, po czym odłożyłam na półkę – i tak stoją po dziś dzień czekając na chwilę, kiedy znów ktoś się nimi zainteresuje. Dlatego też pomyślałam, że z chęcią podzieliłabym się z Wami wspomnianymi książeczkami.

Zasady uczestnictwa

  1. Raz w miesiącu będzie publikowana notka z kolejną odsłoną Cmentarza Zapomnianych Książek. To właśnie pod daną notką będzie należało pozostawić swoje zgłoszenie. Nie tutaj!
  2. W każdym miesiącu można zgłosić się tylko po jedną książkę. Jest to zgodne z zasadami panującymi na prawdziwym Cmentarzu Zapomnianych Książek w powieści „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafona, w którym to główny bohater trafiając do tego miejsca musiał wybrać tylko jeden tytuł, któremu podaruje szansę na nowe życie.
  3. Zgłoszenie powinno zawierać następujące elementy: nick osoby zgłaszającej się + tytuł wybranej książki + adres e-mail
  4. Chcąc brać udział w akcji należy na swoim blogu zamieścić logo tejże akcji w widocznym miejscu. Logo to musi linkować do głównej strony akcji Cmentarz Zapomnianych Książek. Link do strony głównej: http://magicznyswiatksiazki.pl/cmentarz-zapomnianych-ksiazek/ . Link bezpośredni do logo http://magicznyswiatksiazki.pl/wp-content/uploads/2013/09/baner.jpg. Jeśli nie masz bloga, a masz konto na Facebooku bądź Google+ wystarczy, że opublikujesz wpis zawierający informację o mojej akcji, logo oraz adres do strony głównej 🙂 Ale uwaga! Zgłaszając się do kolejnych odsłon akcji należy na nowo udostępnić w/w informację – tzn że nie wystarczy zamieścić jej raz i przy kolejnych zgłoszeniach do rozdania podrzucać stary link do udostępnionej informacji. Następnie należy podać mi w komentarzu namiary na miejsce, w którym udostępniło się baner – podając link do tego miejsca.baner
  5. W pierwszym tygodniu nowego miesiąca będę podawała osobę, do której powędruje wybrana przez nią książka. Na adres do wysyłki czekam maksymalnie 3 dni, a w razie nie otrzymania go… cóż, książka wraca do puli CZK i będzie można powalczyć o nią w następnej odsłonie akcji. Nie powiadamiam o wygranej w inny sposób, niż poprzez opublikowanie na blogu wyników comiesięcznych odsłon akcji oraz puszczeniu o nich informacji w mediach (Facebook, Google+).
  6. Książki wysyłam tylko na terenie naszego kraju. Jeśli mieszkasz za granicą, a chcesz brać udział w akcji, musisz posiadać adres w Polsce, na który można będzie przesłać książeczkę.
  7. Co jakiś czas na półkach Cmentarza Zapomnianych Książek będą pojawiały się nowe tytuły, a znikały te, które znajdą nowy dom. Także miejcie oczy szeroko otwarte i często zaglądajcie do mnie, aby być ze wszystkim na bieżąco 🙂

Moja akcja przypomina tę organizowaną przez Ewę z bloga Książkówka. Bądźcie spokojni. To nie plagiat. Prędzej kontaktowałam się z Ewą, że chciałabym u siebie wprowadzić coś podobnego, gdyż i ja borykam się z problemem brakującego miejsca na nowe książkowe nabytki.

decorative

A tak wyglądały dotychczasowe odsłony CZK

decorative

Rok 2017

Rok 2016

Rok 2015

Rok 2014

Rok 2013

decorative

Do tych osób uśmiechnęło się szczęście:

decorative

166Shares