86. "Przepowiednia z jednej karty TAROTA" – Barbara Antonowicz – Wlazińska


Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240
ISBN: 978-83-7377-208-1

Kiedy decydujemy się sięgnąć po karty Tarota, w pierwszej kolejności poszukujemy wskazówek, jak z nich odpowiednio korzystać – w jaki sposób interpretować karty oraz z jakie układy można do tego celu używać. Ostatnimi czasy postanowiłam nieco bliżej przyjrzeć się tym zagadkowym kartom i dlatego też z ochotą sięgam po kolejne książki traktujące właśnie o nich. Tym razem wybrałam książkę osoby, która z Tarotem ma do czynienia już od wielu lat. Na naszym rynku można nabyć kilka wydanych przez nią tytułów, jak chociażby „Przepowiednia z jednej karty TAROTA”, która trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości wydawnictwa Studio Astropsychologii.

„Pierwszym krokiem ku zmianie jest wzięcie odpowiedzialności za swoje życie.” – Irwin Yalom [s. 162]

Większość dostępnych poradników dotyczących Tarota, z którymi sama miałam już do czynienia, opisuje na swych kartach dość powierzchownie wszelkie zagadnienia związane z kartami i ich interpretowaniem. Niniejsza książka jest zupełnym przeciwieństwem dotąd czytanych przeze mnie poradników. Autorka w sposób zrozumiały nawet dla osoby początkującej tłumaczy wszelkie zagadnienia dotyczące kart. Jak sama wspomina, nie trzeba znać dokładnie ich historii, aby móc rozpocząć swoją przygodę z Tarotem. Każdy z nas posiada w sobie ukrytą wrażliwość, dzięki której będzie mógł nauczyć się rozumienia znaczeń każdej z kart i łatwo przyswoi sobie wszelkie możliwe ich interpretacje. Cóż zatem znajdziemy na kartach niniejszej pozycji? Pani Antonowicz-Wlazińska w jasny sposób przedstawia nam symbolikę każdej karty Tarota; uczy jak zadawać pytania oraz w jaki sposób możemy wykorzystywać swoją talię na co dzień. Wszystko to o czym pisze ukazane jest na podstawie wielu ćwiczeń i przeróżnych przykładów. To doprawdy bardzo ułatwia zrozumienie wszystkich zagadnień związanych z Tarotem.

„Większość nowych odkryć jest nagłym dostrzeżeniem tego, co zawsze tam było.” – Suzanne K. Langer [s. 71]

Przed każdym omawianym tematem znajduje się cytat jakiejś znanej osoby – jak chociażby Oskara Wilde’a czy Coco Chanel. I nie są to bynajmniej cytaty dotyczące bezpośrednio Tarota, a różnych aspektów naszego życia. Oprócz tego na końcu poradnika autorka zamieściła bardzo mądrą przypowieść, której główne przesłanie brzmi: „Nie warto tracić nadziei, nawet jeśli się wydaje, że nie ma żadnego wyjścia z danej sytuacji.” [s. 233]. Dodatkowo znajdziemy też wiersz autorstwa pani Ewy Winiarskiej, która napisała ich 22 – po jednym do każdej z kart. W poradniku możemy przeczytać wiersz o Wisielcu zatytułowany „Do góry nogami”.

„Żyje się tylko raz, lecz jeśli zrobi się to dobrze, ten jeden raz wystarczy.” – Joe E. Lewis [s. 84]

Dla wszystkich zainteresowanych osób tajemnicą skrywaną przez karty Tarota, książka będzie prawdziwym vademecum wiedzy na ich temat. Z pewnością bardzo ułatwi ona zrozumienie zagadnień związanych z tym tematem osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Tarotem. Jednak osoby, które miały już do czynienia z kartami, z pewnością również znajdą na kartach niniejszego poradnika coś ciekawego, co ich zainteresuje i jeszcze bardziej wzbogaci ich wiedzę, aby mogli stać się jeszcze lepszymi tarocistami. Dlatego wszystkim osobom zainteresowanym polecam książkę pani Barbary Antonowicz – Wlazińskiej.

Moja ocena 5/6
Za książkę bardzo dziękuję

0Shares

37total visits,2visits today

21 Replies to “86. "Przepowiednia z jednej karty TAROTA" – Barbara Antonowicz – Wlazińska”

  1. Muszę przyznać że zawsze troszkę interesował mnie Tarot i wróżenie – tak więc skoro polecasz, mam nadzieję że będę mieć okazję po nią sięgnąć 😉
    Pozdrawiam!

  2. Mój tata niedawno odszedł do nieba. Mama teraz mieszka sama. Zainteresowała się tarotem. Czasami okazjonalnie wróżyła ze zwykłych kart i o dziwo jej przepowiednie się sprawdzały. Kupię dla mamy tę książkę. Chciałabym również dokupić karty Tarota, ale nie wiem które. Może ktoś mi doradzi?

  3. Ciezko jest znalezc magicznyswiatksiazki.pl w googlach na niektore slowa kluczowe, przydaloby sie pozycjonowanie, polecam podpiac sie podpiac system wymiany linkow, im wiecej masz podstron tym wiecej punktow otrzymasz. Punkty mozesz przeznaczyc na linki do twojej strony czyli masz seo za darmo.
    Wystarczy poszukac w google – seo stronka z seo poradami – tu jest wszystko opisane, napewno ci sie przyda, ruch na stronie powinien wzrosnac nawet kilka razy
    pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *