„Śpiąca żyrafa” – Iza Skabek

W dzisiejszych czasach jest tak szeroki wybór literatury dziecięcej, że naprawdę ciężko zaznajomić się ze wszystkimi tytułami, które pojawiają się na księgarskich półeczkach, by wybrać z nich coś, co warte jest z jakichś względów przedstawieniu własnemu dziecku. Wierzę, że odwiedzanie mojego bloga w jakimś stopniu ułatwia wam to zadanie. Naprawdę lubię opowiadać wam o książeczkach dla dzieci.

Dziś chciałabym pokazać wam książeczkę dla młodszych dzieci pt „Śpiąca żyrafa”. Jej autorką jest Iza Skabek, która w swym dorobku ma już kilka wydanych książeczek z opowiadaniami i wierszykami dla małych czytelników (szczegóły na jej stronie autorskiej).

Książeczka traktuje o żyrafie, która ma nie lada problem. Biedaczka nie mieści się w swoim łóżeczku, przez co nie dane jest jej się wyspać. Wyrusza więc na poszukiwanie miejsca, w którym w końcu mogłaby się wygodnie położyć i śnić kolorowe sny. Czy odpowiednia będzie gałąź na drzewie? Hamak? Kajak? Sterta siana na wozie? A może pachnąca, zielona łąka? Czy żyrafie dane się będzie w końcu wyspać?

Historia opowiedziana w książeczce napisana jest wierszem, w sposób ciekawy, prosty i w pełni zrozumiały dla małego odbiorcy; dużą czcionką, która pozwoli dzieciom w wieku wczesnoszkolnym poćwiczyć umiejętność samodzielnego czytania.

Przyznam szczerze, że tym, co zwróciło moją uwagę na tę pozycję, było w głównej mierze to, w jaki sposób została ona zilustrowana. Autorem wszystkich grafik zamieszczonych w książeczce jest Marek Regner, ilustrator z wieloletnim doświadczeniem i bogatym dorobkiem na koncie. Moją uwagę przyciągnęła po prostu postać samej żyrafy, która już na pierwszy rzut oka wydała mi się bardzo sympatycznym zwierzątkiem. I tak też jest w istocie. Spójrzcie tylko na te grafiki i sami przyznajcie, że są nie tylko miłe dla oka, ale mają też jak największą szansę spodobać się małym dzieciom. Warto sięgnąć, polecam 🙂

Śpiąca żyrafa (1) Śpiąca żyrafa (2)

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Spotart
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Ilustracje: Marek Regner
Liczba stron: 34
ISBN: 978-83-64524-07-3

1Shares