86. "Przepowiednia z jednej karty TAROTA" – Barbara Antonowicz – Wlazińska


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240
ISBN: 978-83-7377-208-1

Kiedy decydujemy się sięgnąć po karty Tarota, w pierwszej kolejności poszukujemy wskazówek, jak z nich odpowiednio korzystać – w jaki sposób interpretować karty oraz z jakie układy można do tego celu używać. Ostatnimi czasy postanowiłam nieco bliżej przyjrzeć się tym zagadkowym kartom i dlatego też z ochotą sięgam po kolejne książki traktujące właśnie o nich. Tym razem wybrałam książkę osoby, która z Tarotem ma do czynienia już od wielu lat. Na naszym rynku można nabyć kilka wydanych przez nią tytułów, jak chociażby „Przepowiednia z jednej karty TAROTA”, która trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii.

„Pierwszym krokiem ku zmianie jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie.” – Irwin Yalom [s. 162]

Większość dostępnych poradników dotyczących Tarota, z którymi sama miałam już do czynienia, opisuje na swych kartach dość powierzchownie wszelkie zagadnienia związane z kartami i ich interpretowaniem. Niniejsza książka jest zupełnym przeciwieństwem dotąd czytanych przeze mnie poradników. Autorka w sposób zrozumiały nawet dla osoby początkującej tłumaczy wszelkie zagadnienia dotyczące kart. Jak sama wspomina, nie trzeba znać dokładnie ich historii, aby móc rozpocząć swoją przygodę z Tarotem. Każdy z nas posiada w sobie ukrytą wrażliwość, dzięki której będzie mógł nauczyć się rozumienia znaczeń każdej z kart i łatwo przyswoi sobie wszelkie możliwe ich interpretacje. Cóż zatem znajdziemy na kartach niniejszej pozycji? Pani Antonowicz-Wlazińska w jasny sposób przedstawia nam symbolikę każdej karty Tarota; uczy jak zadawać pytania oraz w jaki sposób możemy wykorzystywać swoją talię na co dzień. Wszystko to o czym pisze ukazane jest na podstawie wielu ćwiczeń i przeróżnych przykładów. To doprawdy bardzo ułatwia zrozumienie wszystkich zagadnień związanych z Tarotem.

„Większość nowych odkryć jest nagłym dostrzeżeniem tego, co zawsze tam było.” – Suzanne K. Langer [s. 71]

Przed każdym omawianym tematem znajduje się cytat jakiejś znanej osoby – jak chociażby Oskara Wilde’a czy Coco Chanel. I nie są to bynajmniej cytaty dotyczące bezpośrednio Tarota, a różnych aspektów naszego życia. Oprócz tego na końcu poradnika autorka zamieściła bardzo mądrą przypowieść, której główne przesłanie brzmi: „Nie warto tracić nadziei, nawet jeśli się wydaje, że nie ma żadnego wyjścia z danej sytuacji.” [s. 233]. Dodatkowo znajdziemy też wiersz autorstwa pani Ewy Winiarskiej, która napisała ich 22 – po jednym do każdej z kart. W poradniku możemy przeczytać wiersz o Wisielcu zatytułowany „Do góry nogami”.

„Żyje się tylko raz, lecz jeśli zrobi się to dobrze, ten jeden raz wystarczy.” – Joe E. Lewis [s. 84]

Dla wszystkich zainteresowanych osób tajemnicą skrywaną przez karty Tarota, książka będzie prawdziwym vademecum wiedzy na ich temat. Z pewnością bardzo ułatwi ona zrozumienie zagadnień związanych z tym tematem osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Tarotem. Jednak osoby, które miały już do czynienia z kartami, z pewnością również znajdą na kartach niniejszego poradnika coś ciekawego, co ich zainteresuje i jeszcze bardziej wzbogaci ich wiedzę, aby mogli stać się jeszcze lepszymi tarocistami. Dlatego wszystkim osobom zainteresowanym polecam książkę pani Barbary Antonowicz – Wlazińskiej.

Moja ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję

0Shares